Chceli vám vytrhnúť zuby kvôli strojčeku?

veronika19895
23. máj 2023

Ahojte stretli ste sa už s tým že Vám chceli vytrhnúť zuby kvôli strojčeku?

lilianka28
23. máj 2023

Áno, dcéra mala hrozne nahusto zuby - hlavne očné. Dr. to síce spomenul, že riešením je aj vytrhnúť, ale nakoniec sa to riešilo len strojčekom A pekne sa upravili.
Posledné stoličky - zuby múdrosti však museli ísť von chirurgicky. Vraj by robili v budúcnosti problém, lebo na rtg mali zlé položenie.

patka06
23. máj 2023

áno, pri fixnom je to pomerne často
Dcéra mala Invisalign a nič netrhali.

werony_n
23. máj 2023

@veronika19895 mne tiež zubar vytrhol zub, nie síce kvôli strojčeku, ale zuby sa mi tak poposuvali, že tam nemám vôbec medzeru. Čiže, áno, je to v poriadku.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
23. máj 2023

Je to bezny postup... dcere trhali 4 stvorky pred par mesiacmi...velke zuby-mala sanka, to tam proste inak nezrovnas... mne a muzovi ako detom trhali z rovnakeho dovodu... ziadna novinka.

svokrinjazykmonika
23. máj 2023

@veronika19895 nie, nebolo treba, čo ma milo prekvapilo, pretože som ich mala brutál krivé, jeden cez druhý.

ruzovakrava
23. máj 2023

@veronika19895 tiež nemám horné štvorky lebo mám malú čeľusť aj sánku. Dole som strojček nemala, celkom sa to upravilo samé ale už sa zasa nevošli osmičky. Museli ísť chirurgicky von. Logicky, keď sa nezmestia tak nič iné ani nezostáva.

babovka2321
23. máj 2023

Ja mam malu celust, natiskane zuby a nejdu mi trhat, ale roztahovat celust expanderom.

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uhnakova
23. máj 2023

Mne vytrhali všetky päťky. Kompletné zuby sa mi nevošli na čelusť.

eternity24
23. máj 2023

@veronika19895 áno, trhali mi dva

kika282
23. máj 2023

Áno, mne v detstve vytrhli horné 4ky. No terajšia zubárka po 15 rokoch krúti hlavou, že to bolo zbytočné a všetko sa aj tak vracia späť. Keb sa dal vrátiť čas, tak si radšej príplatím a nájdem zubára, ktorý to vyrieši aj bez trhania

lenkahvh
23. máj 2023

Este by bolo mozno treba upresnit, ake zuby myslis - ci mliecne, ci trvale, ono to je dost rozdiel. Synovi vytrhli kvoli strojceku - Invisalignu obe spodne patky mliecne, aj ked boli este dobre a drzali riadne, bolo to dost narocne aj pre zubarku. Ak myslis trvale, asi na to musi byt nejaky dovod, existuju aj take pripady urcite.

kacena4
23. máj 2023

ano 4

martinka13
23. máj 2023

Synovi vyberali obe horné osmičky. Ma Invisalign. Všetko závisí od toho, ako husto sú zuby a ci nebudú zavádzať pri vyrovnávaní

andrejka1974
23. máj 2023

Áno je to bežná vec ,aby sa mali kam zúbky posunúť môjmu synovi aj dcére trhali trojky

simulienka2207
23. máj 2023

ano

mandzula
23. máj 2023

Áno, vytrhli mi 1, medzeru nemam, strojcek ju odstranil.

tamvtme
23. máj 2023

Je to bezny postup, ja nosim teraz strojcek a hned na zaciatku mi vraveli, ze som tak na hranici potreby vytrhnut, takze skusime bez trhania a keby vznikol problem, ze sa nebudu mat kam posuvat, potom bude musiet ist nieco von...zvladli sme to bez trhania

franica
23. máj 2023

Mne v detstve áno a veľmi to ľutujem. Naši tiež dlho rozmýšľali, či ho dať preč, lebo bol úplne silný, zdravý, ale dali na zubárku, lebo vraj v budúcnosti by sa mi vydul, pretože nemá miesto. Ale moje zuby sa tým pádom totálne poposúvali, mám dodnes celý horný chrup posunutý doľava a mala som vždy medzery a strašne mi to vadilo. Pred rokom sa sa rozhodla dať si ich upraviť priesvitným strojčekom a na modelácii mi vyšla medzera, kde som si mala dať spraviť umelý zub - presne miesto toho vytrhnutého, ktorý teraz chýba 🤐 Nedala som si už umelý, tak mi to upravili aspoň v rámci možností, ale teda trpím kvôli tomu od detstva, mojim deťom by som vytrhnúť nedala. Keby to bolo nevyhnutné, počkala by som do vyššieho veku, kedy je už zjavné, že inak to nejde, ale určite nie vo vývoji.

kik2022
23. máj 2023

@veronika19895 Áno, 2 horné zuby múdrosti, pretože som mala predkus a potrebovala som tam miesto na to, aby sa mi zuby posunuli.

basska_b
23. máj 2023

Chceli. Stvorky, aby mali kam zatlacit vystupujuce trojky. To bola pre mna posledna kvapka a povedala som "Dakujem, nemam zaujem."

veronicka1901
23. máj 2023

Mne museli kvôli strojčeky v detstve vytrhnúť zdravú štvorku, lebo mám malu čeľusť a vyčnieval mi očny zub. Nosila som strojček len na noc zuby mám teraz rovné.

veronika19895
autor
23. máj 2023

@lenkahvh myslím trvalé, rozmýšľam že si dám strojček ale či ísť do strojčeka aj keď budú musieť zuby trhať?

lusyyy36
23. máj 2023

@veronika19895 mne trhali 4

justonka
23. máj 2023

@veronika19895 nie.mne lekar povedal ze trhanie zubov kvoli strojceku je stara metoda a uz sa to nerobi a neodporuca. Dcere pekne sanku rozsirili najprv takou platnou. A na to je davali fixny strojcek nasledne sa jej to pekne upravilo. Tiez kamaratkin syn mal ineho zubara a teda tam tiež potvrdila, ze uz sa netrha ze to je zastarala metoda a uz sa to neodporuca... (Ak tak 8 cky to ano ale vo veku 11-15 romov 8 cky deti este nemaju. Ten kamaratkin syn bol najprv u zubarky kt. Mu chcela vytrhnut 4 zdrave trvale zuby kvoli strojceku tam odišli od nej nasli si novu a ta mu to zrovnala.bez vytrhnutia jedineho zuba.
Cize asi tak

kik2022
23. máj 2023

@veronika19895 a ktoré zuby vám chcú vytrhnúť?

hama_ba
23. máj 2023

Lenže predpokladám ze autorka je už dospelá a u nej sa už rozšírenie expandermi nedá. Malým deťom, kým ešte rastú, tak je možné čeľusť nimi rozšíriť. Ale potom to už nie je možné a jedine trhať.

sonya0000
6. júl 2024

@anjelicek26 dobrý deň ,môžem sa opýtať ? Dcérke trhali zúbky ešte pred nasadením strojčeka ? Ďakujem..lebo nám dali termín na podnebny oblúk a ďalší termín kedy musí mať už vytrhnuté zuby a nedáva mi to zmysel ,že prečo nie pred nasadením..dakujem