Chronické ranné hnačky

12. feb 2023

Ahojte, uz niekolko mesiacov, ani neviem kedy presne sa to takto zhorsilo, mozno 5-6 mesiacov, mam kazde rano hnačky. Na toaletu musim isť 3-4-5-6x, kedy ako, až potom mozem opustit byt, potom je uz pocas celeho dňa dobre. No rano je to take, ze musim rychlo vyskocit z postele a utekat, lebo keby som zavahala, nedobehnem. Je to velmi obmedzujuce, bola som na gastroskopii, zapal zaludka nemam, helikobaktera nemam, celiakiu hoci mame v rodine nemam, mam akurat alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, no mliecnym vyrobkom sa vyhybam. Nepozorujem rozdiel ani ci si dam vecer nejake teple jedlo, alebo len ovocie, alebo len ciste suchare, pripadne neveceriam stale je rano take iste. Pracujem uz dlhodobo z domu a ani si neviem predstavit ze by som mala byt na 7:30 v praci ako kedysi kedze len do takej deviatej beham na wc. Beriem probiotiká, na gastre mi nasadili nolpazu no žiadna zmena. Nemáte alebo ste nemali niekto takéto problémy? Čo vám zistili alebo čo vám pomohlo? Ďakujem

simsalabim
12. feb 2023

Robili ti test na Sibo?

zuzka0605
12. feb 2023

syndrom drazd. creva mas..na to nie su lieky.je to beznejsie ako si myslis.

ivka79
12. feb 2023

vyskúšaj probiotiká Probio fix inum....mne pomohlo

autor
12. feb 2023

@ivka79 presne tieto aj uzivam 🙂

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2023

@fauko myslis kolonoskopiu? nemam, az 23.2. mam dalsi termin na gastre A tam sa dohodneme co dalej

simsalabim
12. feb 2023

Uz som sa raz pytala - test na Sibo ti robili?

autor
12. feb 2023

@simsalabim ahoj, prepac, zabudla som odpovedat, nerobili

simsalabim
12. feb 2023

Skus na to opytat, ja som musela utekat hned po zobudeni a bolo to Sibo.

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2023

@simsalabim zavolam tam zajtra, maju na stranke ze to robia. a co ti potom pomohlo? ako sa to lieci?

simsalabim
13. feb 2023

Antibiotika a FODMAP dieta nejaku dobu.

ivushaaaa
20. apr 2023

Môžem sa opytat čo Vám nakoniec zistili?

autor
20. apr 2023

@ivushaaaa nezistili nic, zacala som brat pravidelne rano nolpazu a probiofix tak chodim rano uz len cca 2x ale aj tak je to neprijemne, keby som nepracovala z domu, neviem ako by som fungovala. Ale prestala som jest vela veci ktore som mala rada, nejem uz takmer ziadne ovocie okrem bananov lebo zo vsetkeho ma krutilo po bruchu, vynechala som mliečne, ale nie je to ok

juch1133
18. dec 2023

Prosim Vas, ako sa Vam to dalej vyvijalo? Dlhodobo som mala to iste.. zistila som (ale az po dlhej dobe), ze mi to sposobuju perlive napoje. Aj ked som ich na par dni vysadila, hnackovala som. Bolo potrebne ich vysadit na dlho..
Uz sa travenie niekolko mesiacov dava dokopy, no kazdy vecer som nafuknuta, nech jem cokolvek..