Chcem prestať fajčiť

28. sep 2021

Chcem prestat fajcit vypocitala som si kolko ma to mesacne stoji a co vsetko by som za tie peniaze mala a citim ako smrdim. Ale na druhej strane cigareta je moj relax moj unik. Sadnut si od deti prec na balkon dat si kavu a zapalit cigaretu to je moja radost doda mi to energiu ukludni ma to. Mam pocit ze ked prestanem tak uz nebudem mat fakt ziadne potesenie

alzbeta311
28. sep 2021

Pripnem sa 📍 ja teda momentálne nefajčím, lebo som tehotná a prestala som zo dňa na deň, ale už včera som hovorila mm že určite opäť začnem, je to pre mňa potešenie, ako píšeš káva ciga na balkóne, únik z reality na 5 minut

mable123
28. sep 2021

choď sa prejsť, napusti vaňu, daj si maškrtu, kávičku, zapni hudbu a postupne prestávaj pomaly urob si tyždenný pokles fajčenia 🙂 možno keby si si dala jednu dve za deň, nebolo by to také hrozné 🙂

autor
28. sep 2021

@mable123 len ci by som zvladla dat si len jednu dve

autor
28. sep 2021

@mable123 niekedy uz aj zbytocne idem ze nuda tak idem aj ked by som mozno nemusela

autor
28. sep 2021

@alzbeta311 presne toto ja som tiez prestala ked som bola tehotna nefajncila som dokopy 3 roky bolo to fajn ale stale mi to nejako chybalo

anickaaa6aaa
28. sep 2021

ja som na tom tak ako ty... tiež by som rada prestala.. ale čím viac nad tým premýšľam, že prestanem a zajtra bude ten deň D tak normálne nemôžem spať a na druhý deň vyfajčím ešte viac cigariet abo obyčajne...

autor
28. sep 2021

@anickaaa6aaa no to sa uz aj mne stalo presne jakeby sa telo zlaklo ze fakt chcem prestat tak vkuse som bola na cige

cimage
28. sep 2021

Tak si to zober zo zdravotnej stranky. Fajcenie ti robi potesenie? Predstav si, co vsetko to robi s tvojim telom. Pozri si videa a mozno ta to nakopne, aj kvoli detom. Ja som nemala priblem skoncit zo dna na den. Mna samu nebavilo fajcit, fajcila som vzdy len v kolektive. Bola pri tom strasna sranda s kolegovcami. Ja som zmenila pracu a tam skoro nikto nefajcil, tak ma to nelakalo, doma som si sama nezapalila. Teraz mi to strasne smrdi, aj ludia co fajcia mi smrdia, aj ked na nasprejuju, tak to citit

yonce
28. sep 2021

moj otec prestal fajcit, ked mu vyberali mandle a to fajcil pomaly 20 rokov. hrozne som sa tomu cudovala, ze na cigu nemal vobec chut a vydrzalo mu to doteraz

haley7897
28. sep 2021

Neviem, ja som po 10 rokoch silného denného fajčenia proste prestala tak, že som si povedala, že je to blbosť, zahasila cigaretu uprostred, zvyšný balík odovzdala kamarátovi a nikdy sa k tomu nevrátila. To bolo nejakých 18 rokov dozadu. Najlepší spôsob ako prestať, je pre mňa si proste nezapalit. Nemať doma cigarety, vyhýbať sa asi istý čas fajčiarom - puby a pod. Aj keď mne toto konkrétne problém nerobilo. Je to dosť o nastavení mysle. Také to prestavanie postupne neviem, prišlo mi to odveci. Možno budeš povedzme mesiac nervózna, keďže telo je na niečo zvyknuté, ale proste by som to brala ako dočasný stav, zmierila sa s tým a bola k sebe samej a prípadným naladam tolerantná. Zakrátko si telo zvykne a ver ze sa ti naspäť k fajčeniu a smradu nebude chcieť.
Sladkosti, vane, prechádzky... Neviem, zvykla som fajčiť 20+denne a keby som sa mala ísť 20x denne kúpať, prejsť alebo zožrať co i len polovicu tj 10 sladkosti, to už bude to fajčenie možno aj zdravšie. Proste to utat, začni nový zdravý štýl a radosť zo života príde sama.

berenike114
28. sep 2021

Ja nefajčím ale každý koho poznám prestal len tak, že prestal zo dňa na deň úplne. Manžel skúšal prestať postupne bez úspechu až jedného dňa povedal že už si nezapáli a prestal po týždni povedal, že už nemá ani chuť na cigu a cíti sa lepšie 🙂 moja babka fajčila cely život. Prestala v 67 rokoch keď dostala trombozu a mohla umrieť 🙂 zo dňa na deň bez problému už ani chuť nemala. Oddýchnuť sa dá aj pri knihe, koláčiky, kávičke 🙂 treba si povedať čo to robí s telom a budeš mať babo, ktorému to určite nebude voňať keď na neho dýchaneš po cige. Prajem pevnú vôľu a nech sa darí 🙂

minamina123
28. sep 2021

Ja som fajčila od 14 r. do 20 r. Prestala som tak, že som o fajčení začala rozmýšľať logicky. Potrebujem to k životu? Najem sa z toho? Napijem sa z toho? Chutí ten dym dobre? Mám z toho niečo pozitívne? NIE. Ničí mi to zdravie? Sú to vyhodené peniaze do vzduchu? Dá sa
“relaxovať” aj bez cigariet? Smrdia mi z toho vlasy? Smrdí mi oblečenie? ÁNO. Zo začiatku to bolo vážne ťažké, hlavne ráno keď som videla priateľa ako si ku káve zapaľuje cigaretu, ale tú kávu sa dá vypiť aj bez nikotínu. Zo začiatku som mala stále taký pocit že mi niečo chýba z ruky, to som si mozog ošálila buď s lizatkom, alebo som chytila pero a iba stláčala kým ma to neprešlo 🙈

autor
28. sep 2021

@minamina123 ano to su vsetko tie logicke argumenty ktore si aj ja hovorim

lulula12
28. sep 2021

Si najdi nieco ine co bude tvojim relaxom. Alebo si daj relax len ako kavicku nic viacej 🙂

autor
28. sep 2021

@lulula12 len ja neviem co miesto toho robit som na materskej a strasne sa nudim dni mi idu strasne pomaly

minamina123
28. sep 2021

Tak držím palce. A ešte taká vec čo som zabudla napísať, už 2x predtým som skúšala prestať ale vždy som spravila tú chybu, že som si povedala že budem prestávať postupne, aby to nebol taký “šok” pre telo, no na koniec sa nepodarilo. Tretí krát som si z jedného dňa na druhý povedala dosť, odvtedy nefajčím.

anonym0001
28. sep 2021

Ked prestanes fajcit, ziskas strasne vela volneho casu a zrazu nevies co s nim. Treba si najst aktivitu, ktorou ten cas vyplnis. Urob si caj, pusti hudbu, zapal vonnu tycinku, nakup rozne knizky a citaj si v tych volnych chvilach. Ak si bola zvyknuta fajcit na zastavkach, alebo niekde mimo domu, ber si tu knizku so sebou, pripadne nejake zdrave maskrty (jablko, oriesky atd.)
Taktiez je dobre zacat denne sportovat. Uvolnia sa ti endorfiny, ktore su tiez navykove, ale je to zdrava droga. Tymi prebijes tie abstaky. Zacni napr. behat alebo cvicit podla youtube, denne tak 20 min. Musis si zaviest taketo nove ritualy, novy stereotyp, ako budes denne fungovat. Ide to. Ja nefajcim uz 10 rokov, prestala som zo dna na den a v ten isty den zacala cvicit a cvicim dodnes. (a vdaka tomu aj dobre vyzeram 😀 )

nwnw
28. sep 2021

Moj oco chodil jak idiot s takym steblom travy v ustach. Normalne si to nosil domov. 😁🤭🤦🏼‍♀️ Prestal fajcit uplne a to fajcil od ucnovky.