Černejú mi palce

lydion20
18. mar 2023

Dobrý večer,nemá niektora s Vás prosím skúsenosť.

Nikdy sa mi to nerobilo,ale nosím prstene len raz za týždeň alebo pár krát do mesiaca , poslednu dobu si ale všímam ,že do polhodiny ako si dám dva prstene na prst tak mam čierne okolo prsteňa (14 karatove zlato) myslela som si ,že či niesu špinavé tak som ich dala vyskúšať aj máme a tá nemala žiaden čierny pásik. Skúšala som aj kamaratkin prsteň to isté , tak som si od ďalsej kamošky skúsila biele zlato síce mi prsteň bol aj dosť veľký ale nemala som čierne.

Prstene som nenosila. Asi dva týždne . Po 2 týždňoch som včera skúšala prvé tri hodiny nič a potom ako som začala niečo robiť plus aj umyla riad urobil sa čierny pásik.

Volala som doktorke tak mi vravela,že to nie je nič že výsledky s krvi mám vporiadku,a mám skúsiť iné zlato.

Len máme svadbu o pár mesiacov a neviem aké obrúčky kúpiť .dnes sme boli v zlatníctve tiež mi vravela,že v bielom zlate je nejaká primes ako v klasickom.
Ďakujem za prečítanie
Pekný večer

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lydion20
autor
18. mar 2023

@zuzana9415 a neriešili ste prosím príčinu? Lebo akože čo čítam na internete tak samé zápaly ako mala som zápal v maternici v januári ale vyliečila som sa , a doktorka mi vravela že nemám nič čítať že to nie je nič

anjelicek26
18. mar 2023

Obrucky kupis s chirurgickej ocele, vedia ti spravit nadherne. Nevymyslaj zo zlatom, ked ti to robi zle. Ak mas same zapaly v tele, tak to moze mat vela pricin, s tymto to suvisiet nebude... zapal maternice nie je casty, moze to ist od slepaku, co je rozdrazdeny plus ine komplikacie, zrasty, endometrioza, to musis riesit na gynde...

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lydion20
autor
18. mar 2023

@anjelicek26 nemám samé zápaly v tele ,a zápal maternice už je vyliečený, ja som zápaly mávala častejšie som nato náchylná kvôli tomu som mala aj predčasný pôrod

lydion20
autor
18. mar 2023

@zuzana9415 čiže už vôbec nenosíte?ďakujem

lydion20
autor
18. mar 2023

@anjelicek26 prepáčte zle som to napísala , zápal v tele som čítala že majú ženy ale to som čítala v diskusií cez Google 🙂

anjelicek26
18. mar 2023

@lydion20 toto suvisiet nebude. Moja mama a ani moja dcera neznesu okrem chirurgickej ocele ziaden kov na sebe... proste vsetko hned zapal, cernanie, mokvanie no katastrof... chirurgicka ocel je super a vravim - vedia spravit nadherne veci... ked to budes nosit kazdy den, fakt si musis byt ista, ze ti to nebude robit zle...

jarka9669
18. mar 2023

@lydion20 moja švagriná mala to iste keď dostala snubný prsteň . Daj do hrnca horúcu vodu soľ nech to troska prevrie a daj tak prsteň nechaj ho tam aspoň 10 minút . Jej to pomohlo od vtedy jej nečerna palec

lydion20
autor
18. mar 2023

@anjelicek26 a majú tiež nejaký prejav či? No asi si priateľ kúpi normálnu obrúčku a ja len chirurgickú

lydion20
autor
18. mar 2023

@jarka9669 skúsim zajtra

anjelicek26
18. mar 2023

@lydion20 ved si kupte rovnake, co je prosim "normalna" obrucka? Budu take, ake budu pasovat obom a patrit k sebe ako set... pozri na nete moznosti fakt sa daju najst krasne...

gabika0825
18. mar 2023

@lydion20 toto ti robí zlato? Si si ista že to je práve zlato? Mne toto robila klasicka bizu…

lydion20
autor
18. mar 2023

@gabika0825 áno má punc, boli sme aj v zlatníctve a je to 14 karatove zlato

nelca84
18. mar 2023

@lydion20 ved aj obrucky z chirurgickej ocele su "normalne" 🤷‍♀️ tiez take mame

janetinka27
18. mar 2023

@lydion20 ahoj, len chcem upozornit na chirurgicku ocel na prsten - takyto prsten sa neda prestrihnut, v pripade opuchu prsta ju nedokazu odstranit ani v nemocnici. Chirirgicka ocel je velmi tvrdy kov. Cloveku moze opuchnut prst z vecera do rana, ci za moment pri uraze a vtedy to moze byt problem

bylinka25
18. mar 2023

@lydion20 Ahoj,
ja som mala to isté, zlaté náušnice, napuchli mi lalôčky, sčerneli, svrbelo to, že hrôza.
Išla som ku kožnej , spravila mi test na nikel a ajhľa, bol tam, odvtedy nosím len šperky s z chirurgickej ocele, svadobné obrúčky máme z wolfrámu.
Choď ku kožnej, možno máš alergiu na nikel a iné kovy, zlaté a strieborné šperky obsahujú veľa niklu, ale šperky z chirurgickej ocele, titánu, či wolfrámu nie a nečernajú, zachovávajú si lesk, nespôsobujú kožné problémy.
Prikladám aj foto našich obrúčok.

sissy27
18. mar 2023

@gabika0825
@lydion20 sperky zo zlata nikdy nie su ciste zlato, vzdy su tam primesi inych kovov (inak by bolo nepouzitelne, pretoze samotne zlato je velmi makky kov) a vacsinou to je to, co sposobuje scernanie alebo ine prejavy na pokozke. Je to vysledok chemickej reakcie pokozky, kozmetiky, chemie ktoru bezne pouzivame, potu a kovov.

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olimuc
19. mar 2023

Nezmenila si krem, mydlo alebo nejaku kozmetiku?

lydion20
autor
19. mar 2023

@olimuc práveže nie:/