Chcem sa poradiť ohľadom mojich chodidiel a správnej obuvi

mia2906
17. máj 2023

Ahojte, chcem sa iba poradiť ohľadom mojich chodidiel a správnej obuvi. Totiž neviem si vybrať správne topánky, tlačia ma na malickoch, otlačaju sa mi (,a to mám užšiu až normal nohu). Aj keď sa mi v predajni zdajú topánky ok, doma mám z nich červené prsty, opuchaju 🙁 ďakujem ak by mi niekto vedel poradiť.

jamimo
17. máj 2023

@mia2906 ja som bola u podologičky na prvom vyšetrení hodinu. Mala som so sebou aj 5 párov topánok, ktoré najčastejšie nosím, zima, leto, pauče... A vida...Vypálilo z toho úplne niečo iné, čo som si myslela. A dokonca mi odporučila aj typ= značku tenisiek vhodných na môj problému. Problém treba dobre diagnostikovať a následne riešiť vložkami, cvikmi na mieru..
https://m.facebook.com/TalusBiomexDenisaMertl

mia2906
autor
17. máj 2023

@jamimo a tiež máš podobné problémy? Len ja potrebujem turistickú obuv súrne a nič mi dobre nesedí, tlaci ma, malicky mám červené. A tie širšie modely su mi zasa veľké na päte.

mia2906
autor
17. máj 2023

@jamimo a prosím ťa čo odporučila? Nejaké typy? Barefoot ?

mia2906
autor
17. máj 2023

@mia2906 len problém je že všade sa dlho čaká, ja potrebujem teraz niečo kúpiť, nemám čo nosiť 😁

jamimo
17. máj 2023

@mia2906 áno, vždy som myslela, že mám plochú nohu, nikdy som to neriešila. Až kým som nezačala mať problémy s platničkami L4, L5-S1... Po MR sa zistili, že mám zlú posturológiu a lordózu. Kratšiu nohu, že mám zádrapy prstov na ľavej nohe, lebo si tak (nevedome) kompenzujem rovnovážne ťažisko. Na pravej vložke mám podlepenú pätu, na oboch vložkách aj boky vložky. A mala pravdu. Ako som začala nosiť vložky (stále) mám boky chodidiel menej vyvalené, aj prsty, memám tam takú parmezánovú kožu. Ja mám ináč chodidlá ako babätko, ale na tých nášlapoch bol parmezán 🤭 Zrovna minulý týždeň som bola na kontrole a bolo. poznať rozdiel (na počítačovej diagnostike)

jamimo
17. máj 2023

@mia2906 barefoot určite nie. Keďže som behávala kedysi, teraz len chôdza odporučila mi tenisky ON cloude s mojimi vložkami na mieru. Skús zatelefonovať sem... personál je veľmi erudovaný, chodia tam profi športovci, herci z celej SR
https://www.haxne.sk/
Na tejto strane je dole okienko, kde sa dá napísať ohľadom poradenstva

mia2906
autor
17. máj 2023

@jamimo ďakujem skúsim 🙂 a topánky všetky musíš meniť? Máš si kupovať väčšie kvôli vlozkam? Toto netuším akú veľkosť vybrat..zvažovala som aj barefoot kvôli sirokemu predku na prsty

mia2906
autor
17. máj 2023

@jamimo noo len ja sa do puchova nedostanem, mám dieťa malé 😁 či myslíš že poradia aj online alebo po tel?

jamimo
17. máj 2023

@mia2906 nie, nie, nemením topánky, prekladám vložky, šľapky na doma som si kúpila v haxne. sk a mám podlepenú ľavú pätu. Stáli cca 35 eur. Áno, myslím, že ti poradia

jamimo
17. máj 2023

@mia2906 a na turistiku si skúšala Salomon, Salewa? Tie sú sa mi zdá vpredu širšie...

m14m
17. máj 2023

📌

mia2906
autor
17. máj 2023

@jamimo skúšala som už asi 15 párov, kúpila som napokon tieto, v predajni boli ok a večer mi opuchli prsty ..tak uvidím 😁 https://www.4camping.sk/p/panske-topanky-scarpa...

jamimo
17. máj 2023

@mia2906 ale Scarpa patria medzi užšie a tvrdé topánky... úplne chápem tvoje zúfalstvo. Skús ešte pozrieť Ecco, dá sa doručiť na predajňu, vyskúšať, nemusíš ich kúpiť