Býva mi zle

30. aug 2024

Poraďte ja už neviem čo mám robiť..
Toto leto vôbec nedávam býva mi zle od tepla.Dojdem z roboty nedokážem nič robiť.Musim si sadnúť a oddýchnuť si.Nemame doma klímu ani v práci.Tecie zo mňa,osprchujem sa a za 5 minút som zase mokrá a to len sedím a rozprávam sa.Tazko sa mi dýcha neviem sa nadýchnuť strašne mi je horko.Dycham ústami aby som vedela viac vzduchu si nadýchnuť.Je toto v poriadku?Som malatna unavená ledva sa udržím na nohách.
Manžel mi hovorí že to je z toho tepla a už starnem tak horšie znasam leto.Mam len 35
Poraďte je toto normálne,máte to aj vy?

amy2807
30. aug 2024

Podľa mňa to nieje normálne ..ja takéto stavy nemám a to tiež zle znášam teplo a ešte do toho som aj v prechode ...toto by som isto riešila

amy2807
30. aug 2024

A ja mám 34

lindous
30. aug 2024

Ja by som to tiež konzultovala s lekárom, nemám v okolí nikoho kto by mal až takéto problémy čisto z horúčav… čím nechcem povedať, že nemôže byt, ale pre pokoj na duši

hylary
30. aug 2024

@amy2807 v prechode? V 34 rokoch?

dskjhfdlkdjhl
30. aug 2024

No, neviem, ja mam k tomu este navaly tepla, lebo menopauza, ale az takto na tom zle nie som a som takmer o 20 rokov starsia. Asi by som na Tvojom mieste zasla k doktorke.

tim23
30. aug 2024

Môžeš byť unavená a malátna z tepla a problém s nadýchnutim môže byť od chrbtice. Tú máš ok? Nemáš nadváhu?

amy2807
30. aug 2024

@hylary ano

jana_eyre_2
30. aug 2024

@hylary existuje predčasná menopauza..

mmoni89
30. aug 2024

Mam 35 a teda nemyslím si ze si stará aby si mala takéto problémy. Za tým bude nejaký zdravotný problém alebo nadváha?

marca12
30. aug 2024

Ja nemam nadvahu a tiez zle znasam horucavy. Niekedy mi je velmi slabo,nevladzem. Som unavena,malatna. Pracujem aj vonku na slnku,takze v tie dni som uplne k.o. Ked sa pred par dnami ochladilo uplne som ozila a tento tyzden som zase polomrtva.

luccija
30. aug 2024

Nie si anemicka?

autor
30. aug 2024

Nadváhu nemám si myslím, mám výšku 182 a váhu 70 kíl.No strašne sa potim toto leto aj pri žiadnej aktivite.Priklad po sprche sadnem si do obývačky a len sedím a tečie po mne voda pot po chrbte pod prsiami a po čele normálne kropaje.Doteraz som nemala žiadny zdravotný problém.Ani s chrbticou,jediné čo mám je zlé držanie tela neviem sa úplne vyrovnať a chodím ako to povedať trochu zhrbena že plecia mám dopredu pri chôdzi a nie vyrovnané.

jotty
30. aug 2024

Mala som nieco podobne pre 7 rokmi, byvalo mi zle, dokonca som zacala odpadavat, tiez, ze je to z tepla a nakoniec to bola stitna zlaza

gelifil
30. aug 2024

no a kolko je v tom byte stupnov?

martinkatinka
30. aug 2024

Si unavena, mas mozno malo zeleza, treba zajst na preventivku.

autor
30. aug 2024

@gelifil Teraz momentálne 30,2 stupňov vnútri

romanadam1626
30. aug 2024

Ahoj ,aj u nás v byte taka teplota ako u vás.
A tiež ani v práci nemáme klímu,Citim sa toto leto tak isto ako to Ty popisuješ, a myslím si, že je si že je to normálne pri tých teplotách

alickapusinka
30. aug 2024

ja som tak mala menopauzu a neskôr mi zistili cukrovku liekovu musi brať.

marianarem
30. aug 2024

To je velmi vela, to si v tych horucavach ozaj stale bez prestavky. Silno by som uvazovala o klime na buduci rok. Nemate aspon ventilator?

autor
30. aug 2024

@alickapusinka Na menopauzu som ešte mladá alebo neviem no či by to mohlo byť ono.Ako ti zistili cukrovku?

autor
30. aug 2024

@marianarem Mám taký malý stolný ventilátor,mám ho teraz pustený no akonáhle vypnem zase to teplo.

sisska96
30. aug 2024

Ani ja neznášam tie horúčavy, nemám energiu vôbec

andrea2323
30. aug 2024

Podľa mňa je to tým teplom. Keď vravíš, že ani v práci nemáte klímu a si nonstop v tejto horúčave už dlhé týždne.. že sa ani nedokážeš ochladiť, ani v noci tie teploty neklesajú, tak to telo je extrémne vyčerpané z toho. Ale to je len môj pocit

marianarem
30. aug 2024

No to je fakt na nervy, treba sa chladit, ako sa len da. Nachlad si aspon vodu do velkej flase a mozes to.pouzit ako taky opak termoforu. Tie tepla teraz trvaju uz velmi dlho, viac ludi v mojom okoli ma uz z toho dost.

kitycat
30. aug 2024

Je teplo, vody pijes dost?

januska12323
30. aug 2024

Zájdi na preventívku, môže to byť nič aj niečo. To hrbenie by si mala riešiť tiež ale isto nemá vplyv na potenie.

autor
30. aug 2024

@kitycat Áno pijem dosť aj vodu aj sladené nápoje.

vakatko
30. aug 2024

Vylúč sladené nápoje, pi vodu a bylinkové čaje, šalviový čaj znižuje potenie.
Únava, deformácia chrbtice, ťažké dýchanie, nadmerné potenie sú príznaky prekyslenia organizmu, skús si odkysliť telo.

apolka77
1. sep 2024

Určite k dr. dať skontrolovať krvný obraz a hlavne na štítnu žľazu a železo.
Áno z tepla je človek unavený a je to des ale zas si mladá a to potenie že v kuse aj bez aktivity sa mi nezdá.
U nás idú v každej izbe ventilátory a veľké ...vôbec to nevypiname iba v noci...pravdaže sú nastavené tak, aby nafúkali priamo na človeka, ale je to pomocník kým nie je klíma. Dá sa prežiť ..
No ty rieš svoj zdravotný stav...lebo čo pociťuješ je až príliš. Keby si mala nadváhu 20 kg nepoviem ale takto nie.,bude to najskôr štítna.

autor
2. sep 2024

@apolka77 Určite to budem riešiť s obcodnou,len k lekárom sa dlho čaká.Keby som mala problém so štítnou žľazou ako píšeš čo to znamená?Musela by som brať lieky alebo je to niečo vážne?