Búšenie srdca

samuel1222
26. aug 2022

Ahojte chcel by som sa opytať, začalo to cele vyššim tepom ktory si človek možno predtym nevsimol lebo to nepociťoval na sebe no neskôr to bolo horsie niekedy lepsie a raz za čas na mňa pride ako keby taky atak kedy sa z nicoho nič rozbuši srdce bije silno a rychlo a ked sa k tomu prida ešte stres tak je to dosť neprijemne. Vyšetrenia so srdcom boli v poriadku tak neviem čo by to mohlo byť? Uživam pravidelne magnezium..

ninka297
26. aug 2022

Skús si niečo prečítať o panickej poruche, veľa mladých to teraz má. Daj si vyšetriť krv, či ti to nespúšťa deficit nejakého minerálu a skús sa popýtať na vyšetrenie štítnej žľazy. Ak máš ťažšie obdobie, treba zvýšiť dávku magnézia aj na 500-700mg denne.

lenuska9999
26. aug 2022

@samuel1222 napr stres, panicka porucha, tetania atď.. ak ta to trápi, tak zájdi ešte na neurologiu kvôli tetanii. No doplnila by som určite psychologické vyšetrenie. Poväčšine to býva panicka porucha a veci tomu podobne. Taktiež to môže byť dlhodobý stres. Môže to byť hocičo. Tu na MK to nezistis , tak šup k lekárovi

samuel1222
autor
26. aug 2022

@ninka297 no tak ja som bol uz aj v nemocnici kvoli tomu tepu a brali krv stamat bola vraj stitna ok. Ale neviem ci z krvi to je 100%, tak isto mi viackrat robili ekg echo sono a aj holter boli v poriadku vysledky tak netusim ze co…

isis234
27. aug 2022

Mala som to občas po covide.... začala som užívať vit. E anti-oxydant zo Zdravého sveta. Magnéziu občas užívam.... Ak neužívaš lieky, daj si večer 2 dcl kvalitného červeného vína. alebo koňak, whisky

stanulienkat
27. aug 2022

Ty si sem už viackrát písal. Keď ti lekári opakovane potvrdili, že má všetko v poriadku, prestaň sa všímať prosím ťa toľko. Mechaj lekárov pre vážne chorých ľudí. Skús si poriešiť ten stres a psychiku.

isis234
27. aug 2022

@samuel1222 pomáhajú prechádzky v prírode,,, všímaj si vtáčiky, chrobáky... počúvaj šum stromov,, sleduj ludí v prírode,,,, dotýkaj sa stromov...,, čítaj peknú knižku,,, Bibliu,, nebudeš mať stres,,, zájdi do kostola, popros čo najviac porebuješ,,,, daj pár centov bezdomovcovi, alebo do kasičky v Božom chráme- je to na dobrú vec. Pokoj v duši maj,, Anjeli nech ťa chránia

ninka297
27. aug 2022

@isis234 toto vsetko robim aj ja a nepomaha ☺️ jednoducho mas podrazdeny nervovy system a vacsinou je to na cely zivot

isis234
27. aug 2022

@ninka297 magnerot lekár nepredpísal?

irusa
27. aug 2022

@isis234 magnerot je voľnopredajný... myslela si asi magnosolv

isis234
27. aug 2022

@irusa nevedela som, že je volnopredajný magnerot.. magnesolv by tiež pomohol?? ked ma velmi boleli nohy, lekárka mi predpísala magnesolv a pomohlo to

ninka297
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
27. aug 2022

@samuel1222 panicky atak, úzkosť...keď máš všetko v poriadku k psychiatrovi či obvodnému pre ukludnovaky a magnézium veľa...a len si to nevšímať hľadať spúšťač kedy sa Ti to stáva, ventilovať sa športom, ak by si išiel k neurológovi určite máš test na tetaniu pozitívny a aj tak Ti len povie, že máš nestresovar, cvičiť, dobre spať..
Je to predraždený nervový systém, ak máš štítnu dobrú, srdce dobre je to len psychika a tvoj stres.
Moja známa obehla všetkých doktorov, až konečne uverila, že to je v hlave dostala Lexaurin na 2 t a zabudla na úzkosť, ale začala veľa športovať dať ten stres von iným sposobom

luccija
27. aug 2022

@isis234 magnosolv je silnejšie magnézium na predpis.Ludia majú málo magnézia v strave a veľa úzkosti, depresii je z toho, že chýba mg a vápnik

venusa85
27. aug 2022

@samuel1222 mala som presne to iste, neriešila som, až po covide. Vraj je to sinusova tachykardia. Dali mi lieky

samuel1222
autor
27. aug 2022

@luccija no len neviek či by to bola tetania kedze ta sa prejavuje nedostatkom horcika a mne brali aj krv na vsetky minerali a mal som vpohode … a fakt uz toje take ze raz toje dobre a na druhy den zas zle no neviem co stym

ninka297
27. aug 2022

@samuel1222 a vies o tom, ze z krvi ti moze vyjat horcik v norme a vobec to tak nemusi byt? vraj najlepsie je zistovat hladinu horcika v bunkach, ale to sa neviem ako robi 🤷‍♀️

samuel1222
autor
27. aug 2022

@venusa85 no mne lieky ani nedali kedze ma holtery som mal pekne tep ked sa spriemeroval dobry .. ja ten vysoky tep mavam len ked niesom v klude, ked sedim alebo lezim mam ukazkovy ale inak pri beznych aktivitach ako chodza ked je horsi den tak aj 130 tep .. a dost ma to niči aj psychicky keďže predtym som bol uplne okej zdravy nezadychaval som sa a teraz toto…

ninka297
27. aug 2022

@samuel1222 aj ja to tak mam. Pri beznych cinnostiach aj okolo 120-130..stalo sa mi to po kovide, beriem lieky..

samuel1222
autor
27. aug 2022

@ninka297 no vyborne .. fakt ten covid hroza a to som mlady mam 18 rokov a bojim sa sportovat bo to ani nechcem vediet kolko by som mal tep pri behu a podobne

ninka297
27. aug 2022

@samuel1222 ja mam 25..takze tiez som z toho mimo ze musim brat lieky na srdce uz teraz 🤷‍♀️ a ja skusam sportovat ale pomalicky..ked fakt slapnem do pedalov, nemam problem pokorit aj 180..sama zo seba uz mam nervy niekedy..nemal si kovid? mozno sa ti to tiez stalo po nom..v tom pripade je tu nadej, ze to odznie

samuel1222
autor
27. aug 2022

@ninka297 ano mal som tak som cital dost o tych pocovidovych syndromoch

venusa85
27. aug 2022

@samuel1222 mne sa to rozbusenie stáva aj keď v kľude sedím-rozbehne sa to a o pár sekúnd sa to vráti do normálu. Ukázalo to aj na holtery, že mi to skakalo.

samuel1222
autor
27. aug 2022

@venusa85 no ked len par sekund tak je to okej.. mna ked hospitalizovali kvoli tepu tak som to mal cely den ci v pokoji ci nie vysoky

ninka297
27. aug 2022

@samuel1222 a kolko si mal v pokoji?

samuel1222
autor
27. aug 2022

@ninka297 v pokoji mam 55-65 uplna normalka .. vtedy jed ma hospitalizovali tak som mal 130 sa mi zda

bucko555
27. aug 2022

Môže to byť tetania, môže to byť poscovidovy ....nahodou so nebol ockovany? Môj známy po očkovaní proti covidu má presne tento problém že vysoký tep

ninka297
27. aug 2022

@samuel1222 zblbnuty nervovy system..ja mam obcas v stoji 60, co pozeram, ci dobre vidim, obcas ma v noci prebudi tep 170 a trva aj par hodin, kym sa ustaly, a obcas aj v pokoji okolo 100..👌 zatial kardio vysetrenia v poriadku, takze neurologia a este stitna ma caka

samuel1222
autor
27. aug 2022

@ninka297 no na nemam nikdy skoro v klude vysoky ale ked stojim tak hned 100 110 a to pre mna je velmi vela lebo jak som sportoval aktivne tak nad 70 som nemal ani nikdy no ked som nebehal alebo nieco.

samuel1222
autor
27. aug 2022

@bucko555 nie nedal som sa ockovat. A covid som mal pred 5 mesiacmi tak zeby sa to az teraz prejavilo no neviem. Ale tak asi ano ako vidim

ninka297
27. aug 2022

@samuel1222 poznam to, presne take hodnoty mam..je to velmi neprijemne na psychiku. Skus sa este popytat na arytmologicke vysetrenie. Tam robia aj vysetrenie srdca pri zmene polohy. A skus postcovidovu ambulaciu.