Čaká ma MRI malej panvy

ivet1908
1. jún 2023

Prosim Vás potrebujem radu. Čaka ma MRI malej panvy a mam predlzene vlasy technikou Bond. V spojoch je taky pliešok. Musim si dať vlasy odpojiť?

tanyan
1. jún 2023

Tu je vyslovene napísané, že pacient nemôže mať pri MRI predĺžené vlasy s obsahom kovových častíc...
http://rdgo.dfnsp.sk/index.php/informacie-pre-r...
Ale opýtaj sa na priamo na pracovisku, či v tvojom konkrétnom prípade je potrebné dať to dole alebo sa to musí dávať dole iba pri MRI hlavy.

ivet1908
autor
1. jún 2023

@tanyan nedá sa tam dovolat. Preto sem píšem.

chillibubble
1. jún 2023

tak v kosiciach ci kde pritiahlo MRI velku kovovu postel... takze ja by som to dala radsej dole.

kvetinka75
1. jún 2023

vypisuješ aj dotazník, kde uvádzať či niečo kovováš máš na sebe. Treba to povedať aj tam. Ludia majú aj v v ústach rôzne implantáty, ktoré ale musia uviesť v dotazníku. Ale ak sa dá , radšej si to daj dolu.

tanyan
1. jún 2023

@ivet1908 Asi by som zbehla osobne sa opýtať, ak to nie je príliš ďaleko. Každé pracovisko môže mať iné zvyky a skúsenosti.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
1. jún 2023

@mb2021 😂.
Ale nemusí sa. Ja som raz išla s pacientom na MR. Nechodievam, bola to výnimočná situácia a keď som odchádzala, tak sa ma kolega pýta, či som necítila niečo na hlave. Ja prekvapená, že čo a on že máš tam sponku. Vôbec som si to neuvedomila, a nič sa neudialo. Ale v tunely som nebola, iba v miestnosti. A dcéra chodieva s drôtikmi v zuboch. Asi to tam nejako prispôsobia tomu . Ale toto sú nevyhnutné veci, predlžené vlasy nie.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
1. jún 2023

@mb2021 preto sa tam vypisujú tie dotazníky aby vedeli akého pacienta tam majú.

matullienka
1. jún 2023

No ja som bola v piatok na mr hlavy a musela som si vybrať aj opasok z riflí, ale zase gombík a zips nevadil tak nerozumiete, že niečo vadí a niečo nie. A aj podprsenku som musela dať dole

martinmmartin
1. jún 2023

Ide o to ci je to magneticke alebo nie. Magneticke kovy ti vletia do masiny a uz ich odtial len tak niekto nedostane. Nemagneticke kovy robia iba vypadok obrazu cize ked niesu v blizkosti tkaniva na ktore sa chcu kukat tak by vadit nemali. Skus si prilozit k hlave magnetku a uvidis

ivet1908
autor
1. jún 2023

@martinmmartin jej super, to ma nenapadlo. Ďakujem za radu.

ivet1908
autor
5. jún 2023

No napisali mi, že vlasy nemusim davat dole. Je to magnet 1.5 T tak dufam, ze ma neposlu prec.