Čierna stolica a hnačka

vanda323
23. okt 2021

Dievčatá, asi sa zas sledujem a viem že je to nechutná téma ale komu to povedať....ráno som mala čiernu stolicu aj poobede hnačka. Ale čisto čierna....bTeraz opäť hnačka ale vyzerá ako keby špenát....je to pre ten Covid?

kika_9
23. okt 2021

@vanda323 áno, ja som to tak mala tiez. Ak by ti to neprešlo po 3 dňoch alebo by si dostala do toho žalúdočné problémy mala by si zavolať doktorke a tá ťa musí vyšetriť aj keď máš covid.

mariaveronikag
23. okt 2021

@vanda323 áno covid, sleduj ešte zajtra a pondelok...ak v pondelok bude stolica čierna, kontaktuj lekára- Držím palce a prajem skoré uzdravenie

vanda323
autor
23. okt 2021

@kika_9 A tebe to prešlo? Alebo čo to bolo prosím ťa? Mám sa báť? Lebo ja už zas stresujem

vanda323
autor
23. okt 2021

@mariaveronikag Ahoj, mám sa báť? Ja už som zas v strese....

mariaveronikag
23. okt 2021

nestresuj, malo by to prejsť. Ale ak nie, lekár Ťa vyšetrí a dá lieky, alebo dá rovno lieky. Zmeny stolice netreba zanedbávať, hoci ide iba o sfarbenie. Horšia by bola krv v stolici. Neboj, ale naďalej sleduj.

vanda323
autor
23. okt 2021

@mariaveronikag Ok ďakujem . Za radu

majamat
23. okt 2021

@vanda323 neuzivas zelezo, alebo nejedla si vela potravin s obsahom zeleza?

majamat
23. okt 2021

@mariaveronikag zial aj cierna stolica moze byt priznak krvacania v hornej casti traviaceho traktu. no samozrejme moze byt pricina aj inde.

kika_9
23. okt 2021

@vanda323 Ja som to mala ako vedľajší príznak covid-19. Užívala som lieky na imunitu pri covide. Človek je pri tej chorobe celý oslabený a je úplne normálne, že sa choroba prenesie do tráviaceho traktu (lepšie tráviaci trakt ako pľúca). Normálne som 2 dní užívala čierne uhlie aby som mala raz za deň stolicu (potom síce bola viac čierna ako predtým ale pomohlo to. Nakoniec doktorka mi odporučila probiotiká s 8 liečivami stali síce skoro 100€ ale do týždňa som bola bez žalúdočných problémov.

vanda323
autor
23. okt 2021

@majamat Tak áno užívam zelezo. Ale práve dnes som jedla tardyferon po dlhšom case ....

vanda323
autor
23. okt 2021

@majamat Coooo? Ale krvácanie? Kde krvacam?

vanda323
autor
23. okt 2021

@kika_9 Noo tak ja verim a dúfam že nič vážne..celu deň som taká papala len sa povalujem

loginexistuje
23. okt 2021

@vanda323 ale rpestan stresovat to mas z toho zeleza

kika_9
23. okt 2021

@vanda323 aké lieky užívaš ? Mám pri sebe sestru doktorku

vanda323
autor
23. okt 2021

@loginexistuje Myslíš? Ja som ho ale dlhšie nebrala, lebo som vždy len spala až dnes jednu tabletku joooooj mama Mia ja už zas panika

vanda323
autor
23. okt 2021

@kika_9 Dnes som brala len céčko a ten tardyferon...inak magnézium, vďaka si zlatá....veľmi! Že sa zaujimas, teraz ku večeru bola tá stolica úplne ako špenát

kika_9
23. okt 2021

@vanda323 takže ak užívaš väčšie dávky vitamínu C skús si ho rozdavavkovat do celého dňa aby si to nemala nárazovo ak len 500mg daj si ho ráno. Najneskôr o 16-tej
A neber ho naraz s magnéziom(to ber jednodavkovo aspoň 2 hodiny od C aby sa nebili)
A vraj Tardyferon spôsobuje zmenu stolice, takže ak ho užívaš len príležitostne máš ho skúsiť vysadiť na 2 dni a ak sa ti upraví stolica máš si ho dať znovu a ak sa ti to znova stane známena, že si dostala na ten liek alergiu/intoleranciu. Ak ho užívaš pravidelne volaj v pondelok lekárovi.
Odporuca aby si si kúpila silné probiotiká napr. Teraz pri tejto chorobe je dobré začať napr. S floraliv a potom ja som užívala probiotiká s 8 kmenami (značku si vyber podľa seba sú trošku drahšie ale pomôžu väčšinou obsahujú vitamíny navyše tak podľa nich vyberaj). Ak by si začala mať bolesti brucha aj alebo pri močení máš volať okamžite v pondelok lekárovi pri silnejších záchranku. Odporúča aj viackrát denne sa sprchovat ak by to bola infekcia aby sa ti nepreniesla do močového mechúra najlepšie po vykonaní potreby. Čierne uhlie si nedávaj teraz aby sa ti nezafarbila stolica. Skús žalúdočné čaje a sucháre / prípadne biele pečivo.

vanda323
autor
23. okt 2021

@kika_9 Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem aj tvojej sestre Pani doktorke ❤️
Sprchujem sa po každej stolici.
Céčko beriem 700mg...tak znížim.
Bolesti brucha zatiaľ nemám....vďaka Bohu.
A ako sa volali tie prosím ťa čo si brala ty? Skúsim sa poradiť s doktorkou v Pondelok ak Boh dá....veľmi veľmi pekne ti ešte raz ďakujem... Som veľmi slabá a unavená z toho Covidu do toho tehotná tak si vieš predstaviť ten stres

majamat
23. okt 2021

@vanda323 neplas sa, pisala som, ze pricin mozebyt viac. zelezo robi ciernu stolicu, preto som sa na to pytala.

majamat
23. okt 2021

@vanda323 to krvacanie som spimenula ako reakciu na prispevok @mariaveronikag
ide o to, ze cerstva krv je v stolici len v pripade, ak krvacanie pochadza zdola. ak ide z hornej casti, natravi sa a robi ciernu stolicu.

no ciernu stolicu mozes mat aj po potravinach, tkroe stolicu nejak vyrazne mozu ofarbit a halvne teda s obsahom zeleza, samozrejme sa to tyka aj liekov s obsahom zeleza, kam patri aj Tardyferon

vanda323
autor
23. okt 2021

@majamat Aha len teraz večer už bola úplne ako špenát nie cierna

kika_9
23. okt 2021

@vanda323 Probiotikum 30 miliárd od spoločnosti Webber Naturals v takej farebnej krabičke a v spodnej časti je nakreslená zelenina

vanda323
autor
23. okt 2021

@kika_9 Aha ďakujem idem googlit 👍

vanda323
autor
23. okt 2021

@kika_9 Našla som to. A obiednavala si cez net? Či majú aj v lekarni? Pozerám že Benu lekárne by mali mať

kika_9
24. okt 2021

@vanda323 cez internet keďže som bola v karantene a kuriér mi to po dohode nechal pred dverami