Choroba krvi a krvotvorných orgánov

wewerka2156
25. máj 2024

Ahojte, idem si sem po radu pretože ma trápia už polroka zdravotné ťažkosti, nakoľko ma trápia časté bolesti hlavy od 2023 mesiac december mám často tlak v hlave.
Bola som aj na preventívnej prehliadke u všeobecného lekára a dozvedela som sa z elektronickej zdravotnej dokumentácie, v ktorej boli výsledky z labaku a bolo tam uvedené choroba krvi a krvotvorných orgánov, máte niekto skúsenosti s niečím podobným? Za rady a odpovede budem rada.

kris_tin257
25. máj 2024

Treba sa opýtať obvodného lekára ktorý má výsledky, stačí mu zavolať veľakrát a cez telefón povie... Elektronický zdravotnú kartu netreba pozerať veľakrát sú tam bludy lebo lekári to zadávajú pod rôznymi kódmi a názvami kvôli preplateniu od poisťovne

wewerka2156
autor
25. máj 2024

@kris_tin257 skúsim ísť priamo za lekárom ale ja som bola prekvapená, keď som sa prihlásila do elektronickej zdravotnej dokumentácie a uvidela som tam ten názov, podotýkam že nebolo to písané lekárom ale bolo uvedené meno osoby z labaku, ktorá zrejme zodpovedá za testy, predtým keď som chodila na preventívne prehliadky tak som nikdy toto uvedené nemala v zdravotnej dokumentácii.

kris_tin257
25. máj 2024

@wewerka2156 nebála by som sa, keď som bola naposledy u lekára a bral mi krv tak toto som si našla v elektronickej karte, žiadnu chorobu pečene nemám 😀 takže nestresuj ide len o to pod akým kódom to lekár zadal do systému

wewerka2156
autor
25. máj 2024

@kris_tin257 Ja to mám takto, písala som že ja mám priamo výsledok z labaku a nepodpisal sa mi pod to lekár, tak je mi to divné

gemerka17
25. máj 2024

@wewerka2156 nehľadaj za tým nič, co je tebe. To je len pre poistovnu, aby preplatila príslušné odbery.
Okrem toho pol roka ťa bolí hlava a návšteva u neurologa je kde ? Už dávno si mohla mať za sebou odborné vyšetrenie a magneticku rezonanciu mozgu.

luccija
25. máj 2024

@wewerka2156 nehladaj si diagnózu je to normálny názov na odber krvi pod niečo to musia zarasit.Ked Ta bolí hlava to môže byť aj z krčnej chrbtice tak začni ortopéd, neurológ, RTG,