CBD alebo CBG olej

29. nov 2021

Ahojte baby, pomohol niektorej z vás cbd alebo cbg skôr otehotnieť? Myslím tým, že ste ho používali dlhší čas napr 4 mesiace denne alebo obden a nakoniec sa podarilo -kvôli tomu, že vás ukludnil a podobne.
Dakujem

elisse247
29. nov 2021

Štúdie preukazujú že môže pomôcť či už pri žene alebo pri chlapovi. Pri žene zvyšuje hladinu andamidu a samozrejme môže pomôcť pri takom ukludnení a znížení stresu. No pri žene treba dávať aj pozor kedy sa užíva najlepšie by v tomto prípade bolo časovanie.
A pri mužovi môže zvýšiť činnosť spermií a teda aktivovať ich funkciu.
Ja som dlhodobý užívateľ CBD ale nemyslím si že mi pomohlo otehotnieť pretože som dávkovanie nastavila na problémy ktoré v mojom tele potrebovali podporiť a naštartovať s tým že som neplánovala užívanie podľa kalendára. A keďže je táto téma ešte takpovediac v plienkach je možno dobré to skúsiť najlepšie u oboch partnerov, uškodiť to určite nemôže. 😉

autor
29. nov 2021

@elisse247 no my s manželom už dlhšie kupujeme CBD a cbg tak preto sa informujem. A v akom čase by som mala brat? Ja si dávam podľa potreby na bolesť.

elisse247
29. nov 2021

No najlepšie by bolo spolupracovať aj s gynekológom a teda brať ho podľa kalendára čo je aplikácia kde vám ukáže ovulaciu a plodné dni. Aj keď ľudské telo je výnimočné a ani tieto dni nie sú zárukou toho že neotehotniete inokedy. Tým že zvyšuje hladinu toho andamidu čo je pre telo dôležitý pretože zvyšuje šancu na otehotnenie zas naopak na to uhniezdenie vajíčka potrebuje tú hladinu nižšiu. Nie som gynekológ ale tak pravdepodobne treba vysadiť CBD počas ovulácie práve preto že sa vajíčko uvoľňuje tak vtedy treba nechať telo pracovať ako má samozrejme priateľ môže užívať pravidelne. A vy môžete pravidelne užívať vlastne mimo týchto a plodných dní.