Časté zápaly močových ciest

ardnaxela1989
24. júl 2020

Je tu niekto kto trpí častými zápaly močových ciest mávam ich dosť často v máji som sa pre liečila antibiotikami a teraz zase ich mam kúpila som si urinal akut forte len veľmi to nezaberá pijem čaj aj džús brusníc niesom momentálne doma až na druhý týždeň sa mi dá ísť k lekárovi po antibiotika co je ešte také naozaj účinné a overené ďakujem za každú radu

betka233
24. júl 2020

@ardnaxela1989 skus si precitat o D-manoze, ja osobne s tym nemam skusenosti ale kolegyni to velmi pomohlo

misickaa4
24. júl 2020

@ardnaxela1989 tak isto odporucam d-manozu a este na stranke topvet.cz objednat lichorersnice kvapky-mne to pomohlo aj po prekonanom zapale ladviny, a ktorym som lezala v nemocnici.

krisbar
24. júl 2020

mne pomohlo dlhodobe uzivanie ATB, mala som neustale sa opakovane zapaly a mala som ho az tak brutalny, ze sombrala tyzden 2x denne a potom 2 tyzdne 1x denne ATB. zatial - klop klop som nemala..je to par mesiacov. ale tiez si davam d-manosu. je to cukor na ktory sa ecoli naviaze a vyplavi sa cestami von. cize aj ked sa tam nieco zacne tvorit tak preventivne to odide. a samozrejme dodrziavat vsetky pravidla, ktore odporucaju pri zapaloch.

marygk
24. júl 2020

Ahoj, mne pomohlo zjesť 3 červené melóny po sebe, proste poriadne preplachnuť systém. 2 balíky urologickeho čaju-nic, 2 balenia urinal-nič, 3 melóny-som zdravá. 4 melón mám v chladničke, ako prevenciu. Ale, ak to máš nejakého odolného bacila, tak tam nepomôže ani 10 melónov

akinom0077
24. júl 2020

@ardnaxela1989
@ardnaxela1989 https://www.bylinnekvapky.sk/jv-kvapky-liecba-m...
dodrziavat pitny rezim...
ale ak mas bakteriu treba preliecit aj partnera... ono to cele suvisi aj so zapalmi mechura... kamaratka mavala casto zapaly mechura dookola antibiotika caje... partner nemal problemy... nakoniec bol u dr a mal ureaplazmu samozrejme aj ona a ta jej sposobovala zapaly mechura po prelieceni sa jej to prestalo opakovat

blushbone
24. júl 2020

Ahoj. Ja som to mávala tiež. 7x atb za rok. Nakoniec som išla urológovi. Robili mi ster, čo bolo síce nepríjemné,ale aspoň zistili, že ani jedny atb by mi nepomohli. Brali sme aj s manželom 30 dní lieky Macmiror + ja aj vaginálne čapíky. Lekár mi povedal, že to bol skôr gynekologický problém. Odvtedy mám cca 7 rokov kľud. Držím palce.

myrra81
24. júl 2020

@ardnaxela1989 tiez som to mala 3x a pomohli mi uz len ATB Ciprinol 500, konecne mam pokoj ale vzdy ked citim ze by sa to chcelo vratit, okamzite nasadim vitamin C velke davky, iba sypany a davam si tinkturu z kapucinky aj dvojnasobnu davku a vzdy to zazenie, mne staci ked trocha nachladnem a uz to zacinam citit

myrra81
24. júl 2020

a ziadny Urinal mi nikdy nepomohol

akinom0077
25. júl 2020

@myrra81 mne vzdy ale teda ja som mala zapal mechura 2x za cely zivot klop klop raz mi pomohol sam o sebe a raz som
mala k tomu antibiotika Monural

brendaa
25. júl 2020

@ardnaxela1989 zistit pricinu, vysetrit mocovy mechur, zvazit gynekologicke vysetrenie, pomoze mi spat v ponozkach, tielko sj v noci, suche teplo, neprosphal caj 3xdenne do 3dcl pohára.
Mne zaberu lieky napr. aj furantoin alebo atb.

kejt1
6. aug 2020

@ardnaxela1989 Odporúčala som už v inom fóre autovakcínu, ktorá sa vyrába každému pacientovi namieru na pracovisku vo Vyšných Hágoch. Urológ alebo imunológ môže predpísať už hotovú vakcínu Urovaxom, ale na mieru robená vakcína je zacielenejšia tým účinnejšia. Kontakt na primárku mikrobiológie vo Vyšných Hágoch: MUDr. Monika Poľanová 052 441 4307

alenka1967
10. júl 2022

@kejt1 prosím Ťa tebe pomohla ta primárka? Už nemáš zápaly?

kejt1
15. júl 2022

@alenka1967 Bohužiaľ mám, ale vakcíny mi to pomáhajú tlmiť. Mam zrejme nejakú poruchu imunity, ktorú zatiaľ výsledky nedokážu odhaliť, aspoň tak mi povedala imunologicka.

alenka1967
18. júl 2022

@kejt1
@krisbar
@krisbar ahoj nevieš nahodou aké atb. si brala a co si mala ecoli?

krisbar
19. júl 2022

@alenka1967 juj to neviem, je to uz vyse 3 rokov (lebo som to vyliecila davno pred tehotenstvom a maly ma 21m) . Odvtedy som to nemala.klop. ale to my zobrala lekarka moc a poslala do labaku na to ze ktore atb zaberaju.

Ano, mala som vzdy ecoli. Aj preto teraz obcas preventivne beriem dmanosu.

kejt1
25. júl 2022

@alenka1967 Všetky ATB som už za tie roky brala a nie je to riešenie. Pomáha jest naozaj silné probiotika a výrazne mne osobne popri autovakcínach zabrali kvapky Ginepp, vlastne je laktobacilova volne predajna vakcína, obsahuje mŕtve lyzaty z laktobaccilus reutery a naštartuje v organizme tvorbu nových. Na tomto princípe pracuje aj vakcína Gynatren, ktorá je konečne dostupná v Nemecku a Rakúsku.

alenka1967
25. júl 2022

@krisbar ďakujem 😊

alenka1967
25. júl 2022

@kejt1 ďakujem veľmi pekne ja som bola pred týždňom vo Vysnych Hagoch jasné že mi zistili v moči e-coli takže sa mi pripravuje vakcína ale ďakujem za radu kamoška pracuje v Nemecku môže mi to kúpiť ešte raz vrucna vďaka 😊

krisbar
26. júl 2022

@alenka1967 inak, mne dost vyrazne pomohli robit aj s"hlavou" a stravou. Menej processed food, viac kvalitnejm