Chvenie celého tela

27. jún 2021

Ahojte, samozrejme pojdem aj k lekarovi,ale cakam dlho na termin a google nix extra o mojom probleme nenajde.
V skratke od zaciatku,po porode 4 dcery som sa citila hrozne zle(fyzicky) zavrate,vecerne busenie srdca atd-uzkosti.. po 2 x v zivote nasadene Ad,vsetky priznaky vymizli a ja som sa konecne zacala citit ovela lepsie,az na par ciernych dni..teraz ku mojmu problem,lieky beriem dalej ,ale asi 3 posledne mesiace mavam vnutorne chvenie celeho tela,ked sedim dokonca sa mi pohupava hrudnik a hlava zo strany na stranu a v celom tele si stale citim pulz,nikdy som ho tak nevnimala,je to hrozne,to mikanie tela je zarovno pulzom,co uder,to hrudnik a hlava jemny tik zo strany na stanu.. ked rano vstanem chvenie nemam,ako nahle zacnem upratovat, varit,prichadza to chvenie,akoby ma tie bezne zenske domace prace stresovali,akoby som chcela danu cinnost mat rychlo za sebou,aj ked kupam deti napriklad,chveje sa mi cele telo az ledva stojim,ked dokupam alebo dokoncim kazdu pracu,trocha oddychnem chvenie prejde,psychicky ja tu cinnost ale beriem v strese,robim ju bezne a kludne automaticky,len to telo mi tak akoby reaguje ☹vzdy poobede a navecer,ked mam vsetky prace porobene,moje chvenie tiez odchadza… pulz ale v celom tele a to mykanie tela ostava to mam stale cele dni.
S pulzom som bola aj u dr,ale kedze 90 je v norme nedostala som nic, tlak mam 100/70 cely zivot.
Na Mr mi boli zistene nespecificke lezie v mozgu,odbery z miechy negativne,SM nepotvrdena ani nevyvratena.
Prosim o vyjadrenie na moj stav,som fakt zufala,neda sa takto fungovat,velmi ma to nici .je ten tras psychickeho razu,mam neurologicky problem,pulz -problem so srdcom? Alebo vsetko naraz☹(moj zivot je totalny stereotyp a kazda necakana neplanova zmena,ze zrazu musim napr niekam ist,ma totalne rozklepe,az si musim dat tabletku..moje lieky mi na niektore priznaky pomohli ale ine prisli a ostavaju ☹
Poradte.
Dakujem

danielahamar
27. jún 2021

panická porucha, tetania, proste si v strese, magnézium berieš?

autor
27. jún 2021

@danielahamar nie neberiem magnezium,obcas som si dala,ale ziadna zmena,mala by som dlhodobo?
panickou poruchou som trpela raz pred 7 rokmi ,ale veru vyssi pulz a trasenie tela som nikdy vtedy nemala..
Je mozne ze ma takto stresuju bezne domace situacie? Deti sa od rana vadia,biju nadavaju a ja to nedavam,najradsej by som usla z domu niekedy ..

danielahamar
27. jún 2021

ano ak je to nahromadení stres, je to možné, treba viac plakať a nedržať to v sebe, aby sa telo uvolnilo a áno, skús pravidelne a dlhodobo

autor
27. jún 2021

@danielahamar dakujem.
Mne sa plakat neda,nemam ani pocit,ze chcem plakat,ani psychicky sa necitim nejak vycerpana,beriem Ad,mozno to brzdia ,ale telo strajkuje ☹
zrychlenen srdce a pulz stale ☹

zuzka10175
29. jún 2021

Je potrebné pozrieť sa na celkový stav organizmu, spraviť si test zdravia, nájsť príčinu... to, čo píšete, sú len vonkajšie signály tela... ak máte záujem, napíšte mi ss, môžem vám pomôcť

andrea_23
18. sep 2021

@zuzka10175 ahoj Zuzka...môžem ti napísať ss?

zuzka10175
21. sep 2021

Ahoj
@andrea_23 jasné, môžeš

janetta03
29. sep 2021

Ahoj, ja by som sa chcela spýtať či ťa to chvenie prešlo alebo nie. Mam presne rovnaký problém ako ty aj s tým pulzom, mne napríklad skace noha presne podľa pulzu keď ju má v pokoji. Som z toho už nešťastná.

suzane7
11. dec 2021

@zuzka10175 aj ja mám niečo podobné. Vy ste lekárka?

nelly1310
11. dec 2021

To iste presne mam aj ja. Po porode som mesuac, po covide dva mesiace, beriem AD mesiac. Je to psychika zevraj. Uplne to iste mam co ty.. Rano pohoda, ked zacnem nieco robit zacnem sa potit, citim stres, chvenie a rychlo vsetko porobiť a chytro si sadnut... Proste nezvladam fyzicke prace... Ale staci ked mi dakto zavola rozrusim sa uplne.. Staci ked niekam mam ist, tiez stres, alebo s niekym cudzim savrozpravat... Stres.. Potenie, uzkost. Mam nestabilitu cely den.. Akokeby zavraty.. Presne aj ked deti kupem, len rychlo rychlo.. Vzdy som v strese.. Primar psychiatrie mi povedal ze to je depresia, uzkost stres...

1stefi121
25. feb 2022

Koľko máte tých lezii prosím...

cupcake22
8. máj 2022

Ahojte aj ja som dnes zažila podobný stav. Už sa mi to stalo niekoľkokrat a neviem k čomu to prirovnať. Začnem sa celá chvieť ruky sa mi trasu cítim sa vnútorné tak divne ani to neviem opísať dnes má aj celú zalial pot a cítila som v tvary až takú horúčku. Vždy to príde z ničoho nič keď som v kĺude.

nelly1310
9. máj 2022

Ako? Preslo Ti to?

zuzka2388
9. máj 2022

@nelly1310 aj mna to zaujima ci to preslo ...

monika12486
31. aug 2022

Mna by tiež zaujímalo, či to prešlo, veľmi podobný stav, idem teraz na MRI pre vylúčenie sm

autor
1. okt 2022

Ahojte,je tu niekto este s tymto problemom? Mne to stale nepreslo a netusim ani z coho to moze byt,je to o nervy.. nedokazem normalne uz fungovat.

autor
1. okt 2022

@1stefi121 lezii mam 10 na mozgu…4 roky bez zmeny

liv1
1. okt 2022

Takto je to troska nadlho, ale rada ti poradim pomozem. Samozrejme ze treba ist k dr, treba asi neurologiu atd. Ale. Telo ti dava najavo ze potrebujes zvolnit. Pocuvaj ho. Oddychuj viac. Rob veci co ta tesia, vyhrad si na ne aspon trochu casu. Magnezium ber pravidelne kazdy den vo vyssich davkach - najma ak mas so srdcom busenie atd. Magnezium chyba skoro kazdemu a akykolvek stred zataz spotrebuje velmi vela magnezia. To je uplny zaklad vsetkej psychickej zataze, aspon z mojho pohladu co roky vidim okolo seba. Ked sa chvejes, urob si teply caj. A naopak. Mala by si mat dost pohybu a uplne naj je dobra joga. Rychlejsia, pomalsia, to je jedno. Kamoske dr neradila 3. dieta, povedala jej ze tehotenstvo a vobec porod dojcenie, zena musi vydat vela energie, viatminov, mineralov. Potom jej to chyba. Na spravnu funkciu srdca su velmi dolezite vitaminy mineraly. Aku mas stravu? Odpovedz si, mne nemusis. Ale ked chces aby ti bolo lepsie na tele aj na dusi, jedlo je zaklad. Minimum cukru predovsetkym a potom vela ovocia zeleniny. Nase crevo je zodpovedne za cca 80% chorob, je to ako druhy mozog. Casto zodpovedny za problemy, ale aj psychicke. Tak sup sup dat sa do pohody, ked chvenie tak magnezko, caj, tepla deka. Ale aj dr samozrejme. Tak nech si rychlo fit ✊❤️

autor
1. okt 2022

@liv1 wau! Dakujem za dlhy super prispevok!
Mam 4 deti a pre seba nerobim absolutne nic,ziaden sport,strava o nicom raz za den.. vsetko len pre deti,s nimi stres a nervy… do toho tazke obdobie za mnaou(rozvod ,boj o deti a smrt maminy) …
Inak vzdy ked si lahne,ukludnim sa,to chvenie prejde.. viem ze mi tymto telo dava asi najavo moj vnutorny stres a nepokoj a takto sa to prejavuje,je to hrozne neprijemne..
Idem to zacat menit,vitaminy,mineraly… cize vela ovocia a zeleniny..

Uprimne dakuje za radu..

Inak ad mi vela pomohmi,vela veci zmizlo.len to chvenie☹

liv1
1. okt 2022

Niet zac 😊. No ved mamy to pozname vsetky velmi dobre, ako seba zanedbavame v prospech rodiny. Nemas jednoduche obdobie za sebou, to mi je luto a uprimnu sustrast. Taketo problemy vacsinou prichadzaju po takychto tazkych casoch. Drzim silno palce nech sa cim skor polepsi ❤️

autor
2. okt 2022

@liv1 dakujem ti velmi pekne!

nina2310
2. okt 2022

Ahoj a aj sa potis pri tom vtedy? Ja ano.. Mam to iste ako ty.. Ked si sadnem o chvilu ok.. Ale ked musim stat, hoci aj doma dlhsie na jednom mieste, hned chvenie, potenie. Alebo ked nieco v byte hladam neviem najst, hned chvenie, tras, potenie.. Proste stale som v strese ako keby..

zara282
18. jan 2023

Ja mam také stavy pri tetanii

nina2310
19. jan 2023

Ahoj ako sa máš?

nina2310
19. jan 2023

@zara282 ahoj ako sa Ti to prejavuje?

majaz1
23. jan 2023

@zara282 ahoj . Mas pri tetanii aj slabost tela a neustale chvenie? Nic nevladzem a mam tiez tetaniu len sa bojim ci to nie je nieco ine.

zara282
23. jan 2023

@majaz1 áno...zo začiatku som sa tie bála ze je to nieco iné...

nina2310
24. jan 2023

@zara282 a aké si mala na začiatku telesne prejavy?

zara282
24. jan 2023

@nina2310 zle dýchanie, nemohla som sa nadýchnuť...v noci som sa budila na to ze sa nemôžem nadýchnuť, trpnutie pier, chvenie v tele, slabosť celého telo...

dotssy
14. apr 2023

@zara282 mate nato aj nejake lieky?