Chcem ísť k inému zubárovi

saimon653
10. sep 2024

Zdravím, chcel by som navštíviť iného zubára ako toho ku ktorému momentálne chodím, musím si hneď prekladať k nemu kartu? Alebo ma vezme aj keď mám kartu pri inom zubárovi? Potreboval by som spraviť jeden zub, a tomu pri ktorom som teraz neverím. Ďakujem.

klarissa25
10. sep 2024

Tak keď mu neveríš tak prečo u neho ostávaš?

gemerka17
10. sep 2024

@saimon653 zubárov môžeš mať aj 10 tích, ak nie sú zazmluvneny (čo dosť zubárov nie je). Čiže ideálne najist takého modernejsieho.

saimon653
autor
10. sep 2024

@gemerka17 okeej, ďakujem, hľadám takého kvalitnejšieho a modernejšieho v Prešove (s relatívne normálnymi cenami) nevie niekto odporučiť?

rachel36a
10. sep 2024

@saimon653 mozes ísť aj inde, ale samozrejne ako samoplatca

sissy27
10. sep 2024

@saimon653 môžeš, ale poisťovňa ti preplatí výkony (alebo ich časť) len u jedného, tam, kde máš kartu. Ošetrenia u hocikoho iného si budeš hradiť v plnej výške. A samozrejme aj pre nového zubára je lepšie ak má k dispozícii tvoju kartu, aby videl čo všetko si mal / nemal spravené.

lakebabe
10. sep 2024

@saimon653 jasne ja mam zubarov 3 všetko súkromní, 2 v rôznych mestách, kde práve som k tomu idem , ten tretí mi robil mostík, vedia o seba navzájom su s tým v pohode. Samozrejme na poisťovňu nedávam nič na preplatenie

gemerka17
10. sep 2024

Nestraste ho tu s poistovnou. Faktom stále ostáva, že poisťovňa tak máličko prispieva na ukony, ze je to zanedbatelne.

@saimon653 čiže hradis ukony podľa cenníka zubára, ktorý si on zostavuje sam. Ceny sú len a len jeho výmysel. Čiže v konečnom dôsledku je to jedno. Hľadaj nejakú kliniku, oni budu technicky vybavenejsi ako keď je zubár sam.

joesvk
10. sep 2024

Môžeš ísť kdekoľvek, aj keď neberieš kartu.
Každý lekár má "knihu cudzích pacientov",kde si ťa zapíše a ošetrí.Ked si mal minulý rok preventívnu prehliadku, tak normálne preplatí poisťovňa aj tomu cudziemu doktorovi bežnú časť práce.

oli18
10. sep 2024

@joesvk uz vyhody z PP boli zrusene.

klarissa25
10. sep 2024

@oli18 aké?

oli18
10. sep 2024

Logicky mi vychadza, kedze zubari nemaju kapitacie, ze mozes ist kdekolvek a vratit sa spat k povodnemu. Novy zubar ti aj tak da urobit panoramaticky snimok a preto karta nie je dolezita. Kazdy zubar si voci ZP vyuctuje len to, co urobil. V praxi to vsak nemam overene.

oli18
10. sep 2024

@klarissa25 ze si neplatila plnu sumu nejakych konkretnych vykonov, ak si mala urobenu PP. Od tohto roku to zrusili. Nikdy som sa konkretne o tie vykony nezaujimala, takze blizsie neviem.

klarissa25
10. sep 2024

@oli18 toto vôbec nezrušili. Zrušili benefity ktoré boli nad rámec tohoto...stále platí ze ak máš v predchadzajucom roku preventívnu prehliadku tak v nasledujúcom neplatis plnú sumu za ukony

joesvk
10. sep 2024

@oli18 Už bolo spomenuté. Zrušili len benefity-kde vracali nejakú sumu, ktorú pacient doplácal.