Chcem vysadiť Alventu

marek_97
1. mar 2022

Ahojte, popísal by som svoj problém a chcel by som počuť nejaké rady.

Mal som pichania na hrudi a podobné veci (až po roku sa zistilo, že proste je to od chrbtice) ale obvodná do mňa začala pchať lexauriny, po tom ako som ich vysadil lebo viem, že je to svinstvo sa začali u mňa prejavovať abstinenčné príznaky akoby som bol narkoman... čo som bol v šoku, pretože som nemal vôbec ani chuť žiť.

Tak ma mamina donútila ísť k jej psychiatrovi, aby ma dal troška dokopy, kým budem mať všetky vyšetrenia v pohode ... antidepresíva mi pomohli prečkať toto obdobie (Mirzaten(z počiatku som bol akoby udretý s palicou po hlave a mal som z neho nie príliš dobré stavy aj preto som sa ho ako sa dočítate ďalej zbavil) a Alventu).

A dnes, viem, že mi nič nie je, že som zdravý, tak by som chcel vysadiť Alventu (37,5 mg ) beriem ju ráno a na obed. Dôvodov je niekoľko ako som uviedol - všetko je už v poriadku, nemám chuť sa zobúdzať po nociach a následne jesť, viem, že neexistuje tabletka, ktorá lúsknutím prsta zmení moje zdravie, nechcem byť závislý na AD ako moja mamina, ktorá ich berie napríklad na večer až 8...

Viem, že som silná osobnosť a že to zvládnem, len psychiater ma nechce sprevádzať procesom vysadenia, mirzaten som vysadil a zatiaľ mi je fajn (dnes začínam druhý týždeň). Jediné čo ma však trápi je akýsi strach z toho, že proste budem mať stavy ako po vysadení benzákov ( lexaurin ). Je tu niekto, kto si prešiel podobným procesom a je v poriadku dlhšie, ako 7-9 mesiacov? Pýtam sa keďže tieto mesiace bývajú kritické a je možná recidíva.

Za odpovede vám vopred ďakujem.

euka210
1. mar 2022

@marek_97 je zvlastne, ze ked si to mal od chrbtice, tak psychiater ti nepomaha ich vysadit.
Nemaju sa vysadzat naraz, to si veeelmi zle urobil. Preto tie abstaky.
Vysadzaj pomaly aby ti nebolo horsie...ked beries 2xd, tak skus brat rano stale a ...vecer len kazdy druhy den. Po 2t vysad vecer uplne a ber len rano. Po 2t ber rano kazdy druhy den a po 2t uz neber nic. 2t intervaly by mali stacit pri vysadzani.

marek_97
autor
1. mar 2022

@euka210 vraví, že z prevencie nechce mi to vysadiť

euka210
1. mar 2022

@marek_97 a v noci sa preco budis?

marek_97
autor
2. mar 2022

@euka210 kvôli neunosnému hladu... Akoby som cely deň nejedol zjem rohlik idem spať, zobudím sa o hodinu dve znova

hebba25
2. mar 2022

A čo ak ti je lepšie práve preto, že užívaš tu alventu?

marek_97
autor
2. mar 2022

@hebba25 áno, pomohla mi dostať sa z benzákov...a keď viem, že nemám fyzické prejavy a že to čím to bolo spôsobené je od chrbtice tak radšej by som sa venoval aktivnému životu a nie byť taký, že sa len motkám niekde... antidepresíva ma v podstate udržiavajú akoby na jednej úrovni a to s mojou povahou nesúhlasí preto by som chcel vysadiť a hľadám akoby nejakú radu, resp. niekoho s rovnakou skúsenosťou kto vysadil a žije v pohode 🙂

hebba25
2. mar 2022

@marek_97 tak držím palce ♥

euka210
2. mar 2022

@marek_97 ako ja berie Alventu tak ako Ty 2xd a k tomu aj xanax 3xd kvoli uzkosti...ale vobec nemam pocit ze sa kvoli liekom motkam. Ked mi je dobre, tak v pohode fungujem doma, okolo deti, ale ked pride stav uzkosti ci kriza a pod., tak vtedy jasne ze ledva fungujem. Ale tak ja mam svoje problemy ktore maju svoju psych.pricinu.
Skus ako som Ti pisala postupne ich vysadit, keby Ti bolo horsie, tak prestanes. Nepribral si odkedy beries Alventu? To su silnejsie AD, ja som mala prve Escitalopram, az ked bolo horsie, tak mi menili lieky.

euka210
2. mar 2022

@marek_97 niekde som aj citala v letaku ako sa vysadzaju take lieky, len neviem ci to nebolo pri xanaxe.

luccija
2. mar 2022

@marek_97 keďže aj mama sa lieči asi máš podobnú uzkostnu povahu.Dolezite je tvoje odhodlanie, že to zvládneš..ak ich potrebuješ tak či tak sa k nim vrátiš...vyskúšaš uvidíš, ale lieky typu AD sa vysádzaju pomaly a dlhsie.Ide jar, leto veľa slnka, aktivít neberies veľkú dávku uvidíš čo s tebou spraví jeseň.Za pokus to stojí, ale je fajn chodiť k psychológovi.Tvoj strach čo, ak Ti bude ako po Lexaurine Ti už dáva cervika pochybnosti.
Budú dni dobre aj horšie, ale dôležité je, že chces a si silný

marek_97
autor
2. mar 2022

@euka210 ani nie, skôr by som vravel, že sa mi normálne vrátila váha, ktorú som mal po skončení s lexaurinami pretože som mal 63 a som znova na 72... A kvôli tomu, že som večne hladný tak ani nie, všetko je v poriadku s týmto... Len každé dva hodinky som hladný 🤦😀

marek_97
autor
7. mar 2022

no proces som začal v piatok 🙂 dá sa to zvládnuť len troška stres z toho, či niečo príde nejaké absťáky alebo nie ... troška napätie ale dá sa to zvládnuť

euka210
7. mar 2022

@marek_97 to len ten strach, ale AD su trochu ine ako lieky proti uzkosti, lebo Lexaurin, xanax a frontin su navykove, cize ako droga, Ad nie, ale tiez sa nahle nesmu vysadit aby si telo na nizsiu davku zvyklo.

marek_97
autor
10. mar 2022

Tak... Zajtra je týždeň vysádzania alventy, trocha akoby som bol viac unavený, čo mi nevadí, keďže pracujem a študujem z domu 😏 píšem to tu, aj kvôli tomu, že ak by niekto hľadal návod tak, bude tu mať aj priebeh, že ako mi je ☺️

Budím sa stále na hlad, lebo no, neberiem tie tabletky na večer 🙂 čo ale není nič zlé, pociťujem možno úzkosť na stupnici od 1-6 na 2... Čiže nič hrozné 🙂 menší strach ale všetko si logicky odôvodňujem tým, že za to môže chémia 🙂 takže spoko... Jedine čo mi troška "vadí" je niekedy možno menšia podpora... Ale tak... Musím to zvládnuť sám 💪☺️

donuliena
19. aug 2022

@marek_97 ako sa Ti to nakoniec podarilo,vysadit tu alventu?skm silna osobnost,ale v tomto potrebujem podporu od cloveka,ktory to zvladol,lekari Ti nepomozu,je v ich zaujme drzat ta na liekoch cely zivot,kvoli farma biznisu,prosim pomoz ,vdaka

donuliena
19. aug 2022

@marek_97 z alventy som pribrala,20 kilo,verim Ti,hnusny hlad naozaj

marek_97
autor
31. aug 2022

@donuliena ahoj 🙂 ... vysadil som znižoval som si dávky ... a nakoniec som vysadil... úzkosti sú tu stále sem tam ale snážim sa pracovať... podpora a ... rozprávať o svojich problémoch je mega dôležité

donuliena
31. aug 2022

@marek_97 ako si znizoval,ked je to kapsula?

marek_97
autor
3. sep 2022

@donuliena bral som dva denne... Takže každý druhý deň som si dával len jednu po dobu dva týždne... Následne som bol dva týždne na jednej potom každý obdeň jednu a nakoniec bez

donuliena
3. sep 2022

@marek_97 super si to urobil,ja berem len jednu denne

donuliena
13. okt 2022

@marek_97 viem o com hovoris,aj mne alventu dal omylom a potom ani Bohovi pomoct vysadit,lebo biznis a body od poistovne.Napis mi ako si sa toho svinstva zbavil.Pocula som ze alventa 75 mg sa da vysadit zo dna na den.Budem Ti velmi vdacna.

donuliena
13. okt 2022

@marek_97ja beriem 75 mg alventu 15 rokov, 1x denne.Prosim ta Marek je to kapsula neda sa to delit.Ako to mam znizovat?uz si mi to raz tusim pisal.kazdy druhy den brat 75 mg?a ako dlho ? A potom.Tabletky tie skm dokazala delit a znizovat a vysadit,ale kapsuly nie.Vzdy sa vratim k tomu svinstvu naspat.Dakujem za radu 🙂

marek_97
autor
20. okt 2022

@donuliena bral som dva denne... Takže každý druhý deň som si dával len jednu po dobu dva týždne... Následne som bol dva týždne na jednej potom každý obdeň jednu a nakoniec bez

marek_97
autor
7. nov 2022

Oživujem toto vlákno 😀 som znova na Alvente... Bojoval som 2 mesiace ale fyziologické prejavy sú silnejšie... horšia rodinná situácia ma donútila, aby som začal znova 🙂 začnem na 37,5 ráno uvidíme ako to pôjde...

Prejavy - hnačky, mierny nepokoj, veľmi krátka ale impulzívna úzkosť

donuliena
7. nov 2022

@marek_97 ahoj Marek mne sa tiez nepodarilo ju vysadit po 4 dnoch som sa musela naspat vratit k Alvente,75 mg denne.....uz to asi nevysadim nikdy 🤣drzim palce .....

marek_97
autor
23. nov 2022

No, tak je 3 týždeň... a taký nepokoj mám stále... nie je to úzkosť akoby, ale nepokoj ... taký zmätok 🙂

dávam alvente šancu na 3 mesiace... ak sa mi nepolepší tak to proste dám sám športom a aktivitou ...

som totiž srašne netrpezlivý človek, ktorý keď si dá tabletku tak čaká, že výsledok príde obrazne po 1-2 hodine :D čo je samozrejme zlé viem 🙂

donuliena
19. dec 2022

@marek_97 ako sa mas Marek ja som tiez na alvente naspät 75 mg k tomu magnerot

marek_97
autor
24. dec 2022

@donuliena Vravel by som, že veľmi dobre 🙂 zisťujem, že čo je zdrojom mojich úzkostí... terapie a tak 🙂 ... pracujem na sebe... za 1 a pol mesiaca som prečital 4 knihy... cvičím, chodím plávať 🙂 a tak... takže je to beh na dlhú trať, možno do konca života, keďže viem, že som citlivejšia povaha... ale ... nevzdám sa 🙂

marek_97
autor
22. jan 2023

@donuliena ahooj, mala si niekedy svalové kŕče ? 🙂 ja posledné 2 týždne sa stále zobudím na to, že mám v noci kŕče v lýtkach a potom ma celý deň bolia -.-

donuliena
22. jan 2023

@marek_97 nie nikdy Marek len ma pobolievali svaly ale beriem magnerot polku vecer,je dobry proti uzkosti aj svalovym bolestiam....ale opatrne treba kontrolovať tlak.