Chronická unava

18. jún 2023

Som mladá, bezdetna..pracujem ako sestrička denne nočné 200h mesačne a som extrémne unavená...v noci nemôžem zaspať zaspím reálne až okolo 1 v noci...a o 5.30 vstávam na dennú, služby mame od 7 do 7 prídem o pol 8 domov, navarím na ďalší deň niečo málo porobím lahnem do postele a zas nemôžem zaspať. Dnes som zaspala mozno o 2 v noci a zobudila som sa o 14tej poobede. Nočné nedokážem dospat sok rozbitá ale 2dni a to som už zas na nočnej.Nevladzem absolútne nič, ani domácnosť lebo som ako bez života. Personál nieje a aj keď si zoberiem dovolenku na chvíľu odseku si to zas kolegyne a potom naopak. Ako prosím viac oddychovať a rozhýbať sa ?

autor
18. jún 2023

*odseru si to kolegyne

domkakvet
18. jún 2023

Ak by ti vyhovovalo nepracovat nocne, mohla by si to skusit tak.

luccija
18. jún 2023

Ako dlho takto pracuješ?ja som vydržala 8 r mne zase vyhovovali nočné, ale denne ma ubijali večer som nevedela spat, ráno vstať...ale nebolo to zdravotníctvo.Neskusila si melatonín nieco na spanie?nie každý je vhodný na deň, noc...ak tych hodín je dost.Nerozmyslala si ísť iba na deň či 7 hod niekde na ordináciu?

autor
18. jún 2023

@domkakvet no lenže to sa tak nedá...ja robím v nemocnici pri lôžku, taka možnosť nieje...Niesom ambulantná sestra

domkakvet
18. jún 2023

Tak som myslela, ci to nechces zmenit.

autor
18. jún 2023

@luccija už ťahám viac ako 5 rokov...posledný rok je to výrazne horšie...No úprimne rozdiel sestra pri lôžku a na ambulancii je aj -400€ na výplate co aj zaboli q momentálne si to žiaľ nemôžem dovoliť

deti95060810
18. jún 2023

asi nepomôžem, len toľko napíšem že mm chodí na zmeny do fabriky - týždeň ráno, týždeň poobede, týždeň nočná.... začína mať poriadne problémy so spaním. nezaspí na prianie - niekedy si musí pomôcť s tabl. na spanie.... na zmeny chodí cca 15 r.
a to podľa psychol. má človek chodiť spávať stále v tú istú hodinu...ale ako?

luccija
18. jún 2023

Chápem, ale či tie peniaze za to stoja s takou únavou a nechuťou.Mozes pozrieť niekde do medicínskeho centra recepčná, sestrička neviem aký je rozdiel v vzdelaní ambulantná, nemocničná, ale úprimne si povedz či tam vieš byť ešte 5,10 r

autor
18. jún 2023

@luccija urcite neviem, a to ani nemám deti...nedokazem si prestaviť takto fungovať a mat napr 2 male deti doma

marcellka32
18. jún 2023

Radšej menšia výplata, uskromniť sa a mať psychiku v poriadku, čiže buď ísť len na denne alebo vziať ambulanciu

mogaa
18. jún 2023

vieš, vždy je to niečo za niečo....skoro všade je to tak že buď máš veľa hodín a robíš víkendy a nočné a zarobíš alebo robíš cez týždeň 8hodín denné a nezarobíš.....takže buď to jednoducho budeš takto ťahať a niekde sa to časom odrazí(na zdraví) alebo zmeníš miesto a zarobíš síce menej, ale máš čas na oddych a relaxáciu....ja nie som zdravotná sestra ale tiež ak chcem zarobiť ťahám popri prácu brigádu.....pracujem v štátnej sfére kde sa síce nenarobím ale ani nezarobím.....alternatíva je Domov dôchodcov kde by som robila 15-16 služieb 12-tky(aj víkendy a nočné a tam by som teda mala o 500eur viac ako zarábam teraz.....ale sa narobím a nočné + únava.....takže som ostala v štátnej sfére a 1deň cez víkend ťahám v Domove dôchodcov, ale je to samozrjeme na úkor môjho voľna a oddychu, takže tiež cítim únavu....takých miest kde sa nenarobíš a zarobíš a zároveň nerobíš víkendy a nočné je málo - možno len práca v korporátoch.....a tá je v BA kde sa mi zase neoplatí cestovať lebo veľa precestujem....

cukroska
20. jún 2023

Mám to rovnako. Robím 12tky,denné, nočné a začalo to pp čase. Doslova čím ďalej viac rozbitá.