Chcem si dať predpísať lieky na úzkosť

jankatralalajka
14. sep 2024

Neurológ alebo psychiater ?
Ahojte keďže situácia je zložitá peniaze na sedenie s psychiatrom fakt nemám a nenasla som v Bratislave- starom meste žiadneho dobrého psychiatra čo by bol zazmluvneny so zdravotnou poisťovňou a bral by nových pacientov(väčšinou ani nezdvihaju telefón keď sa im chce človek dovolať) . Ide o to ze si chcem dať predpísať lieky na uzkost a chcela by som sa spýtať či s týmto môžem ísť k neurológovy poprípade či ma nejaka z vas s týmto skusenost. Ďakujem vopred za všetky odpovede

jankafresova
14. sep 2024

v bratislave su psychiatri ktorym sa neplati navstevu a predpis liekov. Napriklad
MUDr. Lucia ŽInayová, PhD. MPH - v univerzitnej nemocnici. alebo MUDr. Adrian Strecko na Mytnej.

oli18
14. sep 2024

Zavolaj do svojej ZP a porad sa. Oni ti doporucia zazmluvneneho lekara.

oli18
14. sep 2024

@jankafresova ja to chspem, ze pitrebuje prve vysetrenie + lieky. Nie ze nejake uz berie a potrebuje len znovu predpisat. Tebou menovani aj ambuluju?

mimirka32
14. sep 2024

@jankatralalajka lieky na uzkost ti predpise aj vseobecny lekar

deti95060810
14. sep 2024

na úzkosť sa predpisujú väčšinou ad - tie predpisuje psychiater...
oblbováky sú tiež dobré - len pozor na závislosť.

kacena4
14. sep 2024

nie neurolog ti nepredpise lieky, ak si na tom tak ze potrebujes lieky tak nehladaj "najlepsieho" ale chod k tomu, ktory ta vezme. psychiatri su na poistovnu. kym ti prides termin u psychiatra vie ti lieky na par tyzdnov predpisat aj vseobecny drzim palceky

jankafresova
14. sep 2024

@oli18 ja som ani za prvé vyšetrenie neplatila. a áno, ambuluju, ved ich pozri na webe

oli18
15. sep 2024

@jankafresova to nie mne radis, ja nie som autorka, ale dobru radu si dala.

3009
15. sep 2024

@jankatralalajka choď k psychiatrovi netreba ti výmenný lístok. Choď osobne k nejakému a objednaj sa.

zero1
15. sep 2024

s úzkosťami sa dá dobre pracovať, a zlepšiť stav aj bez liekov, no neviem či to bežný psychiater dokáže. taký skôr len napíše recepty aj na to čo ti netreba a odpálkuje ťa domov.