Chytá ma depresia

1. feb 2021

Ahojte, asi to potrebujem zo seba dostat... Naozaj mam pocit, ze chytam depresiu... Nic sa mi nechce, vsetko robim akoby nasilu, neviem sa z nicoho tesit... Vsetko je pre mna rutina - online vyucko, prechadzka, obed, oddych, prechadzka, vecera, zacvicit, telka, spat... Pri vsetkom vlastne len cakam, kedy to skonci :( Vecer si takmer vzdy poplacem, som nervozna, kricim na deti... Manzel mi pomaha vo vsetkom, materialne sme zabezpeceni primerane, kazdy mi opakuje, ze co riesim, ved mam vsetko... A ja sa potom citim este horsie, lebo mam vsetko, a aj tak mam chut revat :( Nenavidim sa za to, ale akosi to neviem zmenit... Odborna pomoc neprichadza do uvahy, vonku chodim, sladke si dam, cvicim, kupim si sem-tam nieco pre radost... Co mam este robit? Ci si to mam rovno hodit a nespatit tento svet svojim negativizmom?

ivangeline
1. feb 2021

Prečo nie odborná pomoc? Ja som po dlhom čase napísala psychologické a máme online sedenia raz za týždeň. Hneď mi začalo byť lepšie, keď s ňou rozoberáme veci a prichádzam im na kĺb. Ja som za to, že nič nie je bez príčiny...

desore
1. feb 2021

Navstivit psychologa, popr. psychiatra. Je to choroba ako kazda ina. Mas deti, muza, aj oni si zasluzia zdravu, usmiatu matku, manzelku.

autor
1. feb 2021

@ivangeline @desore uz teraz, ked poviem, ze som vystavena z deti, tak z kazdej strany pocuvam, ze co riesim, ved mam dobreho muza, ktory je dost vela doma, neriesim materialne problemy, sme zdravi... obavam sa, ze by sa to stretlo z velkym nepochopenim a bolo by mi este horsie... ja sama sa strasne neznasam za to, ze nedokazem byt tou usmiatou mamou a manzelkou, aku si zasluzia a je mi zo seba na grc...

ivangeline
2. feb 2021

A komu by si to mala vešiať na nos? Max manželovi, keď potrebuješ byť hodinu týždenne sama a bez detí, aby si sa mohla porozprávať. 🤷 Inak nie sú podstatne materiálne veci ale tie nematerialne. Rozumiete si s manželom, rozprávaš sa pravidelne aj s inými ľuďmi, či len deti? 🤣 Máš nejaké hobby? Dopraješ si to, čo potrebuješ, keď to potrebuješ, napr oddych a čas pre seba alebo nvm, čo by to u teba mohlo byť..Trápi ťa niečo z minulosti, čo nebies spravovať? Možno si to už aj v sebe tak potlačila, že o tom ani nevieš.. Ja by som šla aspoň skúsiť psychológa, keď to trvá dlhý čas a nevieš si s tým rady. 🤔

nickpick
2. feb 2021

tvoji blizki bagatelizuju tvoje pocity, bud im chyba empatia, alebo iste skusenosti s tymto typom psychickych problemov, dnes vela psychologov robi sessions aj cez skype a ine komunikatory, nevahaj

meluela
2. feb 2021

Terapie su fajn vec, urcite odporucam, pripadne zvazit ci to netreba podporit aj medikamentoznou liecbou. Urob to pre seba, urob to pre svoju rodinku. Tiez si skus pozriet nieco o mindfulness, su to velmi ucinne techniky presne na ten typ problemu ktory riesis: https://www.mindpark.sk/pocuvaj-sa?fbclid=IwAR0...
Tiez sa potrebujes naucit mat sa rada (to nie je nic sebecke), proste pristupovat k sebe citlivo, s pochopenim a laskou, nic si nevycitat ("ja sama sa strasne neznasam za to, ze nedokazem byt tou usmiatou mamou a manzelkou, aku si zasluzia a je mi zo seba na grc."), akceptovat sa taka aka si, nepotlacat svoje pocity, vsimnut si ich, pomenovat ich a nechat ich odozniet. Laska k svojim blizkym aj k dalsim ludom zacina prave pri laskavom pristupe k sebe samej. Drzim palce. (obrazok je ironia k tomu, ako okolie casto pristupuje k ludom co trpia depresiou ...)

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raffaella
2. feb 2021

vyhladaj odbornu pomoc, neuveris ako rozhovor s dobrou psychologickou/psychiatrom dokaze zmenit vela. Nerozumiem vobec tvojej vete, ze odborna pomoc neprichadza do uvahy - nemas na to cas, priestor, hanbis sa? Hanbu zahod, najdi si na to cas aj priestor, vyhladaj si dobreho odbornika podla recenzii a chod do toho. Ja osobne si nemyslim podla toho co pises, ze mas depresiu, skor je to taka hlboka frustracia z tejto covid doby. Mozno ti pomoze vedomie, ze mnoho ludi to citi velmi podobne, akurat vela ludi o tom nehovori, takze nemusis si pripadat divne preto. Ale ozaj aj citis, ze ti to prerasta cez hlavu prave ta odborna pomoc je tu na to. Drzim palce.

dankanka
2. feb 2021

Prihlas sa na online kurz, doučovanie.. Mozno mas len vela casu na premýšľanie, ziaden vlastný cieľ..

jednorozec9423
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mabenn
10. mar 2021

Hodit si to nemozes lebo si mama. Nemusis byt usmiata, staci ze to nejak prezijes. Krok za krokom, den za dnom, davas detom priklad. Raz bude lepsie.