Chlap v depresii

29. okt 2022

Zeny, narovinu.. co s chlapom, co ma depresie? Odmieta ist k psychologovi, vsetko vidi cierne, nevidi zmysel vo svojom v zivote.. mame deti, takze je nutne s tym daco robit.. ked sa z toho obcas spamata, je to fajn..

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
29. okt 2022

Vyhorel? Ludom potom zvacsa pomaha najst si nejake hobby.

autor
29. okt 2022

@beata_k nic nechce.. ked nieco navrhnem, o nic nejavi zaujem.. len ze ma vsetko v

autor
29. okt 2022

* ze ma vsetko v p***

zobaka
29. okt 2022

Povedz mu, ze mu chces pomoct a objednaj ho k odbornikovi, vysvetli mu, ze sa bude citit lepsie a za to to stoji, ak ma ozaj depresiu same to neprejde

beata_k
29. okt 2022

Clovek v depresii musi vykonavat nieco manualne aby si zamestnal mysel. Daj mu robit jednoduche drobne domace prace. Poliat kvety, odniest kos...musi, musi vstat z gauca.

kittykat22
29. okt 2022

skus mu zacat davat B12. To je na energiu a zlepsenie nalady a apetitu. Mozno mu to pomoze trosku sa nastartovat.

lilitela
29. okt 2022

Ak nechce robit konicky, skuste sa prekonat a spolu zo zaciatku. Potom sa chyti hadam aj sam. Co robil rad predtym? Podotykam ze vsetko ma svoje plusy minusy. Moj padol do depky po narodeni deti, jednoducho nezrely clovek, na ktoreho to bolo vela, tie deti, povinnosti, starosti, nulovy cas na seba, a neuniesol to, plus genetika, ako to fungovalo u nich v rodine a pod. Casom si nasiel konicka, sport, to je uplne idealne. No prepadol tomu uplne, nasiel si tam kamosov, uteka tam. Je tam skoro kazdy den po praci. Cize uz nema depky, ale uplne tam uteka, aby sa vyhol situaciam a prostrediu, ktore nezvlada. Sebe problem vyriesil, nam, rodine vobec. Takze asi tak. Neviem co je horsie, oboje na hov.o. A nevies to predvidat, ako to dopadne.

tenerifka
29. okt 2022

treba zistit dovod tohoto spravania, ako dlho to trva? Chodi do prace? Ako travi volny cas?

ivankamirka
30. okt 2022

Ja som svojho objednala, vysvetlila problém a tiež povedala, že neviem či príde, lebo nechce. Išiel a 👍. On mal problémy aj so spánkom

viveglo
30. okt 2022

@lilitela poznam taky isty pripad, az nakoniec sa zistilo, ze v tom fitku si nahanal ego a balil baby

lilitela
30. okt 2022

@viveglo Ano, aj to je mozne, lebo dosledok toho jeho zlyhania v rodine je aj to, ze mu totalne padne sebavedomie, ze nieco nezvladol. A to ze sa obklopil teraz obrovskym mnozstvom kamosov tiez nie je prenho typicke, spoznala som ho ako introverta, cize aj cez akoze oblubenost v kolektive si dviha sebavedomie, takze viem si predstavit, ze to moze robit aj cez zeny..
A este upozornim autorku, ze ten konicek si nasiel po konzultacii s psychologickou (ktora mu teda velmi vseobecne poradila ze nech si najde konicek). Ja som potom s tou psychologickou aj komunikovala, ze co sa udialo, a reagovala odpovedou, ze ona netusila, ze sa to tak vyvrbi. Takze si najdite DOBRU psychologicku, ktora povie nielen A ale aj B. Lebo ked sa mojmu muzovi prilepsilo a zapacil sa mu taky volny zivot, tak samozrejme potreboval svoje svedomie nejako ocistit, ze preco sa tak sprava a vymyslel sam pre seba bachorky, ktorym uveril, aka som ja zena a matka, a tie potom samozrejme rozprava aj okolo seba, aj tej psychologicke. Lebo ja som s nou potom komunikovala a co mi dala spätnu väzbu tak som to pochopila, co jej rozprava a ze ona mu veri. Nastastie aj ja som si nasla psychologicku, ktora zase dala spätnu väzbu mne, ze som normalna zena a matka a on je ten kto zlyhal a nie je to moja vina ako sa sprava. Takze az takto sa to moze vyvrbit. Co ale nemusi byt vas pripad, muza si poznas najlepsie ty, ako sa s tym popasuje.

drzaopica
18. nov 2022

@lilitela ty vinis psychologicku, ze mu poradila sport a on tam unika?predtym unikal pred rodinou a detmi do depresii, potom do fitka.Je to clovek nevhodny na zalozenie rodiny.Je zaujimave, ze svoje kvality si musis overovat a potvrdzovat u psychologicky

kachita
21. mar 2023

@lilitela mozem ti napisat ss?

kankam
9. sep 2023

@lilitela ano, po narodeni deti,niekedy aj 1 dietata.... Vtedy ked chlap prestane byt stredobodom pozornosti,zacne sa ukazovat kym v skutocnosti je a distane sa to do roznych levelov ...Povaha a aj zle vzorce spravania ktore mu boli vstepene ...