CBD kvapky verzus CBG

julka1983
13. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť o čo je lepšie CBG? Mám od pôrodu chronické bolesti ktoré mi CBD zmiernilo, ale stále to nie je ono a rozmýšľam, že keď miniem tieto ktoré mám vyskúšam kombináciu CBD+CBG. Máte niekto skúsenosti že ste užívali aj CBD a potom CBG na bolesti? Ďakujem

patrik90
13. nov 2021

@julka1983 Ja som skusal a pouzivam CBD na chronicku bolest, mam problemy s kolenami. Skusal som CBD 10% od Zelena zeme a potom som presiel na CBG od CBD Group a mozem povedat ze odkedy beriem CBG je to lepsie. Ako aj CBD pomohlo, ale CBG viac tlmi bolest a viem cez den plnohodnotne fungovat

patrik90
13. nov 2021

@julka1983 aku znacku pouzivate ?

elisse247
13. nov 2021

@julka1983 mne osobne zaberá čisto CBD ale ono všetko záleží aj od toho aké CBD máte (aj kvalitou). Vo fullspectrum je samozrejmosťou že tam je aj zahrnuté nejaké to množstvo CBG. Ale ani kombinácia týchto dvoch dokopy nie je vôbec zlá, CBG je naozaj skôr na tie fyzické problémy ako sú bolesti alebo nejaká tá svalová neschopnosť.

julka1983
autor
14. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

@patrik90 @elisse247 ako hovorím že ono mi to zaberá, bolesť nie je už taká intenzívna. Samozrejme nebolo to zo dňa na deň, rozdiel som začala cítiť až cca po 2 týždňoch. Je to full spectrum, to mi objasnil hneď predajca že tieto sú účinnejšie ako tie ktoré nemajú také bohaté zloženie. Len ma zaujímal názor ľudí ktorý reálne užívali CBD a potom prešli na CBG či je naozaj to CBG účinnejšie.

julka1983
autor
14. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

@patrik90 teraz používam tento https://www.greendoctor.sk/p/cbd-konopny-cannapurna-olej-10-full-spectrum-10/ a rozmýšľam že zoberiem tiež tú istú značku aj s CBG, len nechcem zbytočne vyhadzovať peniaze do vzduchu za drahší olej, nie je to zrovna najlacnejšia záležitosť a na experimenty nemám peniaze. Ale keď hovoríte že u Vás to bolo lepšie tak hádam to stojí za vyskúšanie. @elisse247 vy ste skúšali to CBG alebo poznáte niekoho kto by vedel povedať viac o rozdieloch v účinkoch?

elisse247
14. nov 2021

@julka1983 poznám ľudí čo brali CBG lebo to je dostupné už bežne ževraj aj v DM čo hovorili. No práveže prešli po konzultácii na CBD čo mám zo švajčiarska lebo to nie je olej takže jeho vstrebávanie do tela je omnoho vyššie než olej. Môj otec vyskúšal všetko už na chronické bolesti v krížovej oblasti, musel každý mesiac chodiť na ozónové injekcie skúšal všemožné lieky aj rôzne takéto "doplnky" a už neveril ani Cbdčku ale teda donútila som ho to vyskúšať čo mu odsúhlasila aj neurologička ku ktorej chodil na injekcie a viac je spokojný. No sú ľudia ktorým stačí čisto len CBG, všetko záleží aj od organizmu človeka a jeho citlivosti na kanabinoidy.

julka1983
autor
14. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

@elisse247 vy predávate CBD oleje?

elisse247
14. nov 2021

@julka1983 distribuujem takže v podstate áno pre tých čo majú záujem keďže takéto CBD je problematickejšie zohnať.

julka1983
autor
15. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

@elisse247 môžem poprosiť info? V čom to je iné od iných? Ďakujem 🙏

elisse247
15. nov 2021

@julka1983 OLEJ vs. NANO
Čo je to CBD olej?
Keď sa z konope vyrába extrakt bohatý na CBD, výsledkom je hustá, olejovitá látka obsahujúca širokú škálu zlúčenín konope. Kanabinoidy vo vnútri, ako je CBD, sú hydrofóbne látky (vlastnosť látok majúcich odpor voči vode), čo znamená že sa nerozpúšťajú vo vode.
Aj keď je molekula CBD izolovaná z tohto extraktu a stáva sa bielou kryštalickou látkou, je stále hydrofóbna.
Termín „olej CBD“ sa používa k špecifickému popisu tinktúr na báze oleja, ale taktiež sa používa k popisu CBD vo vnútri akéhokoľvek produktu vytvoreného pomocou týchto extraktov.

Čo je nano CBD?
„NANO“ alebo tiež vo vode rozpustné znamená, že CBD prešlo procesom rozbitia oleja na malé častice. Tieto malé kvapôčky sú potom zmiešané s povrchovo aktívnou látkou, ktorá slúži k emulgácií častíc, čo im umožňuje zostať stabilnými a nepreskupovať sa. Navzdory názvu sa emulgované oleje bohaté na CBD v skutočnosti nerozpúšťajú vo vode. Malá veľkosť častíc im jednoducho umožňuje rozptýliť sa v kvapalinách. Tento proces pomáha pri vstrebávaní CBD do tela.
Tieto extrakty rozpustné vo vode môžu byť v kvapalnej aj v práškovej forme.

Klasické CBD oleje vs. vo vode rozpustné CBD
Biologická dostupnosť – pri užití CBD podlieha účinku prvého prechodu. Zlúčeniny musia prejsť telom a do pečene, než dosiahnu celkového obehu. Behom tohto procesu je veľká časť CBD zničená pečeňou a iba zlomok z pôvodne spotrebovaného oleja sa dostane tam, kam má.
Biologická dostupnosť je definovaná ako : „množstvo látky, ktoré vstupuje do krvného obehu, keď je zavedené do tela, a preto môže mať aktívny účinok.“
Nepríklad pri prehĺtaní CBD na báze oleja štúdie ukazujú, že biologocká dostupnosť môže byť až 4%.
Môžete sa snažiť tento problém vyriešiť a hladať alternatívy užívania CBD – napríklad vaporizácia, čí iné ...., avšak všeobecne platí, že u nano CBD sú častice menšie a tým je väčšia biologická dostupnosť.

julka1983
autor
21. nov 2021
Používateľ julka1983 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julka1983.

@elisse247 hej počula som už o NANO, aj som videla nejaké video o tom, zatiaľ som nerozmýšľala že by som presedlala na túto verziu keď aj to CBD zaberá a pravdu povediac bojím sa experimentovať so značkami lebo nechcem vyhadzovať peniaze do luftu. Už som si objednala CBD+CBG tak uvidím či to bude nejaká zmena oproti CBD. Ale nabudúce možno vyskúšam aj to NANO, idem na to postupne lebo nie je k tomu poriadne čo nájsť a každý predajca presadzuje svoj produkt, či je NANO alebo ne-NANO.

elisse247
22. nov 2021

@julka1983 samozrejme ale to je úplne pochopiteľné, osobne som za rok vyskúšala štyri druhy CBD a áno teda určite to šlo aj do peňazí. Ale teda je dobré skúsiť jeden druh aspoň tri mesiace. Čo sa týka informácií je mnoho iba treba pozerať zahraničné stránky a výskumy ktoré sú nezávislé od predaja CBD pretože je pravda že všetky info o CBD nájdete práve na stránkach predajcov. Ale zaoberajú sa tým tak všeobecne ľudia ako sú farmaceuti alebo biofyzici. Aj ohľadom toho článku čo som sem pridala bol vlastne rozhovor.

janula2511
7. okt 2022

Koľko kvapiek užívate?a priamo na jazyk alebo do vody kvapkate?

zvieratko31
14. nov 2023

@patrik90
@elisse247 ahojte, chcem sa opýtať, CBD je skôr na psychiku a CBG na bolesti? Či zle som to pochopila? Nemám depresie, ani úzkosti, len mám skrátka problémy, ktoré ma veľmi trápia a veľmi málo spím. Zobudím sa v čase od polnoci, ako kedy, ale mám problém potom už zaspať. Už asi tri týždne užívam CBD kvapky od zelenazeme, čo viem, že je veľmi dobrý výrobca. Sú extra silné, aj s medovkou. 5%. Neviem, prečo mi napomáhajú, dávam si už asi týždeň 5 kvapiek.