Ciphin a Ibalgin Rapidcaps

fifozbs
24. feb 2024

Zdravím Vás.
Bol som u Dr, vo štvrtok a povedal som jej, že sa bojím užívať ten spomínaný Ciphin 500. Ale dr.mi vysvetlila, že mi ho dala preto, lebo mi na tú látku, čo obsahuje, vyšla najnižšia citlivosť z výteru, mal by najlepšie a najrýchlejšie zabrať. Ale že keď sa bojím celú, môžem užívať ā12h/0,5 tbl. Tak som teda začal od štvrtka 0,5 každých 12h.
...ale dnes ma bolí hlava, cítim práve oko až nad pravým okom...asi z chrbtice / počasia, chcel som si dať Ibalgin rapidcaps, ale keď užívam ATB, tak sa bojím. O 20⁰⁰h by som mal brať Ciphin.... neviem, či si môžem dať Ibalgin,
alebo mám vydržať a nedávať si??? Keďže som bral naposledy ráno o 8:00.
Ďakujem.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fifozbs
autor
24. feb 2024

@taynee môže byť, nepýtam sa, či to bude z neho, ale či si môžem dať Ibalgin, keď beriem Ciphin.

anavixy
24. feb 2024

Samozrejme, mozes. Tiez neviem preco sa bojis Ciphinu, co je na nom ine nez na ostatnych atb, alebo sa mozno bojis vsetkych liekov.. kazodpadne ked je atb dane podla citlivosti, tak ho uzivaj a douzivaj, nech zaberie a budes mat pokoj. Analgetika samozrejme mozes popri uzivani atb uzivat tiez. 🍀

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ghelena
24. feb 2024

dnes je spln

cipropison
30. mar 2024

@taynee https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8219437/ Case summary: A 68-year-old woman who was receiving chronic treatment with NSAIDs and chloroquine developed dizziness, anxiety, and tremors when ciprofloxacin 500 mg twice daily was begun for Salmonella osteitis. When she discontinued the antirheumatic treatment, there was a prompt relief of symptoms. After indomethacin was reintroduced, the patient developed signs and symptoms of peripheral neuropathy, which partially subsided when ciprofloxacin was discontinued.

Discussion: Enhanced neurologic adverse effects of ciprofloxacin when taken together with NSAIDs or chloroquine may result from reduced effects of gamma-aminobutyric acid. An alternative explanation could be that NSAIDs and chloroquine impair the elimination of ciprofloxacin, thereby contributing to toxic concentrations of the antibiotic.

Conclusions: The possibility of interactions between ciprofloxacin and antirheumatic drugs should be considered.
Zaujimalo by ma ako ste dosli k zaveru ze medzi ciprofloacinom a NSAIDs nie je znama interakcia ked NSAIDs zvysuju sance na vedlajsie ucinky Fluoroquinolonnych atb.