Chudnutie a problémy s trávením

27. jún 2023

Prešiel si niekto niečim takýmto a dostal sa z toho ? Opisem aspoň v skratke. Lebo na nevidím koniec tomuto všetkému. Už vidim všetko čierno.
Mám 33r a mám dve detičky. Pár rokov dozadu som mávala dosť bolesti brucha každý deň v tom istom čase a mieste a boli to strašne bolesti. Po endoskopii mi zistili Celiakiu , odvtedy dodrziavam 100%dietu , no moje trávenie sa akoby pokazilo o 1000%. Vždy mi je zle po niečom inom (neviem nikdy po com) dosť som schudla a ja sa už o seba bojim. Keď sa obliekam, alebo sa vidim v zrkadle pripadam si už ako kosť a koza(strsne b som chcela pribrať a to keď mi niekto povie že aká som chuda mi ešte pridáva na tom všetkom ) a keď sa takto vidim sa bojim že to bude už len horšie a horšie , že už mi nič nebude tráviť a ja budem len chudnúť až príde najhoršie a podobne😞
Jest mi chuti, praveze by som jedla , ale potom má kolko krat rozbolí brucho, taka tazoba v bruchu , cítim ako sa mi hýbe a nafukuje hrubé črevo v ľavom boku , cítim to aj po stolici ,aj take kŕče zvierave , kolko krat musím aj 2-3krat na wc aby mi dobre bolo. Na gastre som bola pred 2tyzdnami , robil mi znovu len hadicu do krku , iba čo videl bol nejaký reflux trochu a výsledky ostatne ešte len budú. No keď som mu povedala ze má Skorej problém s hrubým crevom mi povedal ze sa nedá všetko naraz , predpísal mi nejaké nápoje na prebratie , čo obsahujú mlieko (takze to ani nepijem radšej) a termin dal az na september … mame ísť aj na dovolenku a ja mam stresy čo tam budem robiť ked mi bude zle a čo tam budem jest a podobne… každý deň som sama s deckami do večera a som len v strachu že čo snimy ak sa mi niečo stane ,nechcem ich stresovať a ako si zavolám pomoc a pod. 😞

pink_lady
27. jún 2023

krvny obraz, ultrazvuk brucha robili? skus iberogast, espumisan, vylucit drazdive ci nafukovacie jedla

tanyan
27. jún 2023

Prečo vlastne nepiješ tie nápoje, ktoré ti predpísal lekár?
Máš potvrdenú laktózovú intoleranciu alebo alergiu na BKM?

autor
27. jún 2023

@pink_lady ja už mám pocit že som vylúčila všetko 😞 jem dokoliecka pár potravín aj sa bojim cokolvek nové jest, ovocie všetko sa bojim tak nejem 😏

autor
27. jún 2023

@tanyan no vysla mi zvýšená intolerancia,ale len čo som sama spozorovala že keď som jedla napríklad korbace na druhy deň ráno som myslela že skončím v nemocnici keď som išla na wc 😏 tak sa to bojim

autor
27. jún 2023

@pink_lady na uktrazvuk mám ísť v piatok a krvný obraz základný mi robili

misicka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misicka92
4. júl 2023

Možno blbosť ale ja by som skúsila kvalitné probiotiká pretože až 80% zdravia je v črevách. Viem aj poradiť ktoré ak by bol záujem

ppzetko
17. apr 2024

@misicka92 Ktoré sú tie probiotiká.