Chronická pankreatitída - skúseností

lalo511
19. aug 2020

Ahojte chcem sa spýtať kto má toto ochorenie ako ho liečite čo beriete a ako často chodíte na kontrolu a či pritom aj pracujete ďakujem

deti95060810
19. aug 2020

môj ex má už takmer 30 rokov. Veselo si s tým žije. Pracuje a veru si aj sem tam vypije. Nevidno žeby držal diétu... V 92 bol operovaný na pankreas - celý ho mal pod hnisom.

maja170
19. aug 2020

Aj moja mamina s tým žije už 35rokov. Normalne pracovala až do dôchodku. Užíva kreon a pancreolan.

panelacikova
19. aug 2020

@deti95060810
@maja170 a na základe čoho to diagnostikovali? krv, UZV? Ďakujem

lalo511
autor
20. aug 2020

@maja170 Aha ďakujem a ako jej to zistili má aj bolesti ?

lalo511
autor
20. aug 2020

@panelacikova mne to už na sone videli ono záleží kto sono robí mala som aj CT

lalo511
autor
20. aug 2020

@deti95060810 no to už bolo veľmi vazne

maja170
20. aug 2020

@panelacikova Mamina absolvovala skoro všetky vyšetrenia na gastre. Ale lekár mal už podozrenie na túto diagnozu hneď pri prvom UZV a samozrejme to potvrdila aj krv,boli tam vysoké hodnoty z pankreasu. Potom bola ešte na hadicu do žaludka a na kolonoskopiu čriev.

hori
20. aug 2020

ja som mala cely minuly rok bolesti - strasne mi byvalo zle, ale nevedela som , co konkretne ma boli, iba mi bolo jasne, ze od zaludka to nie je, to som poznala... tie bolesti boli dost pravidelne, cca raz za mesiac a trvali najprv zo tri hodiny, neskor aj celu noc... ako prisli, tak zazracne aj odisli... po pol roku sa frekvencia stupnovala na raz za dva tyzdne. V jeseni sa to raz uz nedalo vydrzat, dokonca mi volali zachranku. V nemocnici mi diagnostikovali akutnu pankreatitidu. Tyzden som bola na jiske na infuzkach cez kaval, ziadne jedlo, voda az po troch dnoch... chodili ku mne doktori ako na klavir a achkali, ze aky vazny pripad... od bolesti mi nieco dali, to zabralo uz na druhy den, takze som sa citila uz dobre, len tam lezat... no hroza ako sa cas pomaly vliekol... ale mozem povedat, ze do poriadku mal tam dali uzasne, bolesti sa od jesene uz nikdy nezopakovali, ku podivu ani nic neuzivam, no a dieta ta je celozivotna - nizkotukova, obcas porusim, hlavne na dovolenkach a tak... ale inak sa snazim...
@lalo511

lalo511
autor
20. aug 2020

@hori to ste mala rok bolesti a nevedeli s čoho ? No akútna je veľmi nebezpečna aj ste musela pochudnut vtedy

hori
20. aug 2020

@lalo511 áno, ale prichádzalo to len raz za mesiac tak na jednu noc... stále som dúfala, že sa to už nevráti, ale stupnovalo sa to neskôr raz za dva týždne a posledný bol taký záchvat bolesti, že už ma brali...

lalo511
autor
28. aug 2020

@maja170 A kontroly jej aké robia ? Ďakujem

tinulqa
21. máj 2022

@hori a kde vás bolelo

hori
21. máj 2022

@tinulqa no… ako to lokalizovať… kusok pod srdcom, a tak viac vzadu takmer až pri chrbtici… bola to taká neurčita bolesť, že miestami sa mi to tak rozložilo, že som ani nevedela presne určiť že kde…

tinulqa
26. máj 2022

@hori fu mňa tiež tak minule bolelo ale som myslela že je to slezina

inzulin
4. feb 2024

Kreon je tiež dobrý.