Búšenie srdca po jedle

27. júl 2023

Stretli ste sa niektora s tym? Stava sa mi to hlavne po tazsich jedlach ako je rezen,nieco vyprazane, ale napr aj po bolonskych spagetach. Proste sa mi zrazu ako keby tazsie dycha, a srdce chvilami busi az az a citim aj unavu. Tak neviem ci to pripisovat vysokosacharidovym jedlam..
Trpim aj anemiou, ale uzivam zelezo uz dlhodobo.. tak neviem. Lekarka nenasla nic zavazne, vysledky v poriadku.

patricka
27. júl 2023

ja mám toto isté a mám to z histamínovej intolerancie

pralinka25
27. júl 2023

sem sa pripnem. mavam obdobia kedy sa to deje aj mne a potom zas nie. este som neprisla na to preco. som zvedava

autor
27. júl 2023

@patricka na histamin mam robene testy nedavno a vsetko v poriadku.

hladamematku
27. júl 2023

je to sto pro alergicka reakcia...adrenalin...ja to mam po stiplavom, neriesim, nejem.

miska6868
27. júl 2023

Aj ja to mám , tiež po špagetách , pizza, langoš , cesnak toto mám odsledované ale aj po iných jedlách a alergia na potraviny mi nevyšla ani DAO ( histamín ) 🤷🏻‍♀️

miska6868
27. júl 2023

@hladamematku môže to byť alergicka reakcia aj keď mi nezistili alergiu na potraviny ? Testy robili z krvi
Úplne skoro odpadávam po niektorých jedlách

autor
27. júl 2023

@hladamematku
@miska6868 no a ja najviac prave take bolonske apagety milujem. Ale ako tak citam, tak je to prave vsetko vysokohostaminove-paradajky, mlete maso, syr.. ale histamin mi testovali a vsetko ok

miska6868
27. júl 2023

Aj mne histamín testovali , aj lepok a vsetko ok a stále mám búšenie po jedlách

complyc
17. okt 2023

Ja mam to iste, raz ano raz nie, už si myslim, že to je fazou mesiaca. Niekedy zjem.picu vipijem pivo, tvrde, vino a nič mi nieje a inokedy zjem čaj a búši mi srdce a uz som bol aj v nemocnici, srdce mi buchalo 5 hpdin tep 150 a tlak 110 na 60

minenkak
17. okt 2023

Žalúdok je preťažený,keď sa najete žalúdok sa veľmi prekrvy,tým vám pohne riadne tlakom ,mozog není riadne dokrveny a preto príde aj ta únava.Vo vojne sa vojakom pred bitkou neodporúčali jesť ani krajec chleba ,lebo keď ich postrelili do brucha rýchlo vykrvácali ,žalúdok bol moc prekrveny

iwesska
17. okt 2023

Normalna telesna reakcia,ked je zatazeny zaludok a musi travit tazke jedla,alebo vacsiu porciu. Cely zivot to tak mam.

kachita
17. okt 2023

@hladamematku hlupost

kachita
17. okt 2023

@miska6868 ja detto

kachita
17. okt 2023

@iwesska wuaw, dakujem za info. Je s tym spojene aj take scervenanie brucha, pre ten pritok krvi?

autor
17. okt 2023

@minenkak @iwesska
no dobre, ale prečo sa mi to nestane vždy? Nie vždy ked si dam rezeň vypražany mam taký stav, nie vždy po bolonskych špagetách.
Napr niekedy sa mi to stava aj po ranajkach, kedy si dám chlieb s maslom a džemom, vypijem kavu a nemam teda pocit, že by to bolo nejaké ťažke jedlo. A inokedy som po týchto ranajkach v pohode a nič.
Nerozumiem tomu, fakt to je asi fázami mesiaca, ako píše
@complyc 😀

kachita
17. okt 2023

Ono ten histamin a cele telo he velmi zavisle na miere strresu. Tiez toto aktualne riesim.

minenkak
17. okt 2023

Ale to si len treba odsledovať ,aké dní si mala predtým,aké jedlo,lebo ak zereš ako odtrnuta z reťaze a máš stres tak asi nebude všetko OK,ak nemáš stres zdravo sa stravujes tak aj telo toho veľa zvladne .Daj sa na vitarianstvo myslím ,že to je to najlepšie čo človek môže pre seba spraviť

miroslavmy
5. apr 2024

To co si zjedla su sacharidy teda cukry. Ak mas v crevach vela patologickych bakterii tak vznika plynatost ktoru ani nemusis pocitovat a to ti môze sposobovat zvysenie tepu. Sacharidy teda napr pecivo poriadne v creve kvasia. Mne plyny robia to ze som sa uz 4x dostalna pohotovost
Ked sa ti to stava po ranajkach tak podla mna celu noc ti kvasila potrava v crevach su napumpovane plynmi a ked sa rano naranajkujes tak este viacej zvýsis ten tlak. Ja som bol napr nalacno na sono brucha. Brucho som mal ploche citil som sa fajn. A dojtorka mi povedala ze mam nafuknute tenke crevo plne plynov.