Chrípka a neustupujúca teplota

29. dec 2022

Ahojte,priatel ma od utorka teploty .uziva od zaciatku paralen.vcera bol u lekara ked nemohol vnoci zrazit teplotu.nameral 40,7 ° .ten mu nasadil antibiotiká.vcera podvečer teplota klesla na 36 a bol celkom v pohode az na hlienovy kašeľ. Vnoci sa zobudil a zasa horucka 39.8° ktora pretrváva doteraz . Strieda paralen s nurofenom ale nezabera nic antibiotiká tiez nic. Ako ste zrazali teplotu vy ak ste sa niekto ocitli na jeho mieste?Zabaly si nechce dat. Rozmyslam aj nad pohotovosťou ak mu to neklesne.dakujem za rady . Pekné sviatky prajem.

bessie12
29. dec 2022

mne praveze tie studene zabaly na celo velmi pomohli a to som mala 41 teploty.

livinka1111
29. dec 2022

Osprchovať sa vo vlažnej vode 🙂

tina2404
29. dec 2022

8.rocny syn 12dni teploty 39. Skoncili sme v nemocnici tam.mu nasadili antivirotika. A za 2dni bol ok. No celkovk sa z toho dostaval vyse mesiaca

onedaynick
29. dec 2022

@tina2404 boze..

krajilu
29. dec 2022

nurofen

lucka_ke
29. dec 2022

určite sprcha, synovi sme tiež liekmi nevedeli zraziť horúčky, zábaly nechcel tak sme sprchovali, prinajhoršom nemocnica a infúzie

onedaynick
29. dec 2022

@lucka_ke ono ani nasi nechcu zabaly, ved kto by chcel,ale zaberaju.

lucka_ke
29. dec 2022

@onedaynick sprcha je znesiteľnejšia aj pre mňa, zábal je šoková terapia

zuzi0110
29. dec 2022

Ja som teraz mala horúčky. Počas horúčky som bola iba v tričku, gaťkách a bez periny. V izbe radiátor na 19 stupňov a ovievať sa ako na pláži... Pila som vtedy iba vlažné nápoje. Väčšinou to hneď stiahne teplotu tak, že to stačí pokiaľ lieky záberú. Musí mať teplo kade od tela unikať preč a nesmie sa mať o čo zahrievať.

ingush616
29. dec 2022

Treba dobrat kompletne antibiotika.
Keď nepomôže, treba sa znova obrátiť na doktora.
Ab by mali zabrať..
Tato chrípka teraz niekomu trva aj 2 týždne.
Aj my sme tak boli.

lulu2014
30. dec 2022

Nasa osobna skusennost. Ked bola dcera mala je to uz niekolko rokov spat ale mala vtedy 4-5 rokov. Stale 40-tky teploty .. skoncili sme na pohotovosti a Dr nam odporucila dat Ibalgin. Bola som na vazkach ze ci dat ci nedat… nakoniec sme horkotazko dali (lebo tbl nie sirup) a do 2hodin lezala ako v bazene. Tak sa vypotila a konecne “utalo”. Teploty zmizli. A doteraz tak fungujeme ked “hori” a kamoska tiez. Neviem ci aj pri momentalnej chripke. Drzim palce a skore uzdravenie 😊