Chodí niekto na dentálnu hygienu?

maminka142
25. okt 2011

Ahojte, možno tu už je táto tema, ale ja som ju nenašla 😖 Chcem sa opýtať, chodí tu niekto, ku dentalnej hygieničke? Ja idem prvy krat a vraj jedno sedenie vyjde aj 200 eur? 😕 Ja tam idem okrem čistenia, aj kvôli zubnemu kameňu, ktory je vraj pod ďasnami 😕 A neviete či je to bolestive? Ďakujem 🙂

katrinka8
25. okt 2011

Ahoj, moja mamina bola u dentalnej hygienicky a za 10€ jej vycistila zuby od zubneho kamena a zaroven jej ukazala spravne cistenie zubov. Cistenie vraj neboli, ale citit to 😉

liz_lemon
25. okt 2011

mna stala dentalna hygiena okolo 40 EUR, bezne ceny su tak do tych 60 EUR, 200 EUR je absolutne prehnana suma
nie je to prijemne, moze ti tiect aj krv, tak sa nezlakni

katrinka8
25. okt 2011

Veru, tych 200 je as prehnana suma znacne! Ale asi zavisi od regionu ...

liz_lemon
25. okt 2011

@katrinka8 ja som z BA, a chodim k dost drahemu zubarovi, kde sa vsetko plati, a ked ma ten za 40, tak 200 urcite nikto nema

katrinka8
25. okt 2011

@liz_lemon - ano, ved ja som to tak myslela, ze 200 je prilis, ale ze vseobecne to zavisi od regionu 😉

liz_lemon
25. okt 2011

@katrinka8 jasne, uz som pochopila 🙂

maminka142
autor
26. okt 2011

@katrinka8
@liz_lemon Ďakujem vam za vaše odpovede 🙂 Myslíte, že je to niečo podobne, ako vrtanie? Lebo mi nejde do hlavy, ako mi chce dať kameň preč, ktory je pod ďasnom? Prave dnes som sa rozpravala zo švagrom, že jeho to nebolelo, ale vraj jeho kamarata to bolelo dosť 😕
Ja sa dosť bolesti bojim 😅 A čo sa týka tej ceny, tak aj na nete som našla, že jedna pani platila 2500 sk (ešte v slovenskych korunach 😅 ) Ale možno tam bolo zaratane aj bielenie zubov a ine veci 😕 Čo som sa zatial dočítala, tak napríklad, len bielenie je od 90 eur nahor a to jedna čelusť 😅 Tak ja neviem, ved to je jedno, ja si aj priplatím, len aby to nebolelo 😀

marlenka1404
27. okt 2011

Ja som chodila pravidelne raz do roka na dentalnu hygienu a nie je to nič hrozne. Laserom ti da dole kamen aj pod dasnami, ale len tak na okraji (to je trošku nepríjemné,ale nie bolestivé) a potom ti ukáže ako si máš správne čistiť zuby s medzizubnými kefkami a celkovo. Ja som väčšinou kupila aj zubne kefky a platila som asi 25Eur za vsetko.

liz_lemon
27. okt 2011

@maminka142 urcite to nie je ako vrtanie, to sa urcite nemusis bat 🙂

maminka142
autor
27. okt 2011

@liz_lemon Ďakujem moc 😉

pia22
27. okt 2011

@maminka142 ja chodim na dent. hygienu a za laserove odstranenie zub. kamena som platila do150eur, ale mozem len odporucit, nebolelo to prakticky vobec a ucinnost 100%, zuby ako nove😉.

viera27
27. okt 2011

chodime cela rodina k sukromnikovi v BA na laser a dentalnu hygienu cca 1* do polroka. Nejakych 40E platime kazdy. 200E urcite nie, to je blaznovstvo.

maminka142
autor
9. nov 2011

@katrinka8
@liz_lemon
@pia22
@viera27 ahojte dievčata, tak zajtra idem na to 😅 Držte mi palce, aby som to nejako prežila 😉

maminka142
autor
10. nov 2011

@katrinka8
@viera27
@liz_lemon
@pia22 tak baby už som doma z dentalnej hygieny a prežila som 😀 Platila som 43 eur a to len za dolnu čelusť a robila mi to vyše hodiny 😅 O tyždeň idem na hornu čelusť 😀
Ďakujem vam ešte raz všetkym za rady 😀 😉

pia22
10. nov 2011

@maminka142 tak to som rada 🙂 Mne to dosť pomohlo, kameň sa mi odvtedy prakticky netvorí a už je to hádam 10 rokov. Odvtedy dom bola len 1x na mechanickom prečistení a to bolo viac nepríjemnejšie aj bolestivejšie 😉

maminka142
autor
10. nov 2011

@pia22 fuha, tak o mechanickom prečistení som ešte ani nepočula 😕 To čo je? A ako sa to robí? 😕
A čo sa tyka toho kameňa tak mne sa stale tvorí a asi aj tvoriť bude 🙄 V marci mi ešte moja "stara" zubárka ako tak odstránila zubny kameň a teraz som ho mala zasa strašne vela 😖 Pravidelne 2-3x denne si čistím zuby a nechapem, kde sa mi tam stale berie 😠 Ale da sa to vydržať a zvladnem to aj nabudúce 😉 Ked už som tam bola, tak som sa jej hneď opýtala, aj na bielenie zubov a vraj to trva cca 3 hodiny a cena je asi okolo tych 118 eur 🙂 Ale to je pre netehulky a kedže som v období snaženia sa, tak nad tym zatial moc ani neuvažujem 😀
A na to mechanickom čistení ti čo robia?

filipal
10. nov 2011

@maminka142 asi mas zasadite prostredie v ustnej dutine. vraj su ludia, co maju skor kysle (to som aj ja) a tym sa kamen tolko netvori, ale zase maju vacsi sklon ku kazom. ty asi zase nemas vela kazov, vsak?

maminka142
autor
10. nov 2011

@filipal ja som mala naposledy kaz pred 19 rokmi 😀 No ale zasa to mohli byť aj štatny zubari, ktorí vraj male kazy prehliadaju 😠 Teraz som prestupila k sukromnej, ktora mi robí aj len začínajuci kaz a aj k tomu ma poslala na dentalnu hygienu, čomu som rada 😀 Takže už by som mala byť uplne ok, samozrejme, ked si toto doliečim 😉

jednamamina
23. apr 2014

ahojte som na tejto stránke prvý krát tak neviem ako to tu chodí. tiež nás poslala stomatochirurgička k dentálnej hygieničke neporadíte ku ktorej našla som ich na nete kopu. Naša školská to robí za 60eur treba to vraj viackrát opakovať a to momentálne 😖 😖

waitinka7
15. máj 2014

Ahojte, ja som vcera bola na dentálnej hygiene a v celku som bola sklamana. Sedela som v kresle cca 20 minut, a to mi len tou kyretkou vyčistila všetky zuby okolo ďasien, zubný kameň som vraj nemala, len na dvoch predných zuboch a to vyčistila ultrazvukom. Potom mi prešla všetky zuby medzizubnou kefkou a niektoré medzizubnou nitkou, čo si mimochodom robievam pravidelne aj sama. Za to celé som platila 25 Eur + 0,70 Eur za medzizubnú kefku. Zdalo sa mi to dosť veľa. Keby mi všetky zuby čistila tým ultrazvukom, robila pieskovanie atď tak nepoviem, ale pripadá mi to ako tvrdý biznis. O zuby sa človek vie postarať aj sám, pokiaľ chce, existuje množstvo kvalitných zubných kefiek, medzizubných kefiek, nitiek atď...Kedysi neboli žiadni dentálni hygienici a ľudia mali pekné a zdravé zuby, dokonca mám pocit, že zdravšie ako teraz.

budzka
25. máj 2014

Ahojte Kočky 🙂 jasom boola v piatok na DH, robil mi to cca hodinku zaplatila somm 30€ a zúbky mám ako nové. som s tým spokojná, al chcem sa vás opýtať tie čo ste mali DH kázali sa vám v priebehu týždňa dostaviť na kontrolu? je to potrebné? nechápem kvoli čomu však, však to nieje ako plombovanie, že tidá vložku a máš o týžden prísť na plombvoanei. Npíšte mi svoj názor kočky Ďakujem 🙂

janka2273
26. máj 2014

@budzka Aká super cena 🙂 😝 ja idem v stredu a 40€ zaplatím,pokiaľ zase u nás v TN nezdraželi 😠
Určite sa na kontrolu nechodí-nevidím dôvod 😝 jedine,že by si mala nejaké choré ďasná a zúbky atd..a to asi nemáš,či?
Ono je to veľký biznis--kážu chodiť často,najradšej by nás videli aj každý mesiac,len kde na to vziať?? 🙂 😲
Môj známy chodí každé 3 mesiace..stačí raz za pol roka,alebo aj za rok,ked treba inde investovať 😝 Ale určite treba chodiť,lebo je to fakt fajn vec 🙂 🙂 🙂
Inak kočky písali,že im robí zubár na preventívke kameň atd zdarma..tak to u nás nehrozí 😉 😎

katrin21
26. máj 2014

@janka2273 kazdy mesiac chodit na DH je chore... to urcite nie... staci raz za rok, fajciari castejsie.. Ale napr. dost skodi sklovine caste pieskovanie, co teraz ponukaju, ze to este lepsie vycisti. ..Nie je to treba, staci ultrazvuk.
U nas stoji DH 25E .. castejsie ako raz rocne by som nesla... to uz by mi prislo skor na skodu , ako na osoh.

lienka2407
26. máj 2014

Ja platim 25€ a chodim raz rocne 🙂

janka2273
26. máj 2014

@katrin21
@lienka2407 No u nás v Trenčíne to stálo naposledy 25€ + automaticky robí pieskovanie" za 15€---pred rokmi to bolo všetko v jednej cene za cca 21€---zubári každého "naháňajú" ,aby chodil na DH,ale tak osobne si to viem predstaviť aj za menší peniaz 😝
Aj ja si myslím,že raz do roka úplne stačí..u nás minule skoro vynadala jedna hygienička susede,že prečo s dcérou nechodí pravidelne...no môj malý mal 12 a ani raz nebol,ved by ho šlak trafil,keby sa mu pol hodku v puse hrabal niekto 😉 😝

pribinak
26. máj 2014

Ja platim cca 30e a to mi este zuby potiera akousi pastou kvoli vyzive, chodim raz rocne
Na tvojom mieste by som si mozno pozrela hygienu na nejakom zlavovom portali, ako vycalovat take prachy

katrin21
26. máj 2014

@janka2273 nam kazali ist s dcerou pred strojcekom.. tak bola... my chodime dospelí tak raz za ten rok...
Ale vyslovene jedna znama, co chodi castejsie, lebo je fajciarka a ma znamu kamosku DH, tak ta jej sama povedala, ze pieskovanie nech si nedava, lebo ze to fakt uz je dost abrazivne a vzdy to nieco vezme z tej skloviny, takze radsej nie.. ved si zober, ked sa chodi castejsie , tak sa ta sklovina narusi..... NO a kedysi ziadna DH nebola a ludia zili ... Ale tak OK, je to dobra vec, ale to pieskovanie si proste nedavam 🙂.

katrin21
26. máj 2014

@pribinak ano, na zaver sa dava ta lestiaca pasta fluoridova

janka2273
26. máj 2014

Asi sa aj na to pieskovanie vykašlem..to si aj doma prebehnem so sódou bikarbonou a nestojí ma to 15 € navrch 🙂 😝

sofi97
17. nov 2014

Ahojte,idem zajtra na dentálnu hygienu a poviem pravdu hrozne sa bojím 😖 ked mam malí záneť dasní bude to podla vas moc boliet.? Dost sa bojim 😒