Často si neviem spomenúť na bežné slová

10. nov 2023

Ahojte. V poslednom čase sa mi stáva, že si neviem spomenúť na úplne bežné slova. Dnes dokonca, sme sa bavili o jednom filme, kedy názov toho filmu padol viac krát po sebe. Keď som k nemu chcela niečo povedať, nevedel mi prísť na jazyk. Až som sa trápne cítila. Čo to môže byť? Bola som aj na magnetickej rezonancii mozgu ( kvôli inému problému) a tam to bolo všetko ok.

didi44444
10. nov 2023

Mám to isté. Myslím, že Veľa starosti veľa veci a starosti v živote tak mozog veľmi pracuje.ak ste boli na MR tak by ste mali byť ok myslim 🙂 ale ak by bolo aj ine priznaky tak radsej vysetrit samozrejme

autor
10. nov 2023

@didi44444 neviem, nemyslím, že mám veľa starosti. Mám dve deti, som s mladším doma, akože nemám pocit nejakého preťaženia. Ale dnes už má to celkom vykoľajilo.

didi44444
10. nov 2023

Ja mam velmi vela inych zdrav. Problemov a ako pisem stava sa mi to ale nezistilo sa nic take vazne ohladom tohto, Ale tak verim, ze to naozaj nic neznamena.

tomika
10. nov 2023

Mám to isté,a takisto ma to desí.

danieli
10. nov 2023

Taka materska nie je tak celkom dovolenka, len je to velmi nadsene pomenovanie 24/7 prace, mne na materskej stacil prerusovany spanok a moj mozog to neakceptoval, bola som ako spomalena, niekomu to prekaza niekomu nie, po materskej pri vyvazenejsom rezime dna sa moj mozog “vratil”

andy03
10. nov 2023

Ja mam podobne problemy… dnes som si nevedela spomenúť na kód čo mame na trezore, pritom ho otváram každý deň..
Mám to po korone 🙈

malebiele
10. nov 2023

Ja to mam taktiez, ze sa neviem vyjadrit, nespomeniem si na slova, predtym som nemala problem, posledne dva tri roky evidujem tento problem, mam problem niekedy (nie vzdy samozrejme) urobit suvislu vetu, pritom ked si to poviem v hlave, nemam problem, ci rozvijat v hlave aj dialogy ale ked mam povedat danu vetu, nenachadzam niekedy slova a len kokcem..potom to co poviem niekedy nedava ani zmysel
Niekedy dokonca zabudnem kde som rano v praci zaparkovala auto a musim o tom rozmyslat par minut 🤔

marianarem
10. nov 2023

Jaaaj toto ja mam odkedy mam dieta. Ma teraz 4r. U mna si to vysvetlujem tym, ze s dietatom sa toho deje vela, nonstop musim aspon na pozadi registrovat, co robi, nonstop nieco vymysli...rychlo sa aj meni, nestiham sa prisposobovat, mam pocit, ze sa vsetko okolo mna miha a nestiham proste ukladat do pamati. Plus sa k tomu deju dalsie veci a moja pamat fakt velmi utrpela. Ale ja som vzdy bola taky typ, ze kazdy zazitok som musela dlho spracovavat, v podstate potrebujem vela casu pre seba, byt vo svojom vnutri. A teraz to nemam. Spolieham sa, ze sa to zlepsi, ked bude syn vacsi.

malebiele
10. nov 2023

@marianarem presne, tiez to evidujem ze je to odvtedy odkedy mam dieta 😁

macekovam
10. nov 2023

Bolela ta hlava? Mohla to byť migréna.. Asi aj bola

isis234
11. nov 2023

Užívate ginko bilobu? Jete 2x do týždňa ryby a zeleninu? Vlašské orechy? To podporuje pamäť

autor
11. nov 2023

@isis234 z tohto akurát orechy. Ale skúsim, ďakujem ❤️

autor
11. nov 2023

Ďakujem baby, som rada, že v tom niesom sama.

marcellka32
11. nov 2023

Minule sa ma pri nákupe kartou pýtala na zadajte pin kód zadala som ho 2x zle... potom som už radšej platila hotovosti, lebo by blokli kartu....bola som unavená veľmi, preto mi to úplne vypadlo

andulka1988
11. nov 2023

Netráp sa s tým osobne asi už mám demenciu ale dosť na nachodim. Idem po niečo a v strede cesty zabudnem na čo som tam šla. Stala sa mi to stále a o slovách ani nehovorím. Dostala som sa do módu "buď ticho, nič nepokzíš" krásny deň

luccija
11. nov 2023

@marcellka32 toto sa aj mne stalo normálne som v bankomate nevedela pin poplietla som cislice.Niekedy mozog "vypína" keď je preťažený, málo spanku, únava, ale tiež ma to vydesilo

autor
11. nov 2023

@andulka1988 toto ja ani neriešim, že po niečo idem a neviem po čo... To už mám dlho. Len s týmto rozprávaním sa už blbo cítim. Neviem sa vykoktat....akoby ma chytala demencia... Ale asi to bude z tej materskej

domkakvet
11. nov 2023

Pretazenie, alebo nedostatok spanku, moze to byt tym, ak nie si pretazena a mas dostatok spanku, tak este by som odporucila nejaky relax a citanie.

katus32
11. nov 2023

Dievčatá, pripájam sa do klubu zabudlivých. Tiež ma to desí, že moja mama si pamätá viac ako ja 🙈. Pamätať si termíny u mňa nemá šancu, čo nemám v mobile, to neviem. Minule som zabudla pin do internet bankingu, ktorý používam celkom často a úplná tma, až mi bloklo apku, tak že som si ju musela potom nanovo aktivovať 🤦🏻‍♀️. Tiež mám problém s vyjadrovaním, ale to pripisujem tomu, že som už dlho doma a dokola riešim len tie isté veci , takže slová, ktoré nepoužívam, zabúdam, alebo si neviem dlho spomenúť ako sa dané slovo povie.