Chronická pancreatída alebo zažívacie problémy

nikolajka2
4. mar 2014

ahojte

Gastroenterologicka mi diagnostikovala suspektnu chronicku pankreatidu. Riadim sa podla jej nariadeni, cize vylucila som mastne, prazene, upravila jedalnicek na tzv. chudovny jedalnicek , ale mam stale zazivacie problemy - boli ma lavy bok a nepravidelne chodim na vecko. Mam stale pocit , ze mi vobec netravi zaludok a vsetko mi zostava v pazeraku napriek tomu , ze jem iba zeleninu, sem tam nieco mucne.
Chcela by som vas poprosit, ci mate podobne tazkosti pri pankreatide, pripadne ake symptomy mate, lebo ja by som skor povedala, ze mam problem s travenim.
Dakujem za vsetky rady.

8domcatko888
4. mar 2014

A celakiu aleboalergiu na muky nemas?mala somnieco podobne tri roky skoro a nakoniec mi zistili celiakiu a potravinovu intoleranciu na muky niektoru zeleninu ryzu a pod..

nikolajka2
autor
4. mar 2014

@8domcatko888 ahoj, mam alergiu na mliecnu bielkovinu, ale mliecne vyrobkz som uz davno vsetky vysadila a problemy stale pretrvavaju.

8domcatko888
4. mar 2014

Skus si dat urobit testy to maju rozdelene do skupin a v jednej su muky vajicka a pod v dalsej zelenina ovocie .. lebo ako hovorim mna to bolelo tiez a nakonec mi zistili celiakiu

ivuska6
4. mar 2014

mne na moj dodzubany zaludok pomohol 100% rakytnikovy olej rano na lacno si daj par kvapiek ked chces zapi bude ti lepsie prvy krat ked som ho jedla davala som si 5 kvapiek teraz som si ho po roku zase kupila davam si 3 -4 ako mi padne a zacala som zase snim lebo zase ma zacina trapit zaludok ked chces skus precitaj si o tom

mamazem
5. mar 2014

Na lepšie fungovanie pankreasu existuje hneď niekoľko účinných bylín, napríklad plamienka, kondurango - tinktúry z nich, taktiež špeciálne čaje. U nás na mamazem nájdete celé oddelenie venované pankreasu. Na tráveniu určite kvalitné probiotiká, prípadne inulín, chlorella...

gucciok85
5. mar 2014

@nikolajka2 ahoj. Ked mas pocit akoby ti netravilo to moze byt ze mas malo kyselin v zaludku. Alebo nedostatok enzymov. Co ti chyba treba doplnit. Aj stolica ti vela napovie. Ake mas pocity ked nieco zjes? Naduvanie,pali ta zaha,neustale mas grganie
?

nikolajka2
autor
13. apr 2014

@gucciok85
ked sa najem a zaludok zacne travit, tak mam bolesti nalavo pod rebrom. Ked prejde travenie , tak aj bolesti odidu. Uzivam aj paj pangrol, ale akosi nepomaha. Nejem mastne, ani vyprazane, som na zelenine a vacsinou na cesovinach al. ryzi. Maso jem len chude rybu a kura, vsetko robene na vode. Stolici mam raz tazku , inokedy velmi riedku - asi podla toho co zjem.

gucciok85
14. apr 2014

@nikolajka2 Zla stolica moze byt zo zlej crevnej mikroflory malo Hcl v zaludku aj enzymov. Bolesti zaludka mozes mat ze mas malo kyselin v zaludku a mikroby zjedla co nie su zlikvidovane tak sposobuju ssarapatu.
. Treba brat aj kvalitne probiotika,vlakniny, vela vody
.ked ti chyba hcl v zaludku treba doplnit. Zistis to tak ze na lacno rano das to vlaznej vody pol lyzicky sodybikarbony alebo kalinat. Ked ti grgne hned alebo max do 3 minut tak mas dost kyselin v zaludku. Grgnutie musi byt velke. Ked negrgnes tak nemas Hcl v zaludku a treba doplnit