Cisársky rez - zotavovanie

evinka4393
17. júl 2022

Ahojte,
Prosím chcela by som sa opýtať máte nejaké "tipy, triky" čo vám pomohlo či čo robiť po cisárskom aby som čo najskôr vedela ako tak fungovať s bábom?
Veľmi pekne vám ďakujem za všetky rady 😊

lucia18121
17. júl 2022

@evinka4393 co najskôr sa postaviť na nohy a fungovať to pomohlo mne po oboch

hennyinnsbruck
17. júl 2022

Rano akutny cisarak vecer som stala chodila zhrbena ale fungovala som…netreba sa lutovat treba sa rozhybat(viem kazdy ma ine hranice bolesti),kazdym dnom bude lepsie.

mandymoore123
17. júl 2022

@evinka4393 ahoj a ako dlho si po cisárskom reze?

dskjhfdlkdjhl
17. júl 2022

@evinka4393 Tiez mozem potvrdit to, co pisu kocky-cimskor vstat a hybat sa. Ja som uz v porodnici chodila vystreta a doma som od prveho dna fungovala uplne normalne. Mam za sebou dva cisarske.

janinah
17. júl 2022

Počúvaj svoje telo.ono ti povie co robiť.Nie každý je hneď na druhý deň fit.Je to veľká brušná operácia.netreba sa unahlit.ale ani vylihovať.zlata stredná cesta.

mamulik10
17. júl 2022

@janinah úplný súhlas. Každá bolesť prežíva inak 🙂

pininka1
17. júl 2022

To zavisi od mnohych faktorov. Ja som mala tazky cisarsky, stratila som vela krvi, dieta malo skoro 5kg. Este na treti den som pri pokuse o vstavanie odpadla. Nakoniec hlavna sestra skonstatovala,ze mi musia dat normalne najest, nie len piskoty a vyvar. Zle to bolo tak tyzden, potom uz stale lepsie a lepsie. Druhe a tretie babo som na druhy den normalne fungovala, aj ked cez bolest, domov som isla akoby som ani nerodila.

anavixy
17. júl 2022

Rozhýbať sa na posteli hneď, ako budeš cítiť nohy (otáčať boky, hýbať nohami). Vstávať z postele vždy cez bok. Neponáhľať sa, ale ani sa neľutovať… sústrediť energiu na dieťa, nie robiť všetko ostatné a potom ledva stáť. A neboj sa zobrať analgetiká, keď potrebuješ.

evinka4393
autor
17. júl 2022

@mandymoore123 zajtra mám plánovanú sekciu preto by som chcela rady skúsenejších aby som sa vedela pripraviť čo najlepšie 😊

evinka4393
autor
17. júl 2022

Ďakujem veľmi pekne za rady. Takže najdôležitejší je asi ten pohyb...dá sa nejako hýbať na posteli ešte predtým ako ma postavia? Viem, že mám cvičiť v rámci možností nohami kým ma postavia, dá sa to reálne?

mandymoore123
17. júl 2022

@evinka4393 jaj tak 😊 pre mňa boli najhoršie prvé dni, hlavne to že ozaj to veľmi bolelo pri postavení,čo som nečakala. Držím palce ❤️🙏zvládneš To. Nech si pomôcť doma🥰

dskjhfdlkdjhl
17. júl 2022

@evinka4393 za mnou po sekcii prisla na izbu rehabilitacna sestra a ta mi vysvetlila, ake cviky mozem robit a teda som cvicila uz v porodnici. Samozrejme, zavisi aj od kondicie, ale myslim, ze mne to cvicenie v porodnici pomohlo k tomu, ze som bola velmi rychlo fit.

mandymoore123
17. júl 2022

@dskjhfdlkdjhl jej to si mala šťastie ozaj na takýto personál

anavixy
17. júl 2022

@evinka4393 mna nebolel rez vobec, ani hned ani dalsie dni, lieky som brala len prvy den, neviem cim to je… no urcite sa to da, tri hodiny po sc som bola na boku, v noci som sa tiez otacala (sc som mala pred 18tou). Vies otacat boky, dvihat zadok, pokrcit a vystriet nohy. Verim, ze niekoho to proste boli, resp. asi vacsinu, sudim podla toho co vidim v praci (novo/sestonedelie), no podla mna velmi zalezi aj od psychiky. Ja som v prvom rade bola nastavena tak, ze ked uz mi nevysiel vaginalny porod, tak rychlo vstanem a idem si pre dieta. A podarilo sa (keby nebola noc, tak aj rychlejsie 🥲).

dskjhfdlkdjhl
17. júl 2022

@mandymoore123 asi ano, je to uz 20 rokov, takze ziadne novinky🙂

mamelka
17. júl 2022

3x cisársky, teraz pri treťom 11:30 sekcia a o 18tej som chodila. Treba to rozchodiť, všetko v rámci,,normálu,, ... ja som dcéru mala nonstop pri sebe a po 56h som isla domov. Doma som uz fungovala keď sa dalo ale snažila som sa setrit

mamelka
17. júl 2022

@pininka1 inak toto ta strava na SK je zvláštna. Ja som mala 2x sekciu na SK a 1x v Nemecku a v Nemecku som dostávala normálne jedlo od začiatku.