Chronické zápaly močových ciest

alexa99
15. apr 2023

Ahojte, znovu sa na Vás obraciam s prosbou o rady ohľadom chronického zápalu močových ciest. Pred pol rokom som mala akútne zápaly dlhodobo. Stále antibiotiká ktoré už prestali zaberať. Mala som aj imunoterapiu Uro-Vaxom a kadejaké voľnopredajné lieky. Akútne zápaly nemám ale mam chronické bolesti močového mechúra a je to veľmi nepríjemné. Dodržiavam všetky zásady proti zápalu, pijem veľa tekutín. Navštívila som plno lekárov ale chronické bolesti mam stále. Som ešte veľmi mladá, nemám deti a chcela by som sa toho zbaviť. Neviete o niečom naozaj účinnom čo máte vyskúšané že pomohlo? Ďakujem.

damnel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kalifka
16. apr 2023

@alexa99 mňa bolel močový mechúr a vtedy mi zistili, že mám ložiská baktérie eccoli v močovom mechúry. Bola si aj u urológa na vyšetrení?

siimonella
16. apr 2023

@alexa99 dala by som skontrolovať pitnú vodu, či neobsahuje baktérie, ďalej liečba u imunológia, dlhodobo blokurima uro, kapucinka. To som dala len tipy ktoré mne pomohli, mne urológ zakaždým povedal že som v poriadku, tam sa ani neoplatí ísť. Teraz mám našťastie pokoj nejaký čas, ale som tehotná a vraj hormonálne zmeny to môžu tiež ovplyvniť

iva4444
16. apr 2023

@alexa99 ahoj.vysledky z mocu? Ster z mocovej trubice mas v poriadku?

alexa99
autor
16. apr 2023

@iva4444 Áno

alexa99
autor
16. apr 2023

@kalifka Mala som opakované infekcie e coli liečebné dookola antibiotika a potom Uro-vaxomom

alexa99
autor
16. apr 2023

@damnel Skúsim sa poradiť.

kalifka
16. apr 2023

@alexa99 partnera tiež otestovali? Mala si aj vyšetrenie, kde ti napustili močový mechúr kontrastnou látkou a pozerali ho vez kameru? Mne až takto prišli na to prečo sa opakovali.

macilaci
16. apr 2023

@alexa99 ja mávam toto isté, min. rok som mala 5X. Tento rok už raz. Zistili mi vyrastok na mocovom mechury. Bud. týždeň idem na odstránenie a biopsiu😔

alexa99
autor
16. apr 2023

@kalifka Nie a presne toto chcem aby mi urobili

alexa99
autor
16. apr 2023

@macilaci Držím palce ✊🏻

kalifka
16. apr 2023

@alexa99 vypýtaj sa na to, nech vieš vylúčiť

alexa99
autor
17. apr 2023

@kalifka Podarilo sa mi objednať na cystoskopiu. Trošku sa bojím ale hádam to nebude nič strašné. V prvom rade som rada, že mi to urobí nech mam istotu, že je všetko okay.

kalifka
17. apr 2023

@alexa99 nebolí to, je to nepríjemné lebo plnia ti močový mechúr, ale nebolí. Inak moja rada, obleč si spodok čierny, lebo darmo som potom tam vsetko vycikala, ale unikalo mi trochu.

vevabalka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viali_21
15. jan 2024

@alexa99 ahoj, môžem dá opýtať, pomohlo ti niečo na tie chronicke bolesti ?

viali_21
15. jan 2024

@alexa99 môžem sa opýtať, si z KE? Kam chodíš na urologiu ?dakujem

alexa99
autor
16. jan 2024

@viali_21 píšem správu

diana_1212
11. aug 2024

@alexa99 Zdravím, môžem napísať správu?

diana_1212
11. aug 2024

@macilaci to vam robili cistoskopiu?

macilaci
11. aug 2024

@diana_1212 áno. Zistili endometriozu močového mechúra. Potvrdilo aj CT aj MRI.

diana_1212
13. aug 2024

@macilaci užívala ste aj Urovaxom? Ja mam chronicke zapaly každé cca 3 mesiace. Akurat som vyšla od urológa, odobral moč a piatok výsledky. Sono ok až na ľavú obličku ta je mierne zapálená. Dal ATB Suprax a piatok mam prísť na kontrolu. Chcem aby mi predpísal Urovaxom. Vam to pomohlo? Alebo hned vam robili CT a cystoskopiu. Mne povedal ze mi robit nebude kedze mam to teraz dole vsetko bolave

kalifka
13. aug 2024

@diana_1212 mne napríklad urovaxom vôbec nepomohol, ale imunity a čistá d-manoza

diana_1212
13. aug 2024

@kalifka no ja D manozu uzivat aj wobenzym som niekolko tyzdnov uzivala, blikurimu, kapucinkz a vzdy sa to vracia. Mne urolog povedal bud Urowaxom skusit alebo kys. hyuaronovu do moc. mechura. Neviem co robit nechcem vzdy len ATB. A to co vam zistili, co vam nato dali? Na tu endometriozu?

macilaci
13. aug 2024

@diana_1212 najprv cistoskopia, potom CT a potom MRI. Nič som nedostala na to. Teraz po roku mám ísť zase na cystoskopiu. Chce pozrieť či sa zastavil rast.

kalifka
13. aug 2024

@diana_1212 ja som písala čo sa týka mňa vyššie v príspevkoch. A máš vyšetreného partnera?

diana_1212
14. aug 2024

@kalifka nemám zatiaľ nie. Mam to povedať urologovy? Alebo sa to skor riesi s gyn.?

kalifka
14. aug 2024

@diana_1212 prvom rade treba vyšetriť partnera. Ved to je prvoradé, čo sa robí.... ach, niektorý lekári

diana_1212
15. aug 2024

@kalifka no mne to doma boˇo povedane ale tak doktor nic. Piatok sa spýtam

kalifka
15. aug 2024

@diana_1212 nech ho vyšetria a potom sa viete pohnúť ďalej 😍