Časté zápaly hrdla

16. júl 2024

Ahojte. Prosím nájde sa tu niekto kto prekonal mononukleozu? Ja som ju prekonala pred rokom a odvtedy mám časté, približne po 4-5 týždňoch opakujúce sa zápaly hrdla. Samozrejme u Dr mi vzali krv, výteri, ci za tým nemôže byť niečo iné ale všetko mam v poriadku a Dr skonštatoval ze takto sa prejavuje prekonanie mononukleozy. Proste ja som z toho už na nervi, unavená som, hlava mi ide prasknúť a to sa opakuje kazdy mesiac a to hrdlo boli aspoň dva týždne co sa z toho neviem dostat. Poraďte mi prosím co užívať, nejaké vitamíny alebo ja už neviem. Nikdy som nebývala chorá, tak raz za rok a posledný rok každú chvíľu mam s tým hrdlom problémy. To akože do konca života budem toto prežívať? Mam male deti a mam co robiť sama so sebou nieto ešte okolo nich.

luccija
16. júl 2024

U ORL si bola?

evulienkaslx
16. júl 2024

Treba ísť na Orl a imuno/ alergologiu. Ja som sa tiež takto trápila 2 roky, potom mi zistili imunodeficit a alergie. Po nastavení liečby sa mam dobre.

autor
16. júl 2024

@luccija nie nebola, mám si pýtať výmenný lístok od svojho dr? Pretože on to uzavrel tou mononuk.

betulinka1
16. júl 2024

Ja som to mala. Vždy týždeň pred menzesom prišlo hrdlo ale reálne bolesti ako pri angíne. Skušala som všeličo ale pomohol mi nakoniec bronchowax (neviem ako to píše presne, predpíše ti obvodná lekárka) na imunitu + 1000mq C som brala tak, že celý mesiac, prestávka 2 týždne a zase mesiac, vitamín D predpísaný Dr. A ORL mi dala sprej, lebo ona mi to vysvetlila, že to hrdlo ma boli zo zatekania soplov, keďže mám niečo s prepáškou nosnou. Ten sprej vlastne bránil opuchu a dáva sa pri alergiách, takže ten som brala vždy týždeň pred menzesom. Akonáhle som si zvýšila imunitu a nadopovala telo tie bolesti hrdla po pol roku zmizli. Sprej do nosa si dávam možno tak raz dva mesiace, ked zacítim, že sa tvoria sople čo stekaju po hrdle, stačí mi dva dni striekať a zase mám pokoj. Lebo to už citíš aj sama, že zase sa vracia bolesť hrdla kým to prepukne.

luccija
16. júl 2024

Áno, sj imuno, keď ti mononukleóza znížila imunitu budeš stále chora môžeš robiť čo chces...ja som dostala lieky od imuno a bola som dlho zdravá.A doma by bolo fajn, aby išli všetci na výtery nemusí im byť nič, ale prenášajú nieco

luccija
16. júl 2024

@betulinka1 áno bronchovaxom som mala a imunor potom.Ale, keď mi zobrala imuno krv všetko som mala znížené povedala, že som tam mala byť dávno Obvodná to stále nechcela riešiť, že bežne virózy atď..občas atb

autor
16. júl 2024

Len nechápem prečo mi Dr hneď nedal výmenný lístok a rovno ma neposlal ďalej na imunologicke alebo orl ved ja si neviem takto predstaviť ďalej život keď sa len trápim dokola s týmito problémami a on len blbo skonštatoval ze je to z toho a hotovosť. Ale pôjdem za ním co najskôr a budem naliehat aby ma poslal na ďalšie vyšetrenia lebo som z toho už v koncoch

autor
16. júl 2024

Ďakujem za každú jednu odpoveď veľmi ste mi pomohli, hneď zajtra pôjdem za mojim doktorom a budem to riešiť

betulinka1
16. júl 2024

@luccija daj orl mozu to byt stekajúce sople, ktore idu po hrdle. ORL by ti mala vediet pomoct a k nej sa aj skor dostanes ako k alergolicke. Ale davaj si vyssie davky Cz

lilly16
16. júl 2024

Kúp si betaglukan na imunitu