Cibuľový telesný zapach

28. aug 2024

Nestretli ste sa s tým, že človek mierne zapácha po cibuli? Cíti to on sám aj napr človek sediaci vedľa neho. Hygiena je v poriadku. Je to taký zápach ako skazena cibuľa alebo mne to príde ako taká orestovana. Nič ten človek nemenil, nemenil stravu,ani nové lieky ani nič podobné.

taktotedanie
28. aug 2024

Nieco sa zmenit muselo , nech rozmysla

autor
28. aug 2024

@taktotedanie práveže vôbec nič. Bojím sa aby to nebola nejaká choroba.

taktotedanie
28. aug 2024

Hocico v domacnosti, prasok, nove materialy, nove pracie prostriedky, novy deodorant, nieco musi byt nove
Inak riesi to kozna

sashka22
28. aug 2024

Ak Ti príde tá vôňa nasladlá, lebo mne napríklad restovana cibuľka vonia sladko, môže ísť o diabetes

autor
28. aug 2024

@sashka22 vieš čo, mne to prišlo ako taká vôňa cibuľovej bagety z lidla, môže byť že je to sladké. Mame to vonia ako pokazená cibuľa.
@taktotedanie no vieš čo, nič fakt nemenila, ale ja kozne ide budúci týždeň, tak sa môže opýtať
@sashka22 nedá sa nejaký domáci test urobiť? Ma takého dr že určite ju odbije keď príde s tým že vonia po cibuli ...

sashka22
28. aug 2024

Máš nejakého cukrovkara v okolí? Že by jej pichol prst a odmerala cukor, to by bolo hneď jasné. Minimálne by ste vylúčili jednu možnosť,čo býva ale najpravdepodobnejšia pri takomto nasladlom zápachu.

taktotedanie
28. aug 2024

A ine priznaky okrem zapachu?

autor
28. aug 2024

@sashka22 nie, žiaľ nemáme nikoho v okolí. Pozerám na nete sú len nejaké prúžky aj to musí použiť vyškolena osoba. Idem ešte hľadať ďalej..a napr z preventivky bežnej sa to dá zistiť?

autor
28. aug 2024

@taktotedanie na nič sa nesťažuje. Akurát na jeseň alebo jar,už ani neviem presne,sa jej zmenilo znamienko, tak ho bola dať vybrať a zistili že je to nejaký typ rakoviny kože čo sa ani nelieči,len sa vyberie von. Teraz ide budúci týždeň na kozne na kontrolu. A minulý týždeň hej jedno znamienko odpadlo, nevie sama,či ho zachytila alebo čo. Bojím sa o ňu.

autor
28. aug 2024

@taktotedanie bazalióm sa to vola

sashka22
28. aug 2024

Tak napíš do skupiny vášho mesta na FB, či by sa našla ochotná osoba, čo by zmerala cukor. Verím, že sa niekto ozve

autor
28. aug 2024

@sashka22 ďakujem za tip, idem pohľadať nejakú skupinu

akika722
28. aug 2024

Neviem co za tým je ale také osoby poznám 2
Cítiť ich žiaľ extrémne,keď prejdú doslova za nimi ostane čiara smradu
Je to naozaj veľmi nepríjemné, ale tie 2 osoby cítiť takto už roky
Nepoznajú sa navzájom

autor
28. aug 2024

@akika722 cítiť ich cibuľou?

svetlonos
28. aug 2024

My sme mali tajeho kolegu ale u neho to bolo stravou.

stanulienkat
28. aug 2024

Zapach tela velmi ovplyvnuje strava, hormony, hygiena, teplo, vek, obezita, umele textilie... Teraz v lete tak zapacha dost ludi. Su upoteni, neumyti, maju na sebe 3 dnove tricka z umeliny.. Vekom sa zapach zhorsuje. A menia sa aj hormony. Mozno to je jej vlastny pach, len sa trochu zmenil. Skus vyckat do zimy, ci to ubudne. A naucit sa pouzivat antiperspiranty a parfemy. Robim s ludmi a mnohi este nepoznaju caro antiperspirantov.😉

autor
28. aug 2024

@stanulienkat práveže ona fakt na hygienu dbá, používa antiperspiranty, aj všetko, je to moja mama, tak viem..len dom sa xkakla či to nemôže byť príznak choroby. Este sa jej opýtam,kefy ma preventivku...

sashka22
28. aug 2024

Nemôže byť v prechode?

stanulienkat
28. aug 2024

Veru..nech ide na preventivku. Moze to byt aj choroba. Ale moze to byt aj vekom. Starsi ludia maju cim dalej tym horsi pach. Hlavne masozravci.

autor
28. aug 2024

@sashka22
@stanulienkat ma 59 rokov, menzes ma zastavený už dávno, aj maternicu ma von cca 14 rokov

akika722
28. aug 2024

Ano,šialene
Ako keby sa ňou potierali
Ale tak ako píšem ich takto cítiť roky
Jednu poznám viac ako 17r a cítiť ju stále rovnako
Ako keby sa každé ráno tou cibuľou potierala
Je to veľmi nepríjemné
Ci to aj ona cíti,neviem
Nikdy nejak nehovori aby mala zdravotne problemy

akika722
28. aug 2024

Ak ide o mamku a doteraz také príznaky nemala,určite nech ide na preventivku
Mozno hormony🤷‍♀️

autor
28. aug 2024

@akika722 no to našťastie až takto nie je. Ja som ju necítila,len mi povedala,tak dom ju proste ovonala bližšie. Brat ju cítil keď sedela vedľa neho,že či jedla cibuľu.
Ináč to aj ja som poznala lekára s on tak smrdel cesnakom,že mňa až natiahlo keď túto okolo, tiež som nechapala že či ráno jedáva cesnak vkuse či čo...

autor
28. aug 2024

@akika722 bože keď majú takeho dr, že tam ísť alebo neísť je jedno...

akika722
28. aug 2024

Ich teda cítiť fakt sialene
Ako píšem to prejdú a ešte 5min je čiara po nich
To bude určite niečo iné
Verím že na preventívne prídu na to kde je problém a prejde to

autor
28. aug 2024

@akika722 ďakujem 💞

akika722
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. aug 2024

@akika722 bože 🥺

akika722
28. aug 2024

Preto mi hneď napadlo či sa nezblaznili hormony a nevyskocilo niečo

floren
28. aug 2024

V lekárni dr.max alebo inej nemeraju cukor? Viem,že u nás kedysi merali