CBD do vaporizéra

28. mar 2021

Ahojte,
Máme vaporizér, ktorý používame keď máme zdravotné problémy a dávame doňho bylinky. Viem, že od 1. mája má byť u nás dovolené CBD. Našla som na českých stránkach, že sa predáva sušený kvet konope do vaporizéra, ktorý obsahuje CBD, tiež na rôzne zdravotné problémy. Nakoľko nám bylinky dosť pomáhajú rozmýšľam nad tým, či objednať. Jediná vec, ktorej nerozumiem je, že obsahuje vraj menej ako 0,2% THC, píšu že je to bez účinku. Nemá niekto skúsenosť, či sa to u nás považuje a bude považovať za nelegálne? Nechcela by som mať nejaké problémy, snažila som sa nájsť zákony, ale nikde sa takéto niečo nepíše.
Ak by mal niekto skúsenosť, alebo vedel poradiť budem rada.

Ďakujem 🙂

lucia851
28. mar 2021

Ja užívam cbd aj cbg v kvapkách. Tam to thc je úplne minimum, vlastne nič. Od mája to bude legálne aj u nás už.

autor
28. mar 2021

@lucia851 áno to viem, že oleje budú dovolené. Len neviem zistiť, či aj sušená rastlina, ktorá obsahuje CBD

lindous
28. mar 2021

Nie som odborník na právo, ale pokiaľ viem, tak schválili iba CBD - kanabidiol - jednu konkrétnu látku a teda ani extrakty ako také z konope nie sú legálne, nie to ešte rastlina, aj keď je to tá s nízkym obsahom THC ... ale možno ma niekto opraví 😅

autor
28. mar 2021

@lindous schválili aj CBG a ešte iné, len už si to všetko nepamätám 😄 to som sa tam v novele zákona dočítala, len tomu proste nerozumiem, lebo celé je to tak divno podané, dokonca, že bude sa môcť CBD na Slovensku predávať a inde som sa dočítala, že iba na lekársky predpis. Tak to už som úplne ostala zmätená 😄

lindous
28. mar 2021

CBG a CBN už dlhšie nie sú na zozname zakázaných látok a sú voľne dostupné na našom trhu a teraz k nim pribudne aj CBD ... taký veľký boom to spôsobilo až teraz, pretože spolu sú účinnejšie ... ale našla som na zozname psychotropných látok toto: "Extrakt suchý z rastlín rodu Cannabis (konopa), okrem semien a odrôd konopy siatej uvedených v osobitnom predpise"... osobitý predpis zahŕňa konope na poľnohospodárske účely ... takže myslím, že nie, sušená rastlina tu proste legálna zatiaľ bohužiaľ nie je ...

autor
28. mar 2021

@lindous ahaaaa, tak to radšej objednávať nebudem 🙈 pre istotu. Ešte by tu zo mňa na Slovensku spravili kriminálnika 😄 budeme ďalej na kuchynských bylinkách 😄

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luko87
3. máj 2021

@cocolino234 Ahoj Cocolino. Mam dotaz. Vidim ze sa vo vapovani vyznas tak sa chcem spytat na par rad. Osobne uzivam cbd kvapky od cbd star a som velmi spokojny. Vyrazne mu pomohli s unavou. Energie mam viacej a tie utlmy co som mal su ovela slabsie...rad by som este skusil vapovanie na doplnenie a uvolnenie, nakolko mam narocnu pracu a vela povinnosti...chcel som kupit vapovacie pero od Zelenazeme.cz a tak isto aj e-liquidy. Ked vsak pozriem na koncentraciu 1% - 2% (silnejsie nemaju) mam trochu pochybnosti, ci to vobec ma ucinok a naozaj pocitim uvolnenie. Nasiel som aj ine stranky ako napr. Deem.cz kde predavaju ovela silnejsie koncentraty...takze vobec neviem co si o tom mysliet. Mozes mi poradit co zvolit na zaciatok? Ma ten e-liquid zo zelenejzeme - 2% vyznam? Pripadne ako vyrobim liquid sam z krastalu ako pises? Dokazem si tak sam vyrobit silnejsi koncentrat, pripadne zistim vobec v akom pomere som to namiesal? A pokial kupim 10ml e-liquid zo stranky na kolko pouziti to vlastne je? Pokial budes mat cas mi odpovedat napis mi kludne na mail: luko87@gmail.com
Dakujem Ti velmi pekne

feeland
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laskonka80
26. dec 2022

@luko87 ahoj skúsil si prosím potom vapovat cbd?

karima512
10. okt 2023

ja vapujem aj cbd , konkretne mam tento wiz hybridny vaporizer od vitariana, daju sa aj bylinky