Čierne fľaky pred očami

19. aug 2024

Dobrý deň prajem idem si za vami po radu posledný mesiac vidim pred očami pri každej zmene polohy oci(keď sa pozriem z jednej strany na druhu) čierne fľaky pásiky sa mi presunu pred očami a zmiznú a to pri každom prehodeni oci . Neviete mi poradiť čo by to mohlo byt ? Mám 21 rokov takze či neviete čo by bola najrelevantnejsia diagnóza. Očná robená max pol roka dozadu vsetko v poriadku oci zdravé . Ďakujem

zuzanita1609
19. aug 2024

Je to aj stresom,aj dehydratáciou.mne sa to stávalo,keď som mala v rodine po pohreboch. A bolo ich už veru dosť. Zabúda človek v strese na svoje potreby. Piť viac vody,neochutenej a vybehni do prírody,či sa ukludni buď pri obľúbenej hudbe,alebo svojom koníčku. Ak nie sú iné príznaky nervového pôvodu,napríklad hlasy, hučanie v ušiach,bude to len stresom ,alebo dehydratácia.

taktotedanie
19. aug 2024

Mozu to byt sklovcove zakaly ale napr aj poskodenie sietnice, urgentne ries ocne vysetrenie

autor
19. aug 2024

@zuzanita1609 mám aj šušťanie v ušoch keď je ticho take ako keby starý televízor Šumel. Mám aj neurogénnu tetaniu

taktotedanie
19. aug 2024

Mozes mat NV konflik daneho hlavoveho nervu to ti zisti len mri hlavy

autor
20. aug 2024

@taktotedanie ďakujem vám za rady ste zlata. Mri bolo robené asi 4 týždne dozadu stále cakam na výsledky :( ale to bolo v tedy z iného dôvodu

taktotedanie
21. aug 2024

Hlavy?

autor
21. aug 2024

@taktotedanie áno MRI mozgu ak to myslite

taktotedanie
21. aug 2024

Tak pockajte na popis

autor
21. aug 2024

@taktotedanie ďakujem

autor
22. aug 2024

@taktotedanie toto je výsledok mri. Čiže asi ten zákal to bude že?

taktotedanie
22. aug 2024

To vysvetluje to sumenie v usiach

autor
22. aug 2024

@taktotedanie Čo prosím vysvetlite mi to ak viete prosím lebo tomu nerozumiem je tam niečo vážne ?

taktotedanie
22. aug 2024

Kontakt cievy s nervom to sposobuje sumenie v usiach je to casty nalez

autor
22. aug 2024

Ale neni to daaky problém ? Treba to daako liečiť alebo sa to necháva tak? Prepáčte za otázky ale vidim nielen tu ale v rôznych diskusiách že ste veľmi nápomocná a budem vám vďačný za radu.

taktotedanie
22. aug 2024

No sa riesi len chirurgicky medzi cievu a nerv sa dava kovova platnicka

lusyyy36
22. aug 2024

Tie flaky pred ocami mam aj ja, Dr sa vyjadril, že to je normalne. Nič sa s tým nedá robiť.

taktotedanie
22. aug 2024

Ale to sposobuje sumenie
Tie flaky s tym nesuvisia resp nepredpokladam to
Ist na ocne vysetrenie a ja by som aj sobo magistralnych ciev fo istoty ale pokial to budu len sklovcove zakaly tak to sa neriesi resp laserom ale za mna to ma viac rizik ako prinosu pre pacienta alebo potom PPV- odsaju vam z oka sklovec a nahradia plynom
Ja som na taku operaciu poslala jedneho pacienta lebo uz bol u mna na ambulancii denne ze s tym nevie zit ale nepodstupil pretoze ked mu to vysvetlil operater ( asi len potreboval nazor dalsieho lekara) operaciu si rozmyslel a zvykol si

autor
22. aug 2024

@taktotedanie Áno práve včera som mal očné vyšetrenie kde vsetko bolo v poriadku a zhodnotili to ako zákal sklovca čiže bez problémov to neberiem ako záťaž do života vidim to hlavne cez deň v dennom svetle ale ako to prišlo myslím si že to je dacim spôsobené a aj to odíde. Ale takto celkovo má len zaujímal ten nervovaskularny konflikt či je daaky problém alebo neni to potrebné riešiť či to môže daco vážne spôsobiť alebo sa tým netreba zaoberať. A vopred vám ďakujem aj za predošlé odpovede ste veľmi mila 🙂

taktotedanie
22. aug 2024

Sklovcove zakal je vlastne starnutie sklovca ktore zacina uz po 20roku zivota, sklovec straca svoju elasticitu a plasticitu, ja to pacientpvi vysvetlujem, ze sa vysusi ako slivka, cast sa moze odtrhnut a potom to uz len volne plava v oku podla toho ako hybete hlavou, niekde sa to uchyti par dni pokoj potom to zase vycestuje kdesi dalej, ak narazi do sietnice kde su svetlocitlive bunky tak to pacient vnima ako iskrenie alebo blesky
Najcastejsie si to ludia uvedomuju ked sa pozru na bielu stenu ci sneh treba sa s tym naucit zit..
Je to vrodene jednoducho takto anatomicky to mate “poskladane”.. je to velmi casty nalez, ja to mam tiez obojstranne a pri bolestiach hlavy mi tiez sumi v usiach ale mam lieky na bolest hlavy ak prichadza migrenozny zachvat hned uzijem a bolest a teda ani sumenie sa nerozvinie
Riesi sa to len chirurgicky kde sa medzi ne vlozi kovova platnicka ale teda to by som musela mat take sumenie ze by som musela z toho steny skrabat aby som podstupila chirurgicku liebu
S liekmi sa bolesti hlavy a sumenie fakt minimalizovalo

autor
22. aug 2024

@taktotedanie ďakujem krásne za vašu pomoc a radu pekný zvyšok večera vám prajem

taktotedanie
22. aug 2024

Vdacne