Čierne bodky

24. apr 2023

Mate nejake skusenosti ako sa ich zbavit? Cierne zanesene pory na tvari, vyskusala som uz vsetko mozne(kozmetika,drogeria,strava atd.) a nic nepomaha z dlhodobeho hladiska, max.na par dni. Je nieco co je fakt overene a mate a tym dobru skusenost a viete, ze vam to skutocne pomohlo? Hlavne na nose a jeho okoli a na brade. Dajte mi prosim nejake vase relane skusenosti, mne pomaha v lete slnko, ale to tiez nie je riesenie slnit si stale tvar, kedze pozname neziaduce ucinky slnka na tvar, toto jedine sa mi vsak zatial osvedcilo, inak nic ucinne a konkretne. Takze vam vopred dakujem za nejake rady. Inak nemam problem s pletou ziadny, nemam ani vyrazky,akne,zacervenanie nic, len tie cierne bodky.

doriiis
24. apr 2023

Používať zvlášť mydlo na tvár,najlepšie s čiernym uhlím.V DM dostať mydlo ,,čierna ovca" alebo od Garnier mydlo s čiernym uhlím.MYDLO nie gél.A potom pravidelne ráno,večer umývať a zaviesť si to ako pravidelnú rutinu v rámci dennej a večernej skin care rutiny

iv007
24. apr 2023

Pravidelne manualne cistenie u kozmeticky + kupit nejaku spachtlu/kefku a docistovat aj doma

marcellka32
24. apr 2023

Žiadne mydla, kefky... vyčistiť manuálne u kozmetičky a potom pravidelne aha/bha kyseliny

autor
24. apr 2023

@iv007 o tvar sa staram poctivo plus umyvam-cistim dvakrat denne, pouzivam aj Foreo vyrobky, pouzivala som drahu aj lacnu kozmetiku. Plet nemam mastnu, skor normalnu a dehydrovanu v zime..

autor
24. apr 2023

@marcellka32 kozmeticky mi cierne bodky nevytlacali ani raz, vraj sa to nema robit, ze potom budu pory vacsie a este sa to tym zhorsi

autor
24. apr 2023

kyseliny tiez nic, nula bodov, akurat plet vysusili a nic viac.

iv007
24. apr 2023

To som prekvapena, lebo ja 15 rokov chodim kozmeticke a cisti mi ultrazvukovou spachtlou aj poriadne mechanicky vytlaca😱

veselo_neveselo
24. apr 2023

No, vies co, poodstup od zrkadla na pol metra, pozri sa na nos, a potom povedz, ci ich stale vidis.
Ono sa to moze zdat hrozne, ale pory su prirodzene na tvari, na nose, na brade, vsade.
A teda, ze pripravky pomahaju na par dni je uplne normalne . Pory sa vzdy po par dnoch zanesu, ved aj koza sa obnovuje, vonku je prach, potis sa, zvysky kozmetiky, atd, takze je treba tie pripravky pouzivat pravidelne. A necakat, ze raz vycistis a potom pol roka nic. 🙂