Chrbtica a bolesť celého tela

lucik174
21. máj 2021

Ahojte idem si k vam po radu ci nahodou nemal niketo nieco podobne ako ja.
Zhruba pred rokom sa mi zacali problemy bolesti chrbta a take divne stavy bolest svalov citila som sa uplne zle.
Presla som vseliakym vysetrenim zistili mi tetaniu, bola som na rengen chrbtice zistili bezne veci ako skolioza degenerativne zmeny ,vyrastky na hrudnej chrbtici... bola som u neurologa tam mi dr dala iba milgamu a isla som na rehabilitacie lenze nic nepomohlo, bola som na sono brusnej dutiny vsetko vporiadnu, vysetrenie stitnej zlazy vporiadku, na hematologii mi robili rozbor krvi tiez vsetko ok. Sem tam sa citim dobre sem tam nie teraz po novom ma strasne zacala boliet hlava take pichanie a stipanie, do hoho samozrejme cely chrbat a sem tam take divne videnie.
A v poslednom case stale pocit na zvracanie. Dost som aj pribrala kedze som prestala cvicit co som predtym robila kazdy den. Idem buduci tyzden na magneticku tak uvidime este tie
vysledky. Ale citim sa hrozne niekedy si myslim ze odpadnem.
Strasne sa bojim ci to nieje niaka rakovina unavena som stale by som spala

jozefina223
21. máj 2021

@lucik174 ahoj, chodila si na štátne rehabilitácie, či súkromné? Cvičíš každý deň cviky, ktoré si sa tam naučila?

evulienkaeko
21. máj 2021

@lucik174 ahoj toto ma velmi zaujima lebo tie iste problemy ako ty mam aj ja. Mam za sebou MR hlavy, krcnej chrbtice, hrudnej kosti, sono brucha, sobo prsnikov a zatial to je asi z krcnej chrbtice.

lucik174
autor
21. máj 2021

@evulienkaeko no ja som uplne stoho nanervy uz bojim sa strasne ze scoho to moze byt ale ze by takto rozhadzalo cele telo jedna krcna chrbtica ? Katastrofa 🥲

chrumka333
21. máj 2021

@lucik174 tie "bežné" veci zistené na chrbtici môžu vyústiť do rôznych problémov, hlavne ak pôsobia dlhodobo. Odporúčam súkromné fyzio, najlepšie s nejakým pozitívnym hodnotením. Bude to ale proces dlhodobý, nemožno čakať výsledky za týždeň

luccija
21. máj 2021

@lucik174 to bude z chrbtice z krčnej môžeš mať závraty, zhoršené videnie stlačené nervy...

yoxinka
21. máj 2021

@lucik174
Áno, môže ti toto spôsobovať krčná chrbtica alebo hocaká časť chrbtice, ak s tým máš problém. Odporúčam hľadať poriadnu rehabilitáciu, žiadne štátne nemocky, tam na to nemajú čas ani vôľu ani chuť toto riešiť. Absolvovala som kooopu kadejakých rehabiek, aj súkromných, ale bez nejakého efektu. Od marca som chodím do súkromnej rehabilitačnej kliniky, kde môj problém začali riešiť komplexne, už som bola u piatich fyzio, každý mi robil niečo iné, učil ma niečo iné, vyšetroval niečo iné, podľa toho, na čo sa špecializuje. Oni spolu pracujú ako tím, pacienta si posúvajú podľa jeho potrieb a stavu. Nikde som za tak krátky čas nemala také super výsledky a nikdy som nestretla tak oduševnených ľudí so zápalom pre svoju prácu. Ale teda, treba si nachystať dosť peňazí, ak je problém vážnejší.

kamila1999
21. máj 2021

@yoxinka prosim vas aku kliniku navstevujete? Nie nahodou Vitalclinic? Pytam, sa lebo tiez mam problem s chrbticou a hladam nejaku odbornejsiu pomoc. Dakujem pekne

yoxinka
22. máj 2021

@kamila1999
Fyzioklinik

kamila1999
23. máj 2021

@yoxinka dakujem

emilllll
7. mar 2022

@lucik174 ahoj môžem sa opýtať ako si dopadla,no ja som tak podobne natom.Vsetko ma bolí zle sa cítim,bolesti svalov a chrbtice.Beriem magnézium,ale nič moc.

lucik174
autor
31. mar 2022

@emilllll ahoj nakoniec som našla jedneho užasneho pana fyzioterapeuta ktory ma vzdy ked boli chrbat vymasiruje,ponapráva a som istý čas uplne vporiadku bez bolesti...ke to užastný pán v staršom veku je zo Žiliny, jemu jedinemu vďačim za to ze zasa normálne žijem a dokonca konečne aj cvičim 😁

124biely
29. máj 2022

@lucik174
@lucik174 môžeš mi dať kontakt na toho pána zo žiliny

lucik174
autor
8. jún 2022

@124biely vola sa Šumichrast ked si pozrieš fizioterapia zilina tam ma kontakt

denisaaairdacova
23. okt 2023

@lucik174 ahoj a môžem sa spýtať čo také ti spravil že si ok ?som tak isto natom a nič .

lucik174
autor
24. okt 2023

@denisaaairdacova ahoj s bola si uňho ? Lebo mňa riadne pomasiroval a ponapraval dal na trakčné lehatko dole hlavou a po päť dňoch prišla úľava a bolo všetko vporiadku keď ma zasa začal chrbát bolieť tak že veľa tak som ho znova navštívila a bolo zasa super teraz som už uňho nebola viac ako rok a chodím len sem tam na klasickú masáž a na fyzio chodím sem tam cvičiť.

denisaaairdacova
19. nov 2023

@lucik174 čo ti našli čo to bolo prosím ťa mám isté problémy pomôž mi prosím

lucik174
autor
20. nov 2023

@denisaaairdacova ahoj no mne veľmi pomohlo keď som bola u tohto chyropraltika a aj masáže ale stále som pociťovala miernu bolesť a keď sa menilo počasie ma to dosť bolelo ale bola som pred dvoma týždňami na operáciu endometrickej cysty na vajecniku a čuduj sa svete mňa odvtedy chrbát neboli a mám pocit ako keby ma ani nikdy nebolel, keď si to tak všetko dám dokopy cystu som mala cca 4roky vtedy mi začali aj problémy s chrbticou niekde som čítala že cysta moze vplývať na bolesti chrbta a asi to tak aj bude pretože mne na magnetickej nezistili vôbec nič okrem bežného opotrebovania chrbta.

lucik174
autor
20. nov 2023

@denisaaairdacova
A ešte k tej únave a bolesti svalov a hlavy tiež ma prestali všetko bolieť unavená som už neni dokonca mám veľa energie takže ja si myslím že mne toto všetko robila ta cysta.

denisaaairdacova
20. nov 2023

@lucik174 to vážne aj ja mám cistu taku maličkú pri oku uz som to mala vonku 2x len mi to narástlo naspäť to je taký tuk či čo ako cista že nič vážne to není môže to byť ono