Chcem pribrať, ale nedarí sa mi

miselka972
9. sep 2015

Ahojte, chcem sa spýtať alebo vedeli by ste mi poradiť? Chcem pribrať ale nejde to cez deň zjem toho dosť priam sa až prejedám nefajčím vôbec a mam iba 49kíl som chudá a chcelo by to nejake kila navyše...prosím ak môžete alebo ak ste mali tiež niekto takýto problem mi poradiť, čo s tým robiť 😒 😒 ☹

margarita
9. sep 2015

poznam, cely zivot mi vsetci vravia, ze mam pribrat, pritom ja zjem celkom dost, casto jem viac nez moj muz, a aj tak som doteraz dokazala pribrat iba a jedine v tehotenstve. pri druhom a tretom som dokonca pribrala az vyse 20kg, ale do polroka od porodu som mala zase povodnu vahu...avsak neskor mi zistili aj endokrinologicku diagnozu, a sama moja endokrinologicka vravi, ze skratka sa mam snazit a viac energie prijmat a menej vydavat, ale skuste pri 3 malych detoch vydat menej energie 😀 😀 😀

takze moja rada je, skusit navstivit endokrinologa, ci nahodou tam nie je problem so stitnou zlazou.

tjaden
9. sep 2015

@miselka972 ahoj, mám to isté, po pôrode ešte horšie, som po operácií žlčnika už konečne môžem jesť čo chcem a i tak mi váha stále ukazuje 47kg, čo zjem to pri malej vybehám, všetko na mne visí, neviem si nič kúpiť, len ak by som šla do detského obchodu a hlavne ten pohľad na fotky...vyzerám hrozne, len kosti...sestra mi stále vraví, že po siedmej večer by sa už nemalo jesť, tak aj jem po siedmej ešte aj v noci sa budím, že som hladná, jem 2x za noc a i tak nič

jarmillka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaqa2013
10. sep 2015

napíšete výšku. ja mám 52 kg, výšku 167cm, 4 deti. nar. 1995,2006,2008 a 2010. Za všetky tehu mi zostalo 1 kg. Ja jem čo mám rada - maso, chlieb, rožky.... Aj lekár mi bral pred rokom krv na vyšetrenie že či náhodou niečo nie je keď som taká štíhla. Všetko OK. Ja som taký typ, aj moje staré mamy boli chudé a mali 4 a 7 detí. Genetika je genetika. ale som spokojná, včera som bola v ORSAY, kúpila som krásnu sukničku veľ 34 - menšiu nemali. Čo oblečiem, to mi sadne. Dokonca chodíme aj behávať so synom, v zime lyžovať, v lete plávať. Šport nerobím kvôli chudnutiu.
Skús si kúpiť NUTRIDRINK - z toho sa priberá, užíva ho moja posledná dcéra. V lekárni stojí 1,7 e, ale na predpis 1 cent. , predpisuje odb. lekár napr. gastroent.
Ale skús športovať, aby si nabrala troška svalstva....

matkakovacova
10. sep 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

V prvom rade určite odporúčam sa začať poriadne stravovať. Nemyslím tým teraz len jesť jesť jesť, ale hlavne: 5 - 6 krát denne. Každý to furt omieľa ale naozaj na tom pravdy je, priateľ mal 15 rokov vychudnutú postavu a keď si začal dávať budíky, nevynechávať chody, tak krásne pribral na ideálnu váhu. Odporúčam sa aj vzdelávať, pekné články sa z času na čas objavia na tomto blogu: http://www.mojavyziva.sk/blog/

miselka972
autor
10. sep 2015

A čo približne jesť? Alebo sa stravovať tak ako sa stravujem ale rozdeliť si to do určitých hodín??

matkakovacova
10. sep 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

Skús napísať ako vypadá tvoj bežný deň čo sa týka jedla, čo ješ, ako často a kedy. 🙂

lorela
10. sep 2015

@miselka972 Jedávaj každé 2 hodiny, poslednú večeru kľudne pól hodinu, hodinu pred spaním. Nie ťažké jedlo, ale výživné, zdravé, s dostatkom sacharidov a prevahou rastlinného tuku v porovnaní so živočíšnym a kvalitné bielkoviny, kopec ovocia. Zväčši porcie.
Napr. na raňajky praženica z 5 vajíčok, zdravý tuk (100% slnečnicový olej, alebo olivový, kokosový, inokedy bravčovú masť) chlieb alebo rožky, zelenina. Inokedy sladké raňajky, ovsenú kašu s plnotučným mliekom a ovocím + javorový sirup alebo med. Ovsené vločky s plnotučným jogurtom, orechmi a medom.
Na desiatu ovocný šalát, sladšie druhy ovocia: banán, hruška, hrozno atď.
Obed: zahusťované husté zeleninové polievky + halušky, rezance. Poriadnu porciu prílohy (zemiaky, cestoviny, ryžu - aj celozrnné) mäso, mastnejšie ryby + šalát z čerstvej zeleniny s extra panenským olejom (olivový, tekvicový, sezamový a pod).
Olovrant: puding s piškótami.
Olovrant2: Ovocie a orechy, semená (natural). Inokedy chlieb s domácou nátierkou a zelenina.
Večera: Môže byť ako obed, príp. bez polievky.
Večera2: plnotučný tvaroh + zdravé sladidlo. Alebo chlieb s domácou tvarohovou nátierkou.

kikakik18
10. sep 2015

Ja mám to isté. 170 cm, 46kg. ok, teraz už 49 (môj doterajší rekord :D), ale som v 20tt tehotenstva. Dúfam, že ručička bude ďalej stúpať. Tiež som dlho hovorila, že nemôžem pribrať, veď jem a nič. Ale keď sa spätne obzriem, tak som dosť často nahrádzala jedlo sladkosťou. Nestíham obed? Nevadí, dám si na zahnanie hladu a doplnenie energie margotku.. tá ma zasýtila a veľakrát som zostala nakoniec bez obeda. Teraz sa snažím stravovať naozaj vyvážene, raňajky, desiata, obed, olovrant, večera...a po novom druhá večera, tretia večera a tak :D hoci sladké ma drží stále, jem ho veľa aj teraz a už si to začínam vyčítať. Skús sa zamyslieť, či nerobíš to isté. Inak ako spomínala Bonaqa, nutridrink je dobrý. Mama mi ho aj kupovala, už zo zúfalstva :D

miselka972
autor
11. sep 2015

@matkakovacova ..moj den je taky rano vstanem čosi do seba zobnem a valim do školy, zo školy pridem vždy tak okolo tretej potom sa neskutočne prejem a idem si lahnut nachvilku a učit sa potom zasa idem so psom von a dam si večeru a idem spat lebo mam v škole toho vela .... Ďakujem za radu @lorela odpisala som si to a budem sa podla toho riadiť 🙂

lorela
11. sep 2015

@miselka972 Držím palce! 😉
No ale ješ toho skutočne málo. Ráno nie niečo zobnúť, ale poriadne výdatné raňajky. Do školy krabičky s jedlom + ovocie (banán, hrušku) + balík piškót. Po obede ešte ten olovrant a až tak večeru. Pri učení zobkaj orechy + sušené ovocie napríklad. Stále jedz! 🙂

lucymk
11. sep 2015

BABY jak ja vam zavidim tie vahy. ja som uz zufala stej mojej. snazim sa ale ide to strasne pomali. sice som uz schudla 11kil po 3tehu ale aj tak som este daleko od ciela. uz ani neverim ,ze vôbec sa mi podari vratit na moju pôvodnu vahu

monhla
11. sep 2015

@miselka972 Pri tom čo si napísala, že ješ, sa tej váhe ani nečudujem. Ja by som mala asi aj menej /teda nie teraz pred pôrodom 😉 /
Stravovať sa treba pravidelne. Raňajky, desiata, obed, olovrant a večera sú minimálny počet jedál.
Ak takmer neješ celý deň a iba 1x sa poriadne naješ /teda dokonca preješ/ tak to nielenže nepriberieš, ale ešte si uženieš nejakú chorobu 😝

Skús tú pravidelnosť. Jedlá nemusia byť moc kalorické - dôležitejšie je aby boli výživné. Veľa vitamínov, minerály no aj cukry a tuky. Viac Ti doporučí napr. aj lekár či odborník na stravovanie.

miselka972
autor
11. sep 2015

Ďakujem babule za rady, idem do toho a zmenu dufam uvidím ...budem sa čo najviac snažiť 🙂 🙂

hlaura
11. sep 2015

ahoj, ja som citala ze chude baby by mali posilnovat. naberies krasne svaly. popritom zdrava a vyvazena strava... urcite sa nenapchavaj kalorickymi a presladenymi jedlami 🙂

lorela
11. sep 2015

@hlaura Ak chce pribrat, musi sa napchavat kalorickymi jedlami, to je matematika, inak to nejde. Prijem musi byt vyssi sko vydaj. A aj svaly musia z niecoho rast...
No ale nie je jedno, z coho tie kalorie pochadzaju. Samozrejme, ze to ma byt zdrave a vyvazene jedlo.

lindusss176
12. okt 2015

švédcke kvpaky odporúčam podporujú chuť do jedla. 🙂 skús https://www.naturonline.sk/sk/sirupy-tinktury-o...