Choroba počas dojčenia

1. okt 2023

Ahojtr mamičky, chytila ma poriadna nadcha, bolest hrdla a ucha...nasadila som si antibiotika cedrox ktore mi nedavno dala lekarka ze sa mozu pocas kojenia (2 mesiace dozadu som bola tiez chora a dala mi ich pred vikendom aby som nemusela na pohotovost ak sa to zhorsi-vtedy nebolo treba)... uz som si nevedela od bolesti pomoct cize som ich zacala uzivat...otazka znie ako si este mozem pomoct okrem samozrejme probiotik a paralenu? Spreje bezne mi vobec nezaberaju do nosa ani naparovanie...je mozne nejaky nasivin alebo muconasal? Mate skusenost? Kojim 4 mesacne babo. Vdaka

denkabemommy
1. okt 2023

Môžeš 90% liekov, pozri https://www.e-lactancia.org/
Tu si vieš zadávať názvy látok v liekoch (v AJ) a vyhodí ti, či sú kompatibilné s dojčením 🙂

autor
1. okt 2023

@denkabemommy ďakujem.moc ❤

anavixy
1. okt 2023

Mozes kludne od bolesti aj ibalgin (ma protizapalivy ucinok) a aj flector raz za cas, ak by bolo treba. A samozrejme aj spreje do nosa, mozes aj olynth aj muconasal aj otrivin ak si to nebudes davat 10x za den a vzdy po nadojceni. Nasivin ti bude podla mna zbytocne slaby, radsej si daj parkrat za den nieco ucinne. A e-lactanciu si ulozit do zaloziek, to ma byt zaklad pre dojciacu matku, nech nemusis zbytocne trpiet z nevedomosti 🍀

autor
1. okt 2023

@anavixy dakujem ste zlate baby 🙂