Chlopňa zadnej uretry

zoe_2
20. jan 2023

Ahojte, stretli ste sa s touto diagnozou? Zistili nam diletaciu oboickovych panviciek a mocovej trubice v 37tt buduci tyzden mi idu vyvolat porof a nikto mi nevie povedat co bude s babatkom potom, mam z toho hrozny strach, preto skusam aj tu ci sa s tym niekto nesretol, aky bol postup, bolo treba operaciu? Vyriesilo sa to same?

casillas28
20. jan 2023

@zoe_2 ja som o tom minule citala jeden clanok v novinach...pisali tam ze sa to vacsinou spravi same..cize po porode tomu asi daju nejaky cas, budu to kontrolovat a ak by sa to nezlepsovalo tak nasledne sa tam urobi na to zakrok...drzim palce

zoe_2
autor
20. jan 2023

@casillas28 a nemas prosim ten clanok? Ja vsade citam ze treba operaciu

casillas28
20. jan 2023

@zoe_2 skusim pohladat ak to manzel nevyhodil...skus aj tu diskusie spatne na MK pozriet

galupka
26. jan 2023

@zoe_2 ahoj. nas syncek mal zistene este v brusku dilatovane oblicky. Ukazalo sa to ale az na usg v nemocnici, asi v 38t. tiez mi chceli naplanovat sekciu cim skor, ale maly sa nakoniec vypytal este v ten den sam 🙂
Po porode bol sledovany na urologii, mal opakovane infekcie a bakterie v moci, po ich prelieceni bral dlhodobo udrziavaciu davku antib. Dovtedy sme o chlopni zad.uretry nepoculi.(Mal megaureter. Reflux mal vysetrenim vyluceny). Az v cca roku ked sme s nim sli aj na nefrologiu, nam o tom povedali a v roku a pol mu urobili ten zakrok a odstranili chlopnu. Odvtedy uz nemal infekciu v moci. Oblicky su v poriadku, zmensuje sa dilatacia. Cakame na druhy zakrok. Vraj je potrebne 2x. Teraz ma 3roky.
Nie som lekar, takze neviem, ci je potrebny zakrok hned alebo staci neskor, urcite na to vyhladajte dobreho lekara, ktory sa rozumie a uvidi ako je na tom konkretne vase babatko.. u nas bol faktor aj pandemia si myslim, kedy sa vsetko oddialovalo, ale som aj rada ze bol na to vsetko trosku vacsi. Ale aj napr to vysetrenie na reflux mocu sme mali ist az po pol roku. Kazdy zapal vraj ale moze zanechat jazvy na oblicke, co nie je dobre, takze je dolezite odsledovat tie pripadne infekcie a vcas liecit, aby sa im predislo, pripadne urobit ten zakrok. je lepsie vydrzat tu neprijemnost ako potom riesit nieco vaznejsie s oblickami. Kazdopadne je super ze o tom vedia lekari uz teraz a ze to mozete podchytit vcas. Drzim palce❤️. ak nieco este chces vediet, kludne napis 🙂