Chorá v čase koronovaírusu

15. sep 2020

Ahojte, chcme sa opytat ako to teraz chodi ak si chory a chces ist k lekarovi, treba mu volat najprv? Ci mozem ist k nemu normalne ako obvykle sa chodilo. Ono ide o to ze moja choroba mala velmi rychly spad, nic mi nebolo naozaj cely den a zrazu od vcera poobeda skrabanie v hrdle mandle hlavne,cervene hrdlo, trochu hlieny zatekaju ale fakt ziaden extrem , bez teploty, normalne fungujem len to hrdlo, v noci ma uz z mandli zacali uši svrbiet meviem ci to poznate, cize toto, dnes to prezijem na cajoch a ak zajtra by bolo horsie tak ako postupovat? Dakujem

gelifil
15. sep 2020

volat kazdopadne, ale urcite to ma tvoj lekar aj na stranke tak uvedene

aduskalac
15. sep 2020

Ved mozes ist dnes na pohotovost,kazda dr to ma inac,napriklad nasej detskej sa musi vopred volat objednava na hodinu abysa nestretavali v cakarni,moja dr.da sa prist aj cet net sa moze objednat aj telefonicky,treba si to zistit

marca12
15. sep 2020

@aduskalac na pohotovost s hrdlom? Ty si odvza.

aduskalac
15. sep 2020

@marca12 ked velmi boli preco nie?moze bytaj angina

deti95060810
15. sep 2020

ako ktorý lekár...náš pediater tak funguje už od marca - najskôr sa treba ohlásiť telefonicky, a ak sestrička uzná za vhodné - možno sa aj poradí s lekárom dá termín....
Obvodný funguje že len prídeš .....
Skús na boĺavé hrdlo kloktať soľný roztok.... do deci vlažnej vody dáš 1/2 čaj. lyžičky soli ....

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majla87
15. sep 2020

Tiez nechapem naco k lekarovi. Ved existuje tolko volnopredajnych liekov na bolave hrdlo.... dospeli to zvacsa na antibiotika nemavaju, takze symptomaticka liecba doma vacsinou staci.

mogaa
15. sep 2020

@aduskalac ale s hrdlom na pohotovosť? je jedno č angína ale nie....ako som pochopila autorku de o dospelého človeka a ten hádam 1deň vydrží😉ak by mal horúčku, pohotovosť pochopím ale bolesť hrdla?

stanulienkat
15. sep 2020

@aduskalac vies,na co sluzi pohotovost? Na vazne zdravotne a neodkladne veci!!! Nie na sople. Ja sa cudujem,ze pohotovost nie je spoplatnena aspon na 100€. Co tu niektore davate,mi rozum stoji. To je sproste zneuzivanie.

stanulienkat
15. sep 2020

Co ti da doktorka na hrdlo? To iste,co si kupis v kazdej lekarni. Hrdlo ta ani po navsteve lekarky neprestane hned boliet. Hrdlo bezne moze boliet niekolko dni. Nepotrebujes na kazde zaskriabanie v krku ATB. Nepi studene a bublinkove.

aduskalac
15. sep 2020

@mogaa ukamenujte ma za to, ona musi vediet ako sa citi nikto ju tam nenuti ist,a ano ja som bola na pohotovosti s bolavym hrdlom lebo som nemohla ani prehltnut dala mi hned atb ze riadna angina aj ked som nemala teplotu

lauriinkaa
15. sep 2020

Ja som bola teraz chorá, hrdlo ma bolelo tak, ze som nemohla v noci spať, nikdy v živote ma tak nebolelo. A bolo len zapálené, mandle úplne ok, normálne som šla ráno k dr bez telefonovania. Nie je len korona na Slovensku, prečo by sa malo telefonovať.

yonce
15. sep 2020

najlepsie je si proste zavolat, ako isto by sa mi nechelo cakat cely den niekde v preplnenej cakarni a co viem, tak mnohi lekari proste takto funguju, ze su skor na telefone a pripadne ti povedia, kedy sa mas zastavit

marca12
15. sep 2020

@aduskalac ja len za to,ze lekari na pohotovosti su oprskli.

sante81
15. sep 2020

Mňa bolelo hrdlo 3dni v kuse, nešlo ani preglgat, doritricin a stopangin. Prelezala som 3dni, vybrala celý sirup, MUDr neordinuje, sestrička neochota, vraj zavolať v stredu a dá mi číslo na zastupujucu doktorku. Skoncila som na pohotovosti, antibiotiká. Pri každom zakaslani na mňa pozerajú ako by som mala lepru

tslobik
15. sep 2020

Ja som normálne bola u lekárky - tiež s bolesťou v krku.

tslobik
15. sep 2020

@stanulienkat Niekto nevie posúdiť, či je to len bolesť hrdla alebo angína. Môj syn mal aj angínu s betahemol. streptokokom bez horúčky.

u2jana
15. sep 2020

Mne na bolest hrdla najlepsie zabera Jox - skus

alexandraalexandrova
15. sep 2020

baby, ona sa pyta co robit ak by bolo zajra horsie...to ze teraz nema teplotu a vazne tazkosti, este neznamena ze sa to nemoze rapidne zhorsit a chce vediet co potom...
ja by som rano zavolala svojej vseobecnej lekarke a spytala sa ako postupovat, ci mas prist ci staci kupit nieco v lekarni a co. To ze je korona neznamena ze teraz uz nic ine netreba riesit a liecit...

selest
15. sep 2020

Normalne som zavolala, objednali ma na cas, normalne ma dr vysetrila, dala atb. Tiez nemam teplotu len hrdlo nadcha a silny kasel..

saskia_98
15. sep 2020

Ja mam tiez anginu, volala som dr a povedal mi akurat cas kedy mam prist. Ze nemusim sediet v cakarni ..
A skoncila som na atb.

autor
15. sep 2020

Baby klud nemusite sa hadat, dakujem za skusenosti, dala som si paralen grip dnes a vypila asi 3 litre caju, zhorsit sa to nezhorsilo, teplotu nemam, nekaslem, len citim stekat hlieny a hrdlo ako dratenka vkuse suche a az usi ma svrbia. Ale nezhorsuje sa to. Uvidim zajtra.

autor
15. sep 2020

Vo februari som mala zlateho streptokoka a toto iste som mala, ze mi zacali z nicoho nic stekat hlieny a hned sa mi chytilo hrdlo ale to som aj kaslala.... ten streptokok sa ho tazko zbavuje tak mozno ze zas prisiel na navstevu debilna zas mi robi sarapatu z nicoho nic... ja som bezne mavala anginy kef som bola na zaklafnej skole a jednu mandlu uz mam jak gulka z hrozna taze to sa jednoducho mi zapali hrdlo

saskia_98
15. sep 2020

Zajtra uz chod k svojemu obvodakovi. ✌🏻