Chronický imunitný deficit

1. jan 2024

pred rokom mi bo diagnostykovani chronicku imunitnydeficit. Problem je,ze do prace kde robim chodia moje kolegyne chore a ja som potom ustavicne chora. Neberu na mna ohlad,ze vzdy sa odnich nakazim. Od septembra som bola chora priblizne 15x. Lieky mi nezaberaju a ja permanentne kaslem a soplim. Kasel sa mi zhorsil po tom co som mala 3x covid. Soplenie a kasel Mam cely rok len od septembra sa to vzdy zhorsi. V oktobri som kaslala tak,ze mysleli,ze si vykaslem pluca. Sefka ma okamzite poslala domov,ze mam doniest papier, ze nie som infekcna. Odvtedy beham po doktoroch. Moja VL ma chcela nechat marodit ale PNku som odmietla. Nemozem si dovolit ostat doma.
Uz zacinam premyslat ci toneni pracou pretoze sa mi to vzdy spusti len v nemocnici alrbo css.
Zaciatkom decembra som bola chora 3x teraz som zas. Jedine co mi pomaha je Theraflu Rapid.

luccija
1. jan 2024

Tak choď na PN nech sa dobre preliecis a oddýchneš.Co berieš od imunologa na imunitu?alergická nie si?chodíš na vzduch, otuzujes..

anjelicek26
1. jan 2024

AK sa ti da hladaj pracu na Home Office.. ja napriklad ako alergik vzdy februar-marec roky rokuce home office,lebo v kancli by som sa bez cisticky vzduchu ukychala...

autor
1. jan 2024

na PN nemozem ist neutiahla by som byvanie. A som zdr.sestra tie home offic nemaju.
Chcem skusit zaziadat i ID.

autor
1. jan 2024

@luccija to vsetko mam obehane. Doktori nevedia co to je preco sa mi to horsi a co je pricinou

luccija
1. jan 2024

Čo berieš na imunitu?tak ty pracuješ medzi samými vírusmi, baktériami prečo vinis kolegyne?

autor
1. jan 2024

@luccija pretoze chodia do prace chore,usoplene s teplotami. Ja chodim bez teplot. Ked som im povedala,ze nemaju chodit osopili sa na mna,ze ja som tiez chora v praci. Som ale nie som infekcna to je rozdiel

luccija
1. jan 2024

Tak vieš ty nejdeš na PN kvôli peniazom a oni to isté.Toto je stále problém v kolektívoch.Co vyhras ID?a či ho vôbec získaš na takúto dg.

laura164
1. jan 2024

Nos rúško, v nemocnici to je normálne a niekedy aj ja nosím, keď sú kolegyne choré a neochorela som. Mám autoimunitné ochorenie

autor
1. jan 2024

@laura164 rusko nosit nemozem.
@luccija oni na pn mozu ist.Maju muzov,rodinu. Ja nemam nikoho

luccija
1. jan 2024

Práve preto majú možno viac záväzkov hypo, platby ok máš svoju pravdu.Treti x sa pýtam aké berieš lieky na imunitu a ako dlho?

kubkovamama
1. jan 2024

Ako zdravotná sestra vieš,že rusko na 200% nosiť môžeš.Rovnako vieš,že toto na ID nestačí a je to nezmysel.Imunolog ti dal akú liečbu?

zuzka1117
1. jan 2024

Používajú respirator, určite by na to veľmi pomohol.

autor
1. jan 2024

jasne Vam pisem, ze rusko nemozem nosit! mam na to papier od doktorky. Lieky na imunitu dala iba spreje co pouzivaju astmatici a tie mi nezaberaju inak mi nedala nic. mala som v novembri CT vo Februaru idem znova. ID mi odporucala lekarka pretoze autoimunitne ochorenia spadaju do zoznamu ID. Ona si mysli, ze to bude kvoli praci

@luccija ved prave maju muzov co potiahnu finančne ked je ona na pn. A za mna kto zaplati najom, lieky atd?

autor
1. jan 2024

@zuzka1117 myslis si, ze ked mam permanentne upchaty noc cez ktory sa nenadychnem mi respirtor pomoze? mala som a vzdy som odpadla

zuzka1117
1. jan 2024

Ako ale takto to vo svete nefunguje, že každý bude na ten brať ohľad. Ja tiež pracujem v školstve a nemozem chorým deťom zakazovať chodiť do školy. Proste je to tak.

luccija
1. jan 2024

Takže ty nemáš lieky na podporu imunity ako je Bronchovaxom, Imunor?spreje máš asi preto, aby sa ti lepšie dychalo dcéra ich mala pri častých infektoch.Po liečbe liekmi na imunitu som nebola chorá veľmi dlho.jasne kolegyne pôjdu na PN a ty budeš ťahať za ne ešte viac v práci a budeš ešte nahnevanejsia.

kacena4
1. jan 2024

prepac ale od septembra 15x chora?? to ti neviem predstavit ale ze vobec, ja ako tazka astmaticka s imunodeficitom ked som chora tak 2-3 tyzdne v kuse, mam PN aby som sa vyliecila a nebeham po praci . neplac potom, ze si stale chora, to nie je kolegynami ale tvojou nezodpovednostou sa poriadne liecit. ak by si mala imunodeficit dr ti predpise lieky na podporu imunity. spreje mas na zapal v tele to je na astmu /dychanie nie imunitu. a nikto ta neposle na ID s imunitou - toto ti mozem povedat na rovinu, nakolko ID poberam ale na inu dg. neviem ci beries atb pri liecbe, kolko krat do roka... kolko krat si mala zapal pluc, ci priedusiek... znizenu saturaciu, v nemocnici ci na kysliku... toto vsetko ovplyvnuje ci dostanes ID, nie ci mas sopel a kasel. drzim palceky