Budím sa na vysoký pulz, nedokážem sa ukľudniť, potím sa

carinka888
6. jún 2021

Dobry vecer. Mam tetanicky syndrom uz 2 roky... lenze posledny tyzden to je latastrofa. Mam pocit akoby ma trapilo nieco ine... kazdu noc sa zobudim na to ze mam pulz 120 a nedokazem sa ukludnit, zacne ma ovievat studeny pot, trasiem sa, nedokazem sa ukludnit a nadChnut, tlaky na hrudi... potom to prejde..’lenze opakuje sa to za den viac krat...:( dnes som bola nampohotovosti dali mi kalcium injwkciu dobre bolo a vecer zas to iste dokola...neurolog mimpredpisal AD brala som ich 5 dni ale na poohotovosti povedali ze vysadit lebo zevraj su pre mna neni dobre.. beriem aj lieky na tlak.. Nebilet...

kkovacovak
6. jún 2021

@carinka888 a čo ti ju spôsobuje? Nejaký vnútorný strach, stres, nepokoj? Si citlivá povaha atď? Tetania je psychický problém a musíš si upratať v hlave a vedieť sa ukľudniť. Nos so sebou sáčok a skús doň dýchať keď je zle. Ono je to komplexnejší problém a treba sa nad tým zamyslieť aj z iného ako medicínskeho hľadiska.

carinka888
autor
6. jún 2021

@kkovacovak absolutne neviem co mi ju sposobuje.. ano som stresmenka.. to je pravda... ale tento stav pride hocikedy... len tak.. aj teraz zavrem oci chcem soat a mam pocit ze sa zadusim tak som celu noc hore🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

kkovacovak
7. jún 2021

@carinka888 vidíš sama si odpovedáš. Ty už zaspávaš s tým že sa niečo stane a bojíš sa toho. Samú seba znervózniš a potom dostaneš tetanický záchvat. Musíš sa upokojiť. Zabav si myseľ a nemysli na zlé veci. Nič sa ti nemôže stať, na tetaniu sa nezomiera. Je to proste chvíľkový stav ktorý musí prejsť. Magnezia berieš koľko?

carinka888
autor
7. jún 2021

@kkovacovak lenze mna to zobudi zo spanku... ja som si dala lexaurin zaspala som o 21:00 a o 23:00 hore strasne mi bije srdce potim sa ..:/ ttpnutie... magnezium aj 4 krat za den Magnerot

kkovacovak
7. jún 2021

@carinka888 ako som povedala nič sa ti nestane. Zober si sáčok a pomaly doň dýchaj. Musíš sa len ukľudniť nič iné ti momentálne nepomôže. Ak máš niekoho pri sebe priateľa, manžela tak nech ťa nejako "zabaví". Alebo si proste pusti telku a mysli na iné veci. Nemôžeš sa toho báť. Začni od zajtra s nejakým ľahkým cvičením. Joga atď. Ukľudni si myseľ nech ju vieš vypnúť. Ja viem že to nie je len tak ale raz sa s tým musíš naučiť žiť a ovládať to. Nemôžeš dovoliť aby ťa to takto deptalo 🙂

simonafilandova
7. jún 2021

@carinka888
A histamonova intolerancia nahodou?
Búšenie srdca je tam príznak.
A mozno uz nato búšenie nadviaže panika.
Skus kuk toto
Držím palce🍀

fazulkova
7. jún 2021

vyskusaj CBD, mne aj svokre pomohlo prave v tomto..

balihara
7. jún 2021

@fazulkova odkiaľ ste kupovali a ako dlho ste to užívali?

nevenka
7. jún 2021

@carinka888 stitnu zlazu mas ok? Tlak? Okrem toho pulzu, myslim.

siegi
7. jún 2021

@carinka888 realne obsahuje magnerot velmi malo mg horcika. Skuste si dat oredpisat obvodnym lekarom magnesolv

carinka888
autor
8. jún 2021

@fazulkova aky cbd mate odkial?

carinka888
autor
8. jún 2021

@nevenka stutnu podla krvy ok ale idem aj na endokrynologicke vysetrenie, tlak je skor nizzsi, pulz skalavy 🙂

lagunka0000
8. jún 2021

@carinka888 mne sa robí presne to čo tebe. Idem spať v pohode a v noci sa zobudím na búšenie srdca. Tiež sa liečim na tlak. Beriem magnosolv doobeda, ráno a večer draslík a poobede magne B6. Keď sa zobudím na búšenie hneď vstanem, začnem sa prechádzať po byte a pustím si telku. Zaberá to a ukludnim sa, teraz sa viem takto ukľudniť do 10 minút, predtým každý týždeň bola u nás v noci rzp . Keď už viem že je to psychickej povahy lepšie sa viem z toho dostať.

019paula
8. jún 2021

Skôr mi to už príde ako úzkostný stav...a ked je tam aj nespavosť 🤷‍♀️....

fazulkova
8. jún 2021

@carinka888 zelena zeme, mne pomohlo aj na ine..ja len odporucam

dadulkaf
8. jún 2021

@carinka888 príznaky, aké uvadzaš boli u mňa znakom hypertyreózy, zvýšenej činnosti štítnej žľazy. Daj si u všeobecnej lekárky zobrať krv, nech ti urobí testy.

galioska
8. jún 2021

@carinka888 a čo jedlo? Nastuduj si niečo o histamine, fakt niektoré jedlá spôsobujú neskutočné problémy so srdcom, tepom...obyčajná paradajka narobí šarapatu a mlieko...

luccija
8. jún 2021

@carinka888 ak mas Lexaurin davaj si ho par dni ten Ta ukludni.aky mas 1,5 ci 3?moja kamaratka mala velky tetanicky atak trpnutie ust, nevedela rozpravat vsetky vysetrenia v poriadku rok berie polku antidepresiv tusim Citalec a je v poriadku.ale ona vedela, ze to je z prace prepinala sily, male dieta...

luccija
8. jún 2021

@carinka888 inac to moze byt zhorsenie stavu tym, ze si zacala brat AD byva casto busenie srdca, vyssia uzkostnost po par dnoch by to preslo treba si dat ukludnovak.konzultuj to s neurologom neviem preco sa do toho starali na pohotovosti asi lekar vie preco Ti ich predpisal

sroubek78
8. jún 2021

ahoj, nedávno (v decembri 2020) som mala podobné stavy.... po vyhorení nastali neskutočné depresie, strachy, atď. Nevedela som sa dať do normálu.... ešte predtým sa mi stávalo sem tam, že mi v noci začalo búšiť srdce, z toho nepokoj, strach.... ale toto bol dôsledok histam. intolerancie. V januári mi diagnostikovali tetániu. Stále som nebola v poriadku, bála som sa o seba... Jedného dňa som si vygooglila odblokovanie organizmu a objednala som sa na FEN kineziológiu. Po prvom sedení nastali v mojom psychickom živote úžasné zmeny. Potom som bola po 6 týždňom ešte na jednom sedení, vyriešili sa mi rôzne problémy, ktoré ma dovtedy trápili.... nikto mi to neodporučil, asi to málo ľudí pozná, mne to ohromne pomohlo, už ma netrápia žiadne strachy, obavy, nebudím sa v noci, nemám problém zaspať, som uvoľnenejšia, atď. Tu je link, o čom to je:

https://www.youtube.com/watch?v=ojVO0b_ia-Q
biolady
8. jún 2021

Je to hlavne psychickeho povodu, viem o com hovorim. A psychika je uzko spojena s travenim, napoveda to o stave criev. Odporucam zmenit stravovanie radikalnejsie a pride nie len lepsi spanok ale aj dusevna pohoda. Robili vam krvne testy ci je vsetko v poriadku? Ci mate dostatok vitaminov a mineralov? Odporucam kupit si magnezium v spreji, nic viac, iba cisty horcik a striekat si na lytka.

dasenka26
8. jún 2021

@carinka888 Mala som podobné stavy, mam tetaniu, kvôli buseniu srdca a pulzovaniu tepu, a vnútornému napätiu som nemohla zaspať a keď som navela zaspala budila som sa... posledných 6mes. uzivam cbd olej a spím veľmi dobre, neuzivam žiadne chemické lieky, kľudne mi napíšte správu pekný večer

carinka888
autor
10. jún 2021

@dasenka26 najhorsie je ze aj teraz som sa zobudila stale inak v rovnaky cas okolo 3:00 vnoci a je mi na grc, potim sa, busi mi srdce zle mi je..:/ neviem uz co je toto

lagunka0000
10. jún 2021

@carinka888 ty ale to snáď ani nie je možné, ja sa presne budievam s takýmto pocitom o 02,30 cca. Aj dnes v noci. A nesnívajú sa ti blbosti? Lebo mne áno a vždy sa na to strhnem a búši mi srdce. Vieš čo mi pomáha: vstať a ísť na wc na malú, a nejako sa mi pri tom podarí ukľudniť sa. Neboj, všetko je to v hlave

biolady
10. jún 2021

@carinka888 citali ste moj komentar? To ze sa budite v rovnakom case nie je len tak nahodne. Telo vie ktore organy maju dost. Zlcnik pecen riesit, urcite hned.

lagunka0000
10. jún 2021

@biolady ahoj, keby si vedela čo všetko mi robili 😭 všetky možné vyšetrenia a v podstate mi nič také nezistili, dokonca mi na gynde brali krv aj na onkomarker. Akurát mám málo draslíka ale ten už mám na predpis . Podľa mňa sa začínam viac pozorovať a vtedy sa to u mňa spustilo, a vždy sa vystresujem pred vyšetrením že čo ak mi predsa niečo nájdu. Takže u mňa na 99 percent psychika to už nezvláda

dadulkaf
22. nov 2021

@carinka888 ahoj, je ti už lepšie? Bola si na vyšetreniach?

suzy_dm
13. jan 2022

@dasenka26 Prosím aký cbd olej užívate? Ďakujem.

complyc
24. okt 2023

@carinka888 chrbticu mate v poriadku ? Blokacie, spazmy ?

carinka888
autor
25. okt 2023

@complyc chrbticu nie.. mam herniu platniciek (hrudna chrb) s tlakom na miechu.. je to hnusne zle.. aj dnes sa mi tazko dycha