Chlamýdie - nákaza a liečba

mirka1611
25. nov 2013

Ahojte, chcem sa spytat vas- ktore ste uz mali u gynekologa zistene chlamydie, ako ste ich dostali- ak nie pohlavnym stykom, ci vam gynekolog nepovedal aj ine cesty nakazy-ci je mozne dostat ich napr. z hoteloveho uteraka, alebo opakovanie z vlastnych nohaviciek- ak ste boli uz vyliecene .. A aka liecba a za ako dlho vam zabrala- ze ste sa z toho dostali? Ja som vybrala dvakrat Sumamed a este niesom fit. Pohl. stykom som k tomu nedosla, a neviem kde teda- kazdopadne antibiotika bud nezabrali alebo som to opakovane dostala neviem ako. Vdaka za kazdu vasu skusenost o ktoru sa podelite😉

sisaha
25. nov 2013

@mirka1611 ako vies ze si to nedostala pohl. stykom? Dieta predsa uz mas..

misena01
25. nov 2013

@mirka1611 ahoj. vsade sa pise len o prenose pohlavnym stykom. ja som sa aj s partnerom na chlamydie liecila, obaja sme brali mesiac antibiotika doxyhexal. podstatou je aby sa preliecili obaja, pripadne vsetci sexualni partneri.
precitala som asi vsetko co bolo k dispozicii a citala som aj pripady ked zena nebola dlhu dobu sexualne aktivna a predsa sa u nejak potvrdili chlamydie.
v nasom pripade je to tiez otazne (radsej to napisem takto), clovek vzdy moze hovorit len za seba. z mojej strany iny sexualny partner nebol, priatel mi tvrdil to iste...

kveta
25. nov 2013

@mirka1611 Pri niektorych nakazach je zakaz styku a sxualneho drazdenia, lebo teplo v genitaliach podporuje nakazu napriek antibiotikam. Dodrzala si to?

mirka1611
autor
25. nov 2013

@sisaha
@misena01
@kveta manzel bol tiez na testoch a nema ich. Napriek tomu sa preliecil aj on antibiotikami a samozrejme pocas liecby a dokonca aj po nej- do najblizsej kontroly sme nemali pohl.styk vobec... Ja ineho partnera nemam a od porodu mame s manzelom styk vzdy len s ochranou- tiez by ma teda zaujimalo ci sa to da teoreticky preniest aj cez prezervativ. Nejak dlhodobo to nemam- lebo pocas tehu som bola vzdy na chlamydie testovana, takze jedine po porode..Obidvaja sme rozmyslali odkial to mam, a naozaj ma nenapada nic okrem nejakeho uteraku alebo novych plaviek ktore som si raz skusila doma po kupe neoprate...

kveta
25. nov 2013

@mirka1611 Mozes to mat z porodnice.. Z necistych nastrojov.

kveta
25. nov 2013

@mirka1611 ...alebo od svojho gynekologa.

kala
25. nov 2013

ahoj skus aj vaginalne probiotika mne zabrali spolu s liečbou antibiotik

kiki68
25. nov 2013

no moze to byt z porodnice,ak niekto pouzil fakt nesterilny nastroj,pripade nebola si niekde vo wellnesse?alebo takom niecom,kde by sa to dalo lapnut ? Ja som bola po roku vo wellnesse a o 3 hodiny zacali pekne problemy,pritom nie som nejaka citliva na zapaly, hned som isla k dokimu a ten len ziral,ze ako som nieco take mohla lapnut vo wellnesse...

mamazem
1. dec 2013

Pri opakovaných problémoch preventívne odporúčam aniónové vložky - intímky, prípadne na ne nakvapkať Audiron, malo by to zabrať. Vnútorne tinktúru Grep a čaj Anticandid.

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdalenkami
31. dec 2013

ja som brala sumamed na zac.tehotenstva,a nasadila som si protirakovinovu kuru-zel.stavy,kedze sa mi stale zhorsovala cytologia,antibiotika by mali zabrat,ale mozno by nebolo zle zvysit aj imunitu,skusala som ich nicit aj biorezonanciou,su to potvorky,dokazu skomplikovat zivot

sofinka18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
23. jan 2016

Ahojte, mala niektorá z vás domáci test na chlamýdie? Dá sa naň spoľahnúť? Vďaka.