Chronická ezofagitída

danka8377
9. júl 2024

Dobry vecer.Pred tyzdnom som navstivila gastroenterologa.uz velmi dlhu dobu som mala dennodenne palenie zahy.Zaver:mala sklzna hiatova hernia,chron.ezofagitida st.C,na pazeraku dlhe viacere erozie nad Z liniou.naordinoval mi kinito 3×1 a helicid 20 dvakrat denne a dop.dieta.Chcela by som sa spytat ci fakt pri prisnej diete a vynechani jedal,ktore drazdia sliznicu by som mohla prestat uzivat helicid??tie erozie na sliznicu mozu vymiznut alebo to uz je trvale poskodenie??nestihla som lekarovi dat vsetky otazky😀

falbala132
9. júl 2024

@danka8377 a čo jedávas? Máš aj nejaké intolerancie? Ja som teda eróziu mala tiež, ale iba malú a nie chronickú. Diétou mi vymizla. Ani Helicid som nebrala, lebo stav mi zhoršil keď som chvíľu skúšala.
Ale tvoj stav už znie dosť vážne, to je už myslím predštádium Berreta. Ale zas ta ukludnim, dokonca aj ten Berret môže výnimočne vymiznut, tak určite aj tvoje erózie, aj keď sú rozsiahle.

danka8377
autor
9. júl 2024

@falbala132 nie nemam ziadne intolerancie.uzivam tyzden kinito rano a vecer va taktiez ten helicid.palenie zahy vobec nemam odkedy lieky uzivam.ja ich vsak nechcem uzivat dlhodobo.len by ma zaujimalo ci tie erozie vymiznu po case ci uz to je trvale poskodenie

falbala132
9. júl 2024

@danka8377 ako som napísala, mohli by.

taktotedanie
9. júl 2024

@danka8377 ano vedia sa zahojit no mozu sa vytvorit znova ak nebudes dodrzisvat liecebny rezim