Chýbajú mi dva zuby

3. júl 2023

Ahojte, mám na vás otázočku. 🙂
Chcela by som sa spýtať, či už po osobnej skúsenosti alebo z počutie, vedeli by ste mi povedať ako sa rieši to, ak vám chýbajú dva zuby - 2jky hryzáky po oboch stranách, namiesto nich len menšie medzere (chýbajú pretože nenarástli), chcela by som si ich dať do poriadku, je možné, že najskôr bude potrebné so zubným strojčekm rozšíriť trocha medzere aby sa tam dali ptm vložiť implantáty? Alebo ako sa takéto niečo da napraviť? 🙂 Samozrejme chcem sa obrátiť na odborníka, kým došetrím ešte nejaké peniaze, len by ma zaujímalo či na tom niekto nebol podobne. 🙂
Mám 25, keď som bola dieťa, naši si nemohli dovoliť strojček, kedže sme 4ria súrodenci 🙂

pribinak
3. júl 2023

Ohľadne zub? Ohľadne zubov, zúbkov, chrupu

Odporúčam konzultáciu u zubára a celustneho ortopeda

isadoraisa
3. júl 2023

zúb :D zacnem pouzivat

jamimo
3. júl 2023

tak ako si napísala, strojček, potom implantáty.

mamelka
3. júl 2023

Najskôr konzultácia u zubára, čelustného, treba veľký snímok, podľa neho budú vedieť ako ďalej, či treba vytrhnúť (väčšina prípadov 4ky) aby spravili miesto, či máš dosť miesta... teraz je dosť možnosti

colsami
3. júl 2023

Mala si vobec robeny rtg, ci nahodou nie su zuby tam? Len nezisli? Vsetko zavisi od mnoho faktorov, na fore sa nedocitas, objednaj sa k zubarovi a on Ta odosle kam treba a nasmeruje Ta spravnym postupom.

79viktoria79
3. júl 2023

v prvom rade navstiv zubara,preventivnu prehladku,bez nej budes mat vsetko drahšie,a potom uvidis čo ti povie doktor

autor
3. júl 2023

@pribinak viem 😀 písala som v rýchlosti, nejak mi to ušlo..stane sa 🙂

autor
3. júl 2023

@colsami áno mala som už dávnejšie, zuby tam bohužiaľ nie sú..

autor
3. júl 2023

@79viktoria79 na preventívne prehliadky chodím každý rok 🙂 len môj zubár nerobí strojčeky 🙂 mám jedného, ku ktorému som chodila ako malá, ten sa tomu venuje 🙂 len som chcela počuť nejaké rady, skúsenosti, predtým ako sa do toho pustím, nejakú radu ako mám postupovať 🙂

autor
3. júl 2023

@mamelka miesta by som mala mať podľa zubára dosť, ale on nerobí strojčeky 🙂 ja potrebujem posunúť o pár milimetrov do každej strany aby tie implantáty neboli moc malinké 🙂

mamelka
3. júl 2023

Urcite sa bude dat. Keď máš rtg tak si nájdi celustneho, ďalej musí celustny povedať,,čo a ako,, teda celkovú liečbu bude on vedieť povedať

tanyan
3. júl 2023

A nebolo by jednoduchšie posunúť trojky namiesto dvojok? Keď sa ti poposúvajú všetky dopredu, tak ti vznikne viac miesta na osmičky, ak ich máš založené...

libertine
3. júl 2023

ja to tak mam vrodene. mame to v rodine. riesilo sa to strojcekom, aby mi posunuli 3ky na svoje miesto a nasledne mostik, ktory drzi na 1 a 3kach obojstranne.

marianarem
3. júl 2023

Moja sestra to tiez ma, dedi sa to u nas v rodine. Jej to posunuli strojcekom a potom jej tam nalepili mostik. Ale to bolo uz davno, dnes by uz asi davala implantaty. Kupodivu jej to ale roky rokuce drzi.

kessinka
4. júl 2023

Aj ja to mám, chýbajú mi obe horné dvojky, tiež to máme dedičné. Riešila som to keď som mala 16, nosila som strojček 2 roky, ten mi stiahol medzeru medzi jednotkami a trojkami 🙂 Príde mi to podstatne jednoduchšie riešenie ako mostíky, implantáty a pod.

libertine
4. júl 2023

@kessinka to zavisi od chrupu. mne by to tak nevyslo, museli by posunut komplet cely chrup. myslim, ze zubni ortopedi to
vedia pekne vyriesit, nie je to nic ojedinele.