Budete nosiť rúško aj po korone?

jozefina223
19. máj 2021

Ahojte,

chcem sa opýtať, či budete nosiť rúško medzi ľuďmi aj keď pominie korona?

katlak
19. máj 2021

nie, nevidim dovod preco. Ale napr chori ludia v cakarni by ho mohli nosit aj nadalej 🙂

nezabudka3391
19. máj 2021

vonku som nenosila ani doteraz iba ak niekde v interieri

anonym0001
19. máj 2021

Ano. V obchodoch, MHD, vlakoch, uzavretych priestoroch, kde je vela ludi, ano. Vonku isto nie.

anjelicek26
19. máj 2021

Kedze to myslim bude v interieri este dalsi rok povinne, tak asi moc nebude na vyber... "po corone" bude boh vie kedy, ak to cele zmutuje buducu jesen tak mame vymalovane.

hennyinnsbruck
19. máj 2021

Nie

panelacikova
19. máj 2021

@jozefina223 a to bude kedy? vieme už dátum?

1aduliatko1
19. máj 2021

po korone? to aj bude niekedy? rátam s tým, že korona tu už bude s nami, ako aj iné choroby...

nafka0483
19. máj 2021

Budem nosit ak si to niekde budu vyzadovat predpisy a tiez v situaciach ako aj pred koronou - napr. ak pri chorobe nechcem nakazit dieta, alebo rodinu. Alebo ak pojdem pocas chripkovej sezony zdrava k lekarke - napriklad kvoli nejakemu potvrdeniu, preventivke a pod.

choco6
19. máj 2021

Urcite nie, ale bolo by fajn ak by chori ludia (trebars aj taki co maju anginu, chripku a ine infekcne ochorenie nie iba koronu) ktorí sa trepu do roboty alebo obchodu zo slusnosti nosili rusko, aby na kazdeho okolo seba neprskali a mozno ani tie chripkove sezony by neboli take ako v minulosti. 🤷

bona
19. máj 2021

Ja ho zrejme nosiť budem tam,kde bude vyššia koncentrácia ľudí (interiér). A najmä v obdobiach,kedy bude zvýšená chorobnosť. Pravidelne počas jesene zimy sa nám v rodine nevyhybali bežne prechladnutia,bolesti hrdla,kašle a pod. Ako sú rúška/respirátory povinné,nič. Aj syn bol asi trikrát v karanténe počas chodenia do školy (pozitivny spolužiak) a neochorel,vďakabohu. Podľa mňa ich nosenie efekt má.

poopsie
19. máj 2021

Nie, pretože zdravý človek potrebuje aby sa stretol s virusmi, baktériami iných ľudí... Nie je to len o tých zlých ale aj o tých dobrých....

panelacikova
19. máj 2021

@choco6 ono aj v minulosti (pred covidom) by bolo úplne postačovalo, keby tí chorí ľudia používali pri kašli bavlnenú alebo aspoň papierovú vreckovku a kašlali a kýchali by do vreckovky. ale mnohých to mama nenaučila :( a mnohých to nenaučil ani covid. ešte aj dnes nájdeš pár idiotov, čo sú chorí ako psi, ale nemajú problém to vychrchlať na svoje okolie. neinteligentní blbci....

evaachesa
19. máj 2021

Nosenie rúška by som ocenila do budúcnosti u lekára. Chorý človek, dieťa by mal prísť do čakárne rovno s ním. Aspoň by sa zamedzilo zbytočnému nakazeniu ďalších ľudí. A k otázke, ak už nebudú potrebné tak vonku nie, no predpokladám že v interiéri to bude ešte na dlho.

klip0
19. máj 2021

Ja budem nosit k lekarke v cakarni. Hlavne teda k obvodnej, kde v jednej cakarni moze sediet clovek s infekciou koze, crevnou chripkou, nakazlivou chorobou dychacich ciest a aj clovek co ho bolia kríze a moze k tomu chytit nieco od tychto troch. Tam by to podľa mna mohlo ostat aj povinne. Inde nie

poopsie
19. máj 2021

@klip0 infekciou kože? Vazne? Ak ma infekciu na nohe.. Ako ti pomôže jeho rúško?

fiafia
19. máj 2021

@choco6 presne 👏 bežne chorí chodili do roboty, soplave a chrchlave deti do škôlky , školy a potom samé chrípkové epidémie a poloprázdne triedy. Prísny terajší filter mal svoj význam. Vidím to aj na zmenšenej Miere chorobnosti mojej dcéry

klip0
19. máj 2021

@poopsie ja som nepovedala, ze mi pomoze jeho rusko, len som napisala, ako roznorodi pacienti sa mozu stretnut u vseobecneho lekara. Myslim, ze pacientovi s infekciou koze pomôže rusko v zmysle, ze sa nenakazi aj niecim inym ak ho bude mat on aj ostatni

babababka
19. máj 2021

V exteriéri nie, v jesennom a zimnom období dá sa povedať všade,kým nebude kolektívna imunita.

beronsche
19. máj 2021

Rusko? Ako presne má zdravej osobe pomôcť rusko medzi ľuďmi bez rusok? Ach ženy..
Na druhej strane, áno, bolo by fajn, ak by sa akutne chorý naučili ruska nosit...

hadecka39
19. máj 2021

@jozefina223 tak isto ako baby píšu v interiéroch kde bude veľa ľudí alebo v autobusoch, vlakoch áno ale inak nie. Vonku už ani teraz nenosím a som tomu rada, lebo z toho respirátora ma hneď hlava začne bolieť :-/

bellovag
19. máj 2021

nie

evaachesa
19. máj 2021

@klip0 presne, mohlo by sa to stať pravidlom u lekára 👍

hederamonstera
19. máj 2021

@beronsche tiez mi to hned napadlo :D rusko chrani ostatnych pred vami, nie vas pred ostatnymi. ach jaj

bloger
19. máj 2021

rúško má svoj význam pretože zabráni tým kvapôčkam aj tento vírus sa šíri takto kde je veľa ľudí to určite budem nosiť v číne normálne nosia rúška zrejme vedia prečo a sú potom menej chorí samozrejme nie je to všeliek ale obávam sa že sa toho už nezbavíme

beronsche
19. máj 2021

@bloger presne tak, v Číne vedia preco.. primárne kvôli smogu.. 😉 pred pandémiu samozrejme..

sandrika1986
19. máj 2021

Nie, nebudem...

nyusika
19. máj 2021

pocas chripkoveho obdobia v miestach, kde je vysoka koncentracia ludi urcite ano.
do lietadla uz dozivotnje - dobrovolne.
ked pojdem k lekarovi - tak v rusku - dobrovolne 🙂

ivik4
19. máj 2021

😳😳😳😳😳 uz teraz ho nenosim,len v obchode,moje dieta nikde, by som musela byt velmi vazne chora aby som ho nosila alebo by mi muselo sibat na hlavu. Pritom som chronicky pacient a ziadne po korone nebude, ostane tu s nami. Ludia nech nosia,kazdy sa rozhoduje za seba

beronsche
19. máj 2021

@hederamonstera no ešte je tu možnosť, že si ľudia mylia Rusko a respirator.. aj keď neviem, niečo mi hovorí, že to asi nebude tým..
Pre mňa, za mňa, nech to nosia aj do postele.. alebo do auta, v ktorom sedia sami (toto ma nikdy neprestane prekvapovat..)
Ja si rusko dobrovoľne nasadim len v jedinom prípade, a to že budem mať ja respiračné ochorenie a aj to iba pri ľuďoch, napr. v čakárni u lekára, inak nie. 🙂

panelacikova
19. máj 2021

@beronsche ja mávam aj v aute. sú situácie, kedy sa presúvam z pošty do potravín napríklad. interiéry mi zaberú povedzme 20 minút času, presun autom 2 minúty. nevidím dôvod dávať si to na 2 minúty dolu, pokiaľ sa mi dýcha dobre 😀 čiže nie každý, čo to v aute má, to má preto, lebo je idiot a ide s rúškom v aute 2 hodiny 😀