Bývate po výbere krčných mandlí choré?

skeblicka
25. júl 2022

Ahojte dievčatá, potrebujem sa poradiť. Pred dvoma mesiacmi som dostala angínu, ale takú potvoru že som chodila na injekcie aby som aspoň vodu mohla prehĺtať. Pani Dr. mi dala ATB a všetko vyzeralo ok, presne o 5 dní som dostala angínu znova, dostala som iné ATB silnejšie a už vtedy mi dr. hovorila aby som si dala mandle vybrať. Odmietla som, že počkám. Dva týždne neskôr a znova angína. Prosím, tie čo ste podstúpili výber mandlí ako vám je, nie ste častejšie choré? Ďakujem za každý príspevok

melany4
25. júl 2022

@skeblicka ahoj ja som vyberala v lokálnej anestézii v dospelosti a je mi dobre,nebývam viacej choré,možno viacej mávam zápaly uši,taká nevýhoda trošku.

patka06
25. júl 2022

Počas mesiaca 3x angína, dá sa byť chorá ešte častejšie?
Ak ti robia také problémy, neváhaj a daj si ich vybrať.

nerya
25. júl 2022

Mne vybrali v '97 😀 nebyvala som dáko chorá, keď som nastúpila na výšku a pracovala v nemocnici som mala takú riadnu angínu asi 5x za tých 5 rokov, a odvtedy som bola seriózne chorá asi 3x za posledných 5rokov 🤷

paulinkaa2
25. júl 2022

@skeblicka ahoj, po toľkých anginach aj mne bolo odporúčané. Teraz je to omnoho lepšie. Len keď ma prvý krát bolelo hrdlo bolo to hrozne. Ale je to už ôk. A menej som.chora

lenuska9999
25. júl 2022

@skeblicka chorá síce nie som častejšie. Ale ak už som chorá, tak mi ide všetko na priedušky. Mandle slúžia v našom tele ako taký filter. Tebe opuchnuté mandle, mňa bez mandlí už bolia priedušky a kašlem hlieny.. za mňa nevyberá ak nemusíš. Ale zasa u mňa už boli samotné mandle zdrojom nákazy a mala som angínu 1x do mesiaca, čo je veľa, tak som už musela dat vybrať. Ako si na tom ty musí posúdiť krčná lekárka/lekár

prasiatko30
25. júl 2022

@skeblicka a urobil ti ster na detekciu bakterie, ktora ti robi sarapatu? Atb ti dava tak vyskusame a uvidime alebo to je podla citlivosti bakterie na dane atb?

doda26
25. júl 2022

@skeblicka mne vyberali ked som mala 21 a tento rok budem mat 31 a je mi o dost lepsie…vredy som byvala v roku aj 5x chora, teraz tak 1x…len mi to sada obcas na hlasivky kedze nemam mandle…ale nelutujem, ze som si ich dala vybrat 😊

skeblicka
autor
25. júl 2022

@prasiatko30
dnes mi prišli výsledky zo steru a žiadneho bacila nemám...tiež som dúfala, že to bude len bacil.

gabika128
25. júl 2022

@skeblicka nebývam častejšie "chorá". Áno mávam zapálené hrdlo, ale ATB som mala za posledných 10 rokov asi 3x. Pred výberom mandlí asi 4x za rok.

prasiatko30
25. júl 2022

@skeblicka moje ditko bolo takto nakoniec prisli na to ze to je streptokok a preliecili penicilinom - ptm uz sa ta frekvencia rapidne znizila a teraz uz ma anginy tak raz za rok/dva. Ale mudr robila cielene vyter na streptokok

kabba
25. júl 2022

Ja som minuly rok dostala zapal srdca. Tri tyzdne som lezala v nemocnici so 40tkami teplotami a doktori nevedeli prist na to, z coho, lebo vsetky vysledky som mala v poriadku. Nakoniec sa zhodli na tom, ze to bude z mandli, aj ked ma hrdlo nebolelo ani som ich nemala zvacsene, len jemne zjazvene po predchadzajucich chorobach. Ale je pravda, ze 5-6krat do roka som mala mandle zapalene, velakrat aj na atb. Neriesila som to… Uzivala som 3mesiace vkuse antibiotika, aby mi srdce odpuchlo a kym mi mandle nevybrali. Od vybratia v novembri som chora nebola ani raz. A to za beznych okolnosti by som uz bola minimalne 2-3x 🙂 Takze ja som spokojna. Ani klima mi nevadi, ani bublinkove a studene napoje ako predtym. Predtym mi stacilo, ze ma vonku trosku ofuklo a uz som hrdlo citila. Teraz nic 🙂

benit
25. júl 2022

Mne vyberali v dospelosti, ale v celkovej anesteze. Odvtedy nebyvam chora. Predtym vkuse, to som bola menej zdrava ako chora.

nellyuana
25. júl 2022

@skeblicka mne stačilo ísť spať s mokrými vlasmi a už ma ráno bolelo hrdlo, také som mala zničené mandle...vyberali pred 1 a pol rokom a šla by som do toho opäť 🙂 už ma hrdlo nebolieva ťuk ťuk ťuk radšej si zaklopem 😂

adaale
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saxana000
25. júl 2022

Urcite sa to po vybere zlepsilo.mavala.som chronicke anginy uz rezistentne na antibiotika horucky zapaly abscesy neschopna nic zjest jedina moznost bola mandle von.teraz ked aj ochoriem a nebyva to vobec casto tak raz za 3 roky ak neratam nejaky sopel co prinesie mala.zo skolky tak mi akuart vsetko zlezie hned do priedusiek vtedy chrchlem a dlllllho este potom vykasliavam bordel..

banalu
25. júl 2022

V 17tich sli von, po opakovanych hnisavych anginach s vysokymi teplotami. Mam po 30tke a chora som od vtedy bola len par krat - ze ma chytili priedusky.