Chronicky nízky tlak

matildam
15. nov 2021

Dobrý deň, prosím vás, má niekto skúsenosť s dlhodobo nízkym tlakom? Môj bežný je 90/60, predpokladám, že aj nižší vtedy, keď mi príde nevolno... Vždy som mala nízky, no v poslednej dobe je mi z neho opakovane na odpadnutie (+strašné hučanie v ušiach a triaška) - myslím, že by boli vhodné aj nejaké vyšetrenia u lekára (hoci môj ma odbil s tým, že nízky tlak nie je problém...). Riešili ste to s odborníkom a s akým výsledom? Aké vyšetrenia je vhodné urobiť? Ďakujem!!

alana1
15. nov 2021

no ja mam cely zivot 80/60 a menej...tiez ked sa prudsie postavim, je mi na odpadnutie...parkrat som aj odpadla, ked som bola mladsia...pila som 3-4 kavy denne, bolo to lepsie, teraz pijem len 1-2 ...jedine co pomaha je cvicenie, denne beham a cvicim...

mogaa
15. nov 2021

@matildam no vyšetrenia ti veľmi nepomôžu, ak je bežne tvoj tlak nízky....on sa môže ešte znížiť ak málo piješ...existujú kvapky na nízky tlak, ale mne internistka povedala že mi ich ani nepredpíše, lebo majú toľko NU že prevyšujú prínosy....že treba veľa piť, nemusím sa obmedzovať v solení, kludne piť minerálky, červené víno a rekreačne športovať....vekom sa tlak prirodzene zvyšuje(aj keď to nie je pravidlo) a že ja mám aj preddispozíciu na to že sa mi bude vekom zvyšovať....

luccija
15. nov 2021

@matildam môj bežný tlak.Neporadim, lebo mne lekárka povedala to isté čo tebe.Som doobeda unavená, stále mi je zima...snažím sa veľa piť zelený čaj, vodu, slabú kávu pravidelne jesť, veľa solim, ale to som solila vždy a babka mi vždy za to nadávala, že budem mať vysoký tlak.
Vraj pomáha ráno studena sprcha a dobre rozmasirovat od nôh k srdcu...na mne čo som si všimla najlepšie mi je po cvičení, rezka prechádzka rozprúdi sa krvný obeh.Je to nepríjemné stále únava, hviezdičky pred očami pri zdvihnuti

elizabet173
15. nov 2021

@matildam bola som na tom podobne, piješ dostatok tekutín, máš dostatok pohybu? Mne ale nebolo nič, nemala som závraty, nebolievala ma hlava, iba na preventívke som vždy mala nízky tlak

viera1107
15. nov 2021

@matildam ahoj, aj ja som mala tento problém.. Pomohla mi Maté tinktúra od Serafin, stojí cca do 5€..plus viac soliť, piť viac vody a v primeranom množstve káva..

vanda323
15. nov 2021

@elizabet173
@luccija
@alana1 Mne dievčatá bna nízky tlak pomáha jesť sladké. A inak od kedy sa mi vracia panička porucha sa mi prirodzene zvýšil lebo som v strese takze ak máte nízky tlak, šup šup stresovať 😄😄😄

elizabet173
16. nov 2021

@vanda323 fúúú, tak ja sladké nejem skoro vôbec, nikdy mi nejako zvlášť nechýbalo a som flegmatik, takže ma vytočí málokedy málokto a máločo. 😎 Tak som v kely 😎

lenka_da
16. nov 2021

@matildam toto bol môj bežný tlak. Po 40-ke sa mi začal zvyšovať na "normálny", ale necítim sa s ním dobre, pociťujem búšenie srdca. S tým nízkym sa mi žilo lepšie. Ešte skús viac piť, tie problémy môžu byť spôsobené nedostatkom tekutín, nemusí to byť tlakom.

matildam
autor
16. nov 2021

@vanda323 Ďakujem vám všetkým... Môj problém je vyriešený... Napokon po (takmer) kolapse v nemocnici zistili, že mám tetániu. Už aspoň teda viem, čo mi je.

vanda323
16. nov 2021

@matildam Mojaaaa zlatučká, drzkam ti palce 👍

matildam
autor
16. nov 2021

@vanda323 Ďakujem pekne🙂 hlavne veľa zdravia všetkým💛

luccija
16. nov 2021

@matildam uff aj mne ju zistili v lete, ale prejavy som mala iné.Tak držím palce nič príjemné:(

matildam
autor
17. nov 2021

@luccija Veru, nič moc... Držme si palce navzájom, treba sa s tým naučiť žiť. Nič iné neostáva... A snáď to časom bude len lepšie.

vanda323
17. nov 2021

@elizabet173 👍👍👍😄