Časté sekanie v krížoch

danielkadandy
25. okt 2022

Zeny a co vas chrbat a krize po detoch?ja mam zatial jedno ale v kuse ma seka v krizoch...vcera zas ze ani zohnut som sa nemohla...tak len flector a dorsiflex.Vy ste ok z chrbticou/krizami?
Spevnutete nejak,cvicite?

fotoarch
25. okt 2022

Nedvihat deti az pomohlo , dovtedy 2 x rocne dlha pnka, inekcie , obstreky .....

viestta
25. okt 2022

Začať u ortopédia a neurológia. Ak sa to opakuje, treba zistiť príčinu a podla toho ďalej postupovať. Nesprávnym cvičením môžeš narobiť viac škody ako úžitku. Cvičiť treba začať s fyzioterapeutom a nie pri akútnej bolesti

banalu
25. okt 2022

@danielkadandy ortoped- neurolog, vsetky vysetrenia ci platnicku nemas posunutu a po dietati dat skontrolovat diastazu u fyzioterapeuta. Inak len cvicit cvicit a cvicit, na zaciatok s fyzioterapeutom.

danielkadandy
autor
25. okt 2022

@banalu diastazu asi nekontroluje kazdy fyzio ci? Len asi taky co su na to zamerani nie?

dixitka
25. okt 2022

Okrem toho, čo ti tu už poradili (vyšetrenia + cvičiť), priateľovi na seknuté kríže neskutočne pomohlo pravidelné užívanie magnézia. Predtým to mával tak 2x do roka, ale tak, že ani nemohol chodiť. Podľa lekárov všetko OK 🙄 naposledy si “naordinoval” normálne šumivé magnézko, záchvat mu prešiel rýchlejšie, a odvtedy nič, už sú to pomaly 3 roky. Ani si nedáva každý deň, len cca 3x za týždeň, a iba keď má pocit, že ho to ide zasa chytiť, tak si dá viac.
Mojej sestre zasa celoživotné problémy s krížami (veľmi zhoršené po pôrode) vyriešilo cvičenie tai chi

minenkas
25. okt 2022

@danielkadandy z mojej skúsenosti a ako už bolo napísané magnézium a cvičenie , päť tibetanov mi veľmi pomohlo a aký kolvek strečing

janka_266
25. okt 2022

@danielkadandy kontrola platničiek by som skúsila ako prvé, vlastná skúsenosť 🙈 magneziovy olej na miesto, kde to boli, posilnenie brucha s fyzio