Chirurgické odstránenie vačkov pod očami - skúsenosti

28. nov 2020

Ahojte žienky, chcem sa opýtať mate skusenost s chirurgickým odstránenim vačkov pod očami? Mam 32 rokov a hlavne pod jedným okom mam taky výraznejsi vacok, no zacinam byt z toho nestastna, aj ked som oddychnuta a vyspata vyzeram jak keby som nespala 2 mesiace...Vraj je možne odstranit to chirurgicky operaciou dolnych viečok...cena sa pohybuje okolo 500€ a viac no dala by som pol královstva za to aby som sa toho zbavila...preto Vás chcem poprosiť ak máte skusenost tak dajte vedieť...ďakujem 🙂

majkeel
28. nov 2020

Najdes si plastika, ides tam, op trva 2 hodky. Napichaju okolie oka narkotikom, citis ostry rez ako ide noz, necitis bolest. Vyberu tuk z vackov pod ocami, odrezu prebytocnu kozu, prisiju tesne pod mihalnicami, ze nevidno jazvu. Dostanes obvaz na oci, niekto ta musi odviezt domov. Tyzden rekonvalescencia.... par tyzdnov modriny pod ocami. ;)

autor
29. nov 2020

@majkeel ano postup som si uz nastudovala aj ked to neznie trikrat uzasne :D bola si na tom? Ked odoznie ta narkoza tie bolesti su znesitelne? Nevyskrabem si oci? :D

majkeel
29. nov 2020

Tak viem to iba sprostredkovane, ale tak 1-2 dni budes mat gazu cez oci, aby sa zrastla jazva na spodnom viecku a nemrkala vieckami. A potom pohoda, chvilu budes citit jazvu. A o 3-4 tyzdne vybrat stehy ...
Najhorsie budu asi tyzden-dva tie desive modriny pod ocami. 🙂 Inak uplna pohoda, nemas sa coho bat. Ziadna velka bolest. Ani paralen nebudes potrebovat. Najhorsie z toho bude, ako ti skalpel beha pri ociach, citis vyskrabavanie tuku.
V porovnani s porodom to bude brnkacka. ;)

ceresnicka111
22. nov 2021

Ahoj. Viem ze toto je staršia diskusia ale zaujíma ma ci si nakoniec podstúpila ten zákrok.